Adam Horowitz & Edward Kitsis o druhé půlce první série

24. prosince 2011 v 23:05 | Cenicienta |  Interviews
Nečekala jsem, že se budou objevovat novinky, ale už to tak bude. Přeložila jsem pro vás nový rozhovor s tvůrci seriálu, který prozrazuje hodně z následujících dílů. Takže, jako vždy, pokud chcete zůstat překvapení, tak nepokračujte v článku dál.

Once Upon a Time uzavřelo první půlku první série smrtí jedné z hlavních postav (odpočívej v pokoji, šerife Grahame). Když nás opustil, začali jsme přemýšlet o tom, jak zvládne Emma město bez nej.
Nemůžu se dočkat toho, co se dozvíme příště, a pokud mám odhadovat z množství vašich dotazů, vy se taky nemůžete dočkat. Takže doufám, že vám tento rozhovor s Adamem Horowitzem a Edwardem Kitsisem, tvůrci pořadu, přijde vhod.

ENTERTAINMENT WEEKLY: Musím začít s mým oblíbeným obrázkem z finálního dílu: Reginina zeď plná srdcí. Jak nás znalost a vizuálnost navnadí na druhou půlku série?
ADAM HOROWITZ: Do druhé série vkročíme s pohledem někoho úplně jiného - Rampelníka / Mr. Gold. Uvidíme, jak se ve skutečnosti Rampelník stal Rampelníkem.´
EDWARD KITSIS: Musím říct, že odhalení Regininy hrobky srdcí je pro nás velmi důležitým mezníkem na cestě kupředu v seriálu, které jsme chtěli dosáhnout. Chtěli jsme také uvědomit fanoušky, že Regina si je moc dobře vědoma toho, co se děje a že má ve Storybrooke nějaké vlastní úmysly.Skončili jsme se smrtí Grahama, která byla ohromně smutná...
AH: Byli jsme z toho stejně smutní. Možná, že ještě víc.
EK: Je to směšné. Ode dne, kdy byl seriál na základě pilotu vybrán, to byl náš plán. Je zajímavé, že součástí plánu bylo, aby si ho diváci oblíbili, jenže my jsme si ho oblíbili taky - a hodně. A fakt, že diváci ho nejspíš vážně milovali, pro nás znamená hodně, připadá nám, že jsme na této frontě vyhráli. Pokud vám z jeho smrti nebylo smutno, pak je to selháním provedení příběhu.

Věřte mi - žádné selhání se nekoná. A chtěl bych dodat: trochu mě vykolejil fakt, že jsme celý díl strávili tím, že jsme poznávali Grahamův příběh. To mě donutilo myslet si, že je v bezpečí, což, očividně, nebyl.
AH: To bylo celé promyšlené.

Takže v novém díle (8. ledna) uvidíme, jak Emma reaguje na jeho smrt i na to, jak řekl "Vzpomněl jsem si" na jeho pohádkovou minulost?
AH: Myslím, že občas mají tyhle věci opačný efekt a vyobrazí se úplně jinak. Myslím, že Emmina reakce bude spíše emocionální, než mytologická.
EK: Ale Grahamova smrt bude vyset ve vzduchu příští epizody a doufáme, že to bude velmi hluboké. Dotkne se to hodně lidí ve městě. A to v tom díle prozkoumáme.
AH: Přesně tak. A příští díl se odehrává o pár týdnů později. Ne hned další den.

Viděli jsme v ukázkách, že se Emma bude snažit stát se dalším šerifem. Jak to bude probíhat?
AH: Myslím, že tohle je přesná odpověď na: "Jaká bude její reakce na jeho smrt?" Myslím, že to, co si Emma odnesla ze sedmého dílu je, že Graham umřel, když se snažil osvobodit z moci starostky. Proto se bude snažit, aby odznak (šerifa) zůstal u ní a neskončil u kohokoliv jiného. A řekl bych, že ten odznak se stane její citovou vazbou k šerifovi. Emma je někdo, kdo nikdy neměl domov. Vždycky chodila z místa na místo a vždy mezi sebou a ostatními lidmi stavěla zeď, protože nechtěla, aby ji zranili. Takže tahle situace jí pošle spíše zpátky, než aby se dostala dál, protože nechala tu zeď spadnout.

Líbí se mi, že se to stane symbolem, protože o tom první půlka byla - Emma nechápala, jak může mít starostka takový vliv na lidi.
EK: A o tom přesně bude další díl. Takže Rampelník bude mít v druhé půlce mnohem aktivnější roli?
AH: Rozhodně vystoupí vpřed s větší rolí, než ve které jsme ho předtím viděli - nejen Rampelník, ale i Mr. Gold. Role Golda ve městě a jeho propojení s ostatními postavami kolem, a jeho efekt na ně - to všechno se stane mnohem důležitější součástí seriálu, zatímco budeme postupovat dopředu.
EK: A těšíme se na to, až uvidíte víc z jeho příběhu v pohádkovém světě. Trochu nakoukneme do toho, co se děje ve Storybrooke zároveň s pohádkovým světem. A několik nových postav se objeví na scéně - některé už jsme trochu poznali, některé vůbec.

Slyšel jsem, že Rampelník bude mít zvláštní propojení s postavou, kterou uvidíme vůbec poprvé. [moje pozn.: Bella? :)]
AH a EK: Ano.
AH: Sledujte dál. Nechceme zničit žádná překvapení.
EK: Pravděpodobně není moc těžké to odhalit - pro lidi, kdo nad tím přemýšleli a pro ty, co četli názvy dílů. Ale čeká nás s ním vážně dobrý mash-up.
AH: Ale co můžeme říct je, že po lednovém návratu nás čeká prozkoumání spousty postav - Rampelník a Gold budou první. Potom potkáme Jeníčka a Mařenku, podíváme se na původ kouzelného zrcadla a potkáme Krásku (Belle) z Krásky a zvířete. Takže se na ně vážně těšíme a těšíme se na to, jak se zamíchají do příběhů našich již existujících postav.

Dozvíme se víc o tom, proč se zdá, že Rampelník ví o kletbě víc, než ostatní obyvatelé Storybrooke?
AH: Určitě. Co ví, nebo co neví o Storybrooke bude v následujících epizodách o dost jasnější.

Skočme teď k doktorovi Whaleovi, protože David Anders je skvělý. Uvidíme víc z jeho příběhu?
AH: Milujeme Anderse! Teď od něj budeme mít na chvíli pauzu, ale vrátí se v druhé půlce série.
EK: Ale kdo je, toť otázka.
AH: A máme na ní odpověď. Kdy jí ale uslyšíme, to pořádně nemůžeme říct.
EK: Ale rozhodně uvidíme víc s doktorem Whalem.

Jak ovlivní "one night stand" Whalea a Mary Margaret vztah MM a Davida?
AH: Není to jen doktorem. Je to celá ta situace - celý ten vztah, který začíná se spoustou překážek. Máme dva lidi, kteří se do sebe okamžitě zamilují, ale jeden se právě zotavuje z komatu a je ženatý a tou druhou osobou je Sněhurka, která ovšem neví, že je Sněhurka. Mají toho hodně před sebou a doktor Whale je jen část. Ale jeden z největších příběhů, který se tuhle sérii chystáme odvyprávět je tahle pravá láska a jak dokáže překonat cokoliv. Je to jedna z těch nadějných zpráv, které se snažíme s touhle show říct.
EK: Čeká je velký díl.
AH: Ano. Po tom, co se vrátíme, máme Rampelníka, potom Jeníčka a Mařenku, pak Sněhurka a princ Krasoň. Ale jejich příběh pokračuje i v dalších dílech. Jak v pohádkovém světě, tak ve Storybrooke.

Když mluvíme o překážkách: vím, že Anastasia Griffith, která hraje Davidovu ženu, si právě zamluvila roli v BBC seriálu, Copper. Znamená to, že už nadále nebude v Once, nebo to zapadá do vašich plánů?
AH: Myslím, že už pro ní máme plán. Často tu budou herci, kteří pracují na více seriálech, nejen na našem, takže to musíte pořádně promýšlet. Meghan Ory (Ruby/Červená Karkulka) byla zrovna nedávno v Supernatural. Ale stále pro ní máme prostor. Do jejího příběhu se ponoříme také v jednom z následujících dílů.

Jak moc bude druhá část založená na tom, co jsme se dozvěděli v první části?
AH: V pohádkovém světě je skvělé, že můžeme odvyprávět různé kapitoly příběhu, který jsme nastavili. A ponoříme se hlouběji do jednotlivých postav. A ve Storybrooke, máme další vývoj příběhu, protože se začínáte zajímat více o Henryho a Emmu a Reginu a Marry Margaret a Davida. A do jejich světa se taky ponoříme o něco víc a některé věci zvýrazníme.

Viděli jsme poslední smrt v téhle sérii? Nebo jich bude víc?
AH: Chlape, nevím. Nikdy nevíš. Jak Henry řekl Emmě v pilotu, začne závěrečná bitva. A bohužel, s závěrečnými bitvami přicházejí i oběti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Julli Julli | Web | 25. prosince 2011 v 12:56 | Reagovat

Moc pěkně přeložený rozhovor :)...strašně se mi líbí jak tam dávají i jiné pohádky a teď ještě přibude i Karkulka no moc se na to těším...sem zvědavá na Margaret a Davida no vlastně sem zvědavá na všechno ti mě zas tak navnadili :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama