Rozhovor z Entertaiment Weekly - listopad 2011

24. listopadu 2011 v 19:00 | Cenicienta |  Interviews
Přináším vám můj hrubý překlad rozhovoru z Entertaiment Weekly, překlad to není dokonalý, ale snad se to dá pochopit :). Kdybyste chtěli někde použít, kopírujte prosím pouze se zdrojem.
Zdroj: onceupon-tv.livejournal.com, kteří to přepsali na pc :)
_________________________________
Once Upon a Time: Vaše dotazy jsou nyní zodpovězeny.
Pohádkové postavy uvězněné v moderním Maine dělají v ratinzích doslova kouzla. Co nás dále čeká ve Storybrooke? EW použilo na producenty seriálu kouzlo pravdomluvnosti.

Když producenti Adam Horowitz a Edward Kitsis poprvé prezentovali seriál Once Upon a Time - drama o pohádkových postavách uvězněných v reálném světě zlou královnou - nedočkali se šťastného konce, v který doufali. "Byli jsme odmítnutí," vzpomíná Horowitz. "Byli jsme mladí scénáristi a nabízeli jsme myšlenku, která obsahovala víly a vlky a všechny ty velké, těžké koncepty." Až po osmi letech, potom, co on a Kitsis pracovali na jiném, velkém konceptu - Ztraceni - byli připraveni vrátit se zpět k pohádkové myšlence. Tentokrát byl ohlas jiný, částečně díky novému "prezidentu zábavy" na ABC, Paulu Lee. "Když jsme viděli pilotní epizodu, věděli jsme, že je to mimořádné," řekl Lee, který byl ohromen schopností představitelů vytvořit emocionálně přesvědčivé postavy mezi dvěma světy. "Myslím, že je to závěť schopnosti scénáristů."

Horowitz i Kitsis tvrdí, že jejich čas strávený u seriálu Ztraceni jim pomohl k vytvarování OUaT. "Co jsme se vážně ve Ztracených naučili od Damona Lindelofa a Carltona Cuse (producenti), je: Postavy první, mytologie druhá," řekl Kitsis. "V jádře je Once Upon A Time o postavách. Je to o cestě Sněhurky za nalezením lásky. Je to o cestě Jiminiho Cricketa k znovuzískání svého sebevědomí. To je mnohem důležitější, než cokoliv jiného.

Stejně jako Ztraceni, Once získalo ohromnou fanouškovskou základnu. Téměř 12,9 milionů lidí (v USA) si pustilo Pilot a sledovanost se od té doby drží mezi 11ti a 12ti miliony. A všichni tihle fanoušci mají spoustu otázek. Ví Regina (Lana Parrilla), že je Zlá královna? Bude Henry (Jared Gilmore) schopný přesvědčit Emmu (Jennifer Morrison) že je dcerou Sněhurky (Ginnifer Goodwin) před koncem první sezóny? A co můžou fanoušci očekávat od druhé sezóny? EW udeřilo na Kitsise a Horowitze s těmi největšími a nejpálivějšími otázkami na Once Upon a Time.


Ptají se někdy obyvatelé Storybrooke sami sebe, proč si nemůžou na nic vzpomenout za těch 28 let, od doby, kdy byli zasaženi kletbou?
Nejen že kletba vymazala pravou identitu každé pohádkové postavy, taky je nechala v naprostém nevědomí, jak se do Storybrooke dostali. "Existovali těch 28 let proto, že díky kletbě jim ten život dával smysl. Ale teď se, díky příjezdu Emmy, začíná mlha zvedat.," říká Horowitz. K tomu Kitsis dodává: "Ta kletba udělala to, že od vás odtrhla všechno, co jste milovali a vytvořila prázdnotu, ale také vyměnila váš příběh za nový. Takže Mary Margaret (jejíž alter ego je Sněhurka) nemá ani ponětí o tom, že její princ Krasoň je v komatu a je její spřízněná duše."

Co naznačuje, že se hodiny znovu začaly pohybovat?
Potom, co se Emma přestěhuje do Storybrooke, hodiny na věži začnou znovu fungovat - detail, který scénáristi vysvětlují různými způsoby. "Hodiny, které se pohybují dopředu, značí počínající válku mezi dobrem a zlem" říká Kitsis o válce, ve které obyvatelé města začnou stárnout a nabývat smysl jejich vlastní vůle. "V následujících epizodách uvidíte, jak si postavy začnou uvědomovat svou svobodu a začnou se chovat tak, jak se předtím nechovali." A jaký význam má, že se hodiny zastavily na 8:15? Producenti přiznávají, že je to reference k Oceanic Flight 815 ve Ztracených. "Prostě jsme si nemohli pomoct."

Kdo napsal onu pohádkovou knížku, která přesvědčila desetiletého Henryho, že všichni ve městě jsou zakletí?
"To je velmi, velmi důležitá část seriálu a vážně se těšíme, až na to odpovíme," provokuje Horowitz, než dodá, "jen to nebude teď." Kitsis radí, že Henryho pohádková bible není věrnou kopií Once světa. "Jsou příběhy, které v knížce nebyly zobrazeny, protože hlavní hrdinové by potom mohli být považováni za záporáky."

Jsou si Regina a pan Gold vědomi toho, že jsou pohádkové postavy?
Jelikož Regina město zaklela, scénaristi tvrdí, že si je plně vědoma toho, že všichni v Storybrooke jsou pohádkové postavy. Co se pana Golda/Rumpelníka (Robert Carlyle) týče? Odpověď na tuto otázku zjistíme v dalších devíti epizodách.

Proč Regina adpotovala Henryho?
"Víc než cokoliv na světě s ním chce dobře vycházet," říká Kitsis, připomínajíc, že jediný důvod proč nemůže skutečně plně milovat Henryho je, že kletba na ní nechala emocionální prázdnotu - něco, co se Regina rozhodla překonat. "Jediný způsob, jak by mohla skutečně vyhrát, je zaplnit tu prázdnotu a ukázat všem, že může nařídit toto prokletí a najít svůj šťastný konec."

Kam směřuje první série?
Když už víme, že seriál získal možnost natočení celé série, Horowitz a Kitsis začali mapovat, co by chtěli do konce roku ukázat. Kitsis vysvetluje: "Rád bych zodpověděl otázky, na které se spousta lidí ptá. Proč nesnášela Královna Sněhurku? Jak se z Rumpelníka stal Rumpelník? Tyhle otázky chceme zodpovědět ještě v této sérii."

Plánujete už druhou sérii?
"Máme zhruba pár nápadů pro druhou sérii, ale zatím jsme odvysílali pouze tři díly, takže je tu ještě spousta času narazit a vyhořet," říká Kitsis. "Vážně jsme soustředění na tuhle sérii a na to, aby byla dobrá. Spousta seriálů to má asi takhle: "Ach, musíme mít pět sérií naplánovaných hned teď!", ale to, co vymyslíte v první sérii, se už ve třetí nezdá tak skvělé a už to není tak vzrušující, nebo uvěřitelné. Chtěli bychom být schopni mít nějakou cestu, aby seriál nebyl bez kormidla, ale abychom zároveň měli tvořitelskou svobodu a mohli seriál posílat různými směry."

Jaké další postavy uvidíme v Storybrooke?
Zatím jsme v Once viděli pouze postavy od rodinné společnosti ABC - Disney - a klasické pohádkové postavy, aby se tvůrci vyhnuli vyrovnávání s autorskými právy, povoleními a poplatky. Kitsis poukazuje na Petra Pana, jeho osobního oblíbence, jako postavu, která se ve Storybrooke v nejbližší době neobjeví: "Bohužel, Petr Pan není veřejným majetkem, takže tam jsou právní podmínky, které musíme propracovat. Doufáme, že ho jednou budeme moct mít v seriálu, protože by to byla hrozná škoda, nemít tam Kapitána Hooka.
Postava, na které se právě pracuje? Ariel z Malé mořské víly - ačkoliv stále přemýšlí nad tím, jak jí zapracují do příběhu. "Ve skutečnosti máme několik úžasných nápadů, jak to udělat, ale otázkou je, jestli se k tomu dostaneme letos nebo za rok," říká Kitsis. Horowitz vtipkuje: "Víly mají ty nejtvrdší prostředky."

Poznáme otce Henryho?
V pilotu ujišťuje Emma Reginu, že Henryho otec je mimo hru. Ale tak to nemusí být nadlouho. "Henryho otec je velmi důležitým dílkem puzzlí," tvrdí Horowitz, který naznačuje: "Možná že už jsme ho potkali a ještě o tom ani nevíme." Diváci by taky měli sledovat nádherného šerifa Grahama (Jamie Dornan), který je podle Horowitze rozhodující pro tento příběh.

Potká obyvatele Storybrooke jejich "šťastně až do smrti"?
Protože seriál závisí na kletbě, je těžké se neptat, co se stane až kletba zmizí a postavy budou schopné vrátit se do pohádkového světa. "Myšlenkou, samozřejmě, je pro všechny najít štěstí a naději," říká Kitsis, ale zdůrazňuje, že štěstí postav nemusí nutně souviset s navrácením do pohádkového světa. "Jednou z otázek, kterou v seriálu prozkoumáme je, Co je ve skutečnosti šťastný konec? Co to znamená?" vysvětluje Horowitz. "Jako začátek seriálu jsme uvedli to, o čem si myslíme, že je ikonický šťastný konec - princ Krasoň probouzí Sněhurku. Potom jsme vám ukázali, že co jste považovali za šťastný konec, byl vlastně začátek něčeho mnohem většího."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Patty Patty | Web | 24. listopadu 2011 v 19:21 | Reagovat

Moc pěkný rozhovor, skvěle jsi to přeložila :-)

2 lovely-annehathaway lovely-annehathaway | 24. listopadu 2011 v 19:40 | Reagovat

Je díky:)) To bych moc ráda, jen neslibuji že budu moc aktivní ted jsem nemocná a jinak moc času nemám, ale ráda bych:)) Máš ICQ? že bychom se když tak během víkendu domluvily:))

3 lovely-annehathaway lovely-annehathaway | 24. listopadu 2011 v 19:50 | Reagovat

Ok tak se ti zítra ozvu:)) ted jsem na notasi a tam ic nemám:)) díky moc:)

4 lovely-annehathaway lovely-annehathaway | 24. listopadu 2011 v 20:02 | Reagovat

No klidně už zítra jestli budeš mít čas...tak okolo šesté sedmé?
Nebo během soboty...jak ti to vyhovuje?:)

5 lovely-annehathaway lovely-annehathaway | 24. listopadu 2011 v 20:16 | Reagovat

Jo mě taky spíš zítra...takže zítra:))

6 Jill* Jill* | Web | 24. listopadu 2011 v 20:50 | Reagovat

jee a ty si videla nejaky Starkid muzikal? :D :) mne sa Darren viac páči s kratšími vlasmi :D

7 Jill* Jill* | Web | 24. listopadu 2011 v 21:10 | Reagovat

jeee tak ty sa mi páčiš! :DD ja mam teraz rozpozerane AVPM som asi v polke konečne som sa dokopala k tomu si to pozriet ale musim povedať už teraz že to je supermegafoxyawesome!! :D ako som na to mohla prist len teraz? Sú tam všetci tak talentovaný a je to také vtipné :D chcem si pozriet všetky Starkid muzikali su fakt užasne ja ich strašne obdivujem za to čo robia je vidieť že ich to baví :-)

8 Jill* Jill* | Web | 24. listopadu 2011 v 22:03 | Reagovat

tiež kebyže viem spievat a hrať som si istá že by ma toto bavilo :D ale bohužial, neviem :D sakra! :D ja som si oblubila toho čo hrá Quirella a Voldyho to je faakt sranda :D a ešte aj Dylana a tú babu čo hrá Draca! :D a samozrejme Darrena :-) :D oni sú tam všetci taký týpci! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama