Once Upon a Time: Pohádková knížka

7. prosince 2011 v 9:00 | Cenicienta |  News
Tvůrci Once Upon a Time nejen že píší scenáře a vymýšlí, co v seriálu uvidíme. Teď napsali předmluvu k nově vydané knížce klasických pohádek, která obsahuje příběhy jako je Sněhurka, Jeníček a Mařenka, Popelka, Princ Žabák, Rampelník, Brémenští muzikanti (Německá pohádka), Skřítci, Červená karkulka, Rybář a jeho žena, Růženka, Paleček, Rapunzel a další. Celkem je to kniha ověnčena třiceti klasickými pohádkovými příběhy.

Bylo, nebylo.
Dvě jednoduchá slůvka, která, po více než dvou stoletích, mají schopnost přenést čtenáře do země plné tajemství, intrik a zrad, života a smrti, lásky a opuštění. Nestárnoucí pohádky bratří Grimmů, kteří ve snaze přednést lidovou slovesnost a národní folklor, nevědomky postavili základní kámen západní literatuře.
V téte knize pohádek, nádherně ilustrovaných Kevinem Tongem, se znovu seznámíte s postavami a příběhy, které už znáte a milujete. Poběžíte lesem s Červenou Karkulkou. Navštívíte ples s Popelkou. Se Sněhurkou se zakousnete do jablka. Od čarodějnic po víly, od zlých královen k dobrým králům, žabích princů a spících princezen, pohádky Grimmů jsou klasika a jsou předurčeny k tomu, aby byly šířeny dál, od mladých po staré.
Předmluvu napsali tvůrci nové show ABC - Once Upon a Time - díky ním vidíme, že klasika stále inspiruje více vypravěčů. Seriál přináší některé klasické postavy do života s novým způsobem převypravování.

Knihu si (v angličtině) můžete objednat na amazonu, stojí 10,98 dolarů, což je něco před 200 Kč. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LiZz » aff :) LiZz » aff :) | Web | 7. prosince 2011 v 12:14 | Reagovat

doufám že kniha výjde i v Češtině, docela ráda bych si ji přečetla ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama