Lana Parrilla - Biography

27. prosince 2011 v 23:53 | Cenicienta

Celé jméno: Lana Parrilla
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Datum narození: 15. července 1977
Postava v Once Upon a Time: Regina Mills / Evil Queen (Zrá Královna)

Lana Parrilla je Puerto Rikánsko-americká herečka, kterou nejvíce proslavily role v seriálech jako jsou Spin City, 24, Boomtown a Miami Medical. Teď hraje v Once Upon a Time a to Zlou Královnu a Reginu Mills.
Je dcerou Sama Parrilla, profesionálního hráče baseballu za Philadelphia Phillies z raných sedmdesátých let.
Hrála v pár filmech, jako Very Mean Men, Spiders, Frozen Stars a Replicant. Poprvé si jí lidé začali víc všímat, když se objevila v seriálu Spin City v roce 2000, kde po dobu jedné série hrála Angie Ordonez. Poté se přidala k Donniemu Wahlbergu a Nealu McDonoughovi v roce 2002 v seriálu Boomtown, za což dostala Imagen Award za Best Supporting Actress. Seriál byl ale později pro neúspěch zrušen.
Dále jsme měli možnost vidět jí v seriálech jako JAG, NYPD Blue a Six Feet Unde, 24. V seriálu 24 byla po šesti epizodách zařazena mezi regulérní herce v seriálu, po třinácté epizodě, byla bez udání důvodu z hereckého obsazení vymazaná. Další z jejích seriálových úspěchů byli Windfall, Greatest Hits a Through the Looking Glass. V roce 2008 se objevila ve filmu The Double Life of Eleanor Kendall. V tomtéž roce hrála v seriálu Swingtown. V roce 2010 se objevila v úspěšném seriálu Miami Medical na CBS. Objevila se i v mnoha dalších seriálech jako Covert Affairs, Medium, The Defenders a Chase. Od roku 2011 hraje Zlou královnu a Reginu Mills v seriálu Once Upon a Time.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Duel: Evil Queen, nebo Rumpelstiltskin?

Evil Queen
Rumpelstiltskin

Komentáře

1 Jenny Jenny | E-mail | Web | 28. prosince 2011 v 11:49 | Reagovat

Má celkem pestrou filmografii, ale já si ji odnikud nepamatuju.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama