Jennifer Morrison: Rozhovor

9. prosince 2011 v 23:25 | Cenicienta |  Interviews
Překlad je můj, sic kostrbatý, ale můj. :) Pokud by to někdo chtěl kopírovat, tak pouze se zdrojem na http://storybrooke.blog.cz/, prosím, děkuju.

Jennifer Morrison má, zdá se, čuch na správné projekty. Skáče od hitu k hitu - hrála doktorku Allison Cameronovou v Houseovi skoro po šest sérií, hrála Zoey Pierson v několika dílech seriálu How I Met Your Mother a právě teď hraje Emmu Swan ve fantastickém seriálu Once Upon a Time. A nezapomeňme na malou, ale důležitou roli Wiony Kirk, která porodila Jamese T. Kirka ve filmu Star Trek. StarTrek.com se nedávno s Jennifer spojili a udělali s ní interview, ve kterém mluvila o zážitcích ze Star Treku a o Once Upon a Time.

Vezmi nás na konkurz k Star Treku z roku 2009.
Morrison: Zadali mi dva úkoly, které neměly s filmem nic společného. Jen v tom byla spousta emocí, které jsou srovnatelné s tím, čím si musela má postava projít ve filmu. Přišla jsem tam a četla jsem pro April Webster. Byla to bláznivá scéna, kdy jsem měla být v nějakém prostředí plném vody a pomalu se svíraly zdi. Byla jsem tam já a můj muž a měli jsme jen jednu nádrž vzduchu. Chtěla jsem, aby si jí vzal on, on chtěl, abych si jí vzala já. Takže jsem ho sledovala, jak se topí, zatímco já jsem měla tu nádrž a potom jsem musela i s jeho tělem vyplavat na břeh a tam ho křísit. Řekla bych, že toho je dost, když na to celé máte jen židli a kameru. Je to jeden z těch momentů, kdy do toho prostě jdete a víte, že budete vypadat jako naprostý šílenec.


Tvé scény ve Star Treku vypadají chaoticky. Bylo jejich natáčení chaotické?
Morrison: Pracovat s J.J. Ambramsem (režisér) byl můj sen. Je jedním z těch neobyčejných lidí a je bláznivě, bláznivě, bláznivě talentovaný. Nezáleželo na tom, kolikrát jsme jednu scénu natáčeli, z kolika úhlů jsme jí natáčeli, vždycky přišel na něco nového. Vždycky jsem chodila na natáčení šíleně připravená. Vždycky vyhledávám spoustu věcí předem. Takže jsem za ním s těmi věcmi přišla... a on mě totálně ztrapnil všema těma nápadama, co on měl. Natáčeli jsme scénu z padesátého úhlu a on začal: "A co tohle? A co tohle?" Pro herce je to něco úžasného, protože každý záběr vám pak připadá čerstvý a inspirativní. Bylo to neuvěřitelné.

Napadlo tě někdy, že svým způsobem jsi byla u porodu obnovené série?
Morrison: Takhle jsem nad tím nepřemýšlela, ale byla jsem nadšená, že jsme v tom uspěli. Cítila jsem se jako šťastlivec, že jsem toho mohla být součástí. Je zábava být součástí tohohle světa. Ke Star Treku existuje celá mytologie. Byla jsem tak nadšená, protože myslím, že nikdo předtím nehrál Winonu Kirk. Hodně se o ní v mytologii mluvilo, ale nikdy předtím jí nikdo nehrál. Takže byla zábava hrát jí jako první.

Kolik jsi toho věděla o Star Treku předtím, než jsi dostala tu roli?
Morrison: Moc jsem toho nevěděla, upřímně, a myslela jsem, že na to doplatím. Nakonec jsem zjistila, že to byl svým způsobem plus, protože J.J. chtěl udělat originálu čest, chtěl to udělat správně, ale taky chtěl, aby to bylo čerstvé a nové. Takže pro mu vůbec nevadilo, že jsem v tomhle světě byla úplným nováčkem.

Před několika měsíci bylo několik lidí na pochybách ze dvou nových seriálů, které zněly až moc podobně - Once Upon a Time a Grimm. Oba seriály si ale daří dobře. Jak moc jsi byla přesvědčená o tom, že si Once Upon a Time najde své fandy?
Morrison: Byla jsem přesvědčená, že je to seriál určený pro několik věkových skupin, už jen kvůli tomu, o čem ty příběhy jsou a když jsem věděla, že show někam směřuje. Ale taky jsem měla nějaké informace k show, které moc lidí nemělo, všechno to jsem se dočetla ve scénářích ke scénám, které jsem měla hrát. Viděla jsem, jak, na základě jednoho dílu (pilotu) by lidé mohli být skeptičtí a ptát se: "Dobře, kam tohle míří? Jak odpoví na všechny ty otázky? A co je ta kletba?" Nikdy nedělám uspěchané závěry, protože nikdy nevíte, jak show dopadne a jak to bude pokračovat. Ale věděla jsem že je to stoprocentně něco, co bych já sledovala. Má rodina mi říkala, že je to něco, co by rozhodně sledovali, a stejnětak mí přátelé. Když jsem měla takový tester, lidé, kteří si o tom seriálu mysleli tohle, mě donutili doufat, že si získáme své publikum.

Tvá postava, Emma Swan, je blonďatá lovkyně kaucí, zástupce šerifa a náhodou také dcera Sněhurky a jejího prince. Když jsi četla scénář, říkala sis: "Co to má sakra být?", nebo: "Jdu do toho!"?
Morrison: No, asi takhle - díky bohu, že mi nikdo o scénáři nic neřekl. Nevím, jestli bych byla schopna se uvolnit, kdyby mi scénář někdo předem vychvaloval. Byl to tak neuvěřitelný zážitek - právě díky tomu. Četla jsem to naprosto zaslepená a hned mě to absolutně uchvátilo. Upřímně, když jsem to četla, říkala jsem si: "Nemůžu uvěřit tomu, že, to funguje. Ale opravdu to funguje." Ten koncept je vážně neuvěřitelně těžký vyložit, ale všechno to dohromady skončilo moc dobře a dává to smysl.

První půlka série skončí 11. prosince. Řekni nám o ní něco.
Morrison: Uvidíme, jak moc byly životy pohádkových postav jiné, než se dostaly do Storybrooke. Mnoho z toho, co se stalo - kletba, Emmina přítomnost a její ovlivňování věcí ve Storybrooke, přijde na řadu.

Zkusme propojit Star Trek a Once Upon a Time. Damon Lindelof byl producenty Once, Edwardem Kitsisem a Adamem Horowitzem, jako seriálovým dědečkem. Takže, měl Damon vliv na to, že jsi dostala roli Winony Kirk ve Star Treku?
Morrison: Damon si je s Eddiem a Adamem velmi blízký, protože s nimi pracoval na Lost. Je hrozně podporující a hrozně silným obráncem seriálu. Ale netuším, jakou roli měl v obsazování do Star Treku. Vím, že Eddie a Adam mě chtěli po tom, co mě viděli v How I Met Your Mother. A taky vím, že se ptali J.J, aby jim o mně něco řekl, protože věděli, že jsem s ním dělala na Star Treku. J.J. řekl spoustu krásných věcí, za což jsem mu moc vděčná. Hodně to pro mě znamená, že měl co říct a že byl jedním z důvodů, proč se pro mě nakonec Eddie a Adam rozhodli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Duel: Evil Queen, nebo Rumpelstiltskin?

Evil Queen
Rumpelstiltskin

Komentáře

1 Adelinas Adelinas | Web | 9. prosince 2011 v 23:39 | Reagovat

Skvělý rozhovor, máš to dobře přeložené :-) jsi šikovná :-) Jinak na ty seriály jsi můj člověk :-D Sherlocka jsem taky chtěla, asi o Vánocích se do toho dám, ale už teď stahuju asi 7 seriálů :-D

2 Cenicienta Cenicienta | Web | 9. prosince 2011 v 23:44 | Reagovat

[1]: Děkuju za pochvalu :)

3 Adelinas Adelinas | Web | 9. prosince 2011 v 23:50 | Reagovat

Ty jsi hrozná :-D Já jsem taky na Glee a New Girl, ale tu taky jen občas :-) Teď nejvíc jsem na OUaT, Gossip girl, občas House, Glee, Ringer, Criminal minds, Bones, Merlin, The Vampire diaries, The Secret circle :-D Zbytek nevím :-D

4 Jill* Jill* | Web | 10. prosince 2011 v 0:21 | Reagovat

cooože tebe sa nepačilo vystupenie ND? O_O  Podla mna bolo najdokonalejšie! Strašne sa mi pačilo a nepochopila by som keby to vyhrali Troubletones to by fakt nebolo fer :D mne sa to strašne páčilo :D
inač by som tiež brala keby bol diel každy den ale už by to nebolo asi ono :D takto to ma take čaro ked sa na to každy tyžden tešim :D

5 Julli Julli | Web | 10. prosince 2011 v 13:05 | Reagovat

Hlavně ta první otázka. Muselo to být těžké tak něco předvést, když seděla jen na židli. Jde vidět, že je těžké dostat roli ve filmu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama