Raphael Sbarge: "Byl jsem z příběhu Jiminyho Cricketa naměkko."

25. listopadu 2011 v 14:02 | Cenicienta |  News
Příběhy z pohádek, které všichni známe, jsou znovu převyprávěny v nové show ABC - Once Upon a Time a tento týden se zaměří na příběh Jiminyho Cricketa. Zároveň v dalším díle lépe poznáme tajemného Archieho (Raphael Sbarge), poté, co se vydá za dobrodružstvím do trhliny v zemi se svým malým pacientem Henrym.

"Henry přijde na to, že tohle je to místo, které potřebuje prozkoumat a je propojené s tím druhým světem," vysvětluje Sbarge. "Já se do toho dostanu jako jeho terapeut. Archie je - pro Henryho, který nemá otce - něco jako náhrada otce. Takže je tu pro něj, aby mu pomohl vyrovnat se se změnami a pomáhá mu v boji s tím, že je adoptovaný a teď má v životě dvě matky. Takže tak nějak jdeme na tuhle paralelní výpravu."
Mezitím se v pohádkovém světe diváci přinaučí něco o příběhu Jiminyho Cricketa, který, jako všechny příběhy pohádkových postav v téhle show, nabere jiné obrátky. "Scénáristi využívají Storybrooke jako odrazový můstek pro příběh, jak se vlastně stal z Jiminyho Cricketa Jiminy Cricket,
což je perfektní, protože nám to dodává spoustu nápaditých způsobů, jak znovu prozkoumat kdo ti lidé vlastně jsou," říká herec. "Budete si muset počkat, jaký účinek to bude mít navás, ale mě to nakoplo. Upřímně, byl jsem z toho naměkko, protože to, s čím přišli, bylo tak půvabné, magické a skvělé."
Sbarge říká, že to, co nejvíc na Once Upon a Time obdivuje, je umělecké připomínání skvělých literálních postav. "Joseph Campbell (spisovatel z oboru mytologie) napsal - ve velkém rozsahu - o síle mytologie a moci vyprávění a jak velké, epické příběhy, už od Illiady, v podstatě krystalizují hrdinovu cestu. Je tu něco, co naši scénáristi napsali, což je v podstatě tohle. Archie se nestal svědomitým tím, že byl v podstatě dobrým chlapem. Prošel si zkouškami - a těžkými zkouškami, aby zjistil, co znamená "být dobrý". To je na tom to zajímavé."
Co je taky zajímavé je efekt Once na publikum. Seriál se jednoduše stal nejlepším drama nováčkem letošního roku a i když existují čísla (v ratinzích a sledovanosti), osobní výsledek je to, co Sbarge fascinuje. "Má to 8 až 80 demo, což je zajímavé. Všichni máme rádi kriminálky a Chirurgy a Právo a pořádek, které mají své stálé příznivce, ale tenhle pořád je děsivě ambiciozní. Není to pro slabá srdce."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 susan susan | Web | 25. listopadu 2011 v 17:40 | Reagovat

Ahoj už jsem si tě přidala na icq tak snad se tam brzy sejdeme:)

2 susan susan | Web | 25. listopadu 2011 v 17:50 | Reagovat

424849572... jsem tam jako Izzie:)

3 Endííí Endííí | Web | 25. listopadu 2011 v 18:34 | Reagovat

vlastně já ani nevím co to za postavu je, musím to vygooglit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama