Rozhovor s Ginnifer Goodwin

20. ledna 2012 v 23:22 | Cenicienta |  Interviews
Rozhovory se linou ze všech stran - tentokrát z té Sněhurčiné. Upozorňuji předem, že článek obsahuje několik spoilerů.

Nespočet malých děvčátek sní o tom, že se jednoho dne stanou princeznou, ale rodačce z Memphisu, Ginnifer Goodwin, se toto přání skutečně splnilo. V seriálu Once Upon a Time hraje pohádkovou postavičku každý den. Ať už jako ikona v podobě Sněhurky, nebo jako její prokleté alter-ego Mary Margaret, Goodwin je bezpochyb srdcem tohoto fantastického dramatu. Miliony fanoušků si každý týden pouští ikonický příběh plný lásky mezi jejími postavami a princem Krasoněm a jeho součástí z reálného světa, Davida Nolana (oba hraje švihácký Josh Dallas).
Příští díl, "7:15 A.M." se znovu zaměří na Sněhurku a prince (a Mary Margaret a Davida), když se pár snaží znovu setkat i přes nekonečné množství překážek, které jim stojí v cestě. V pohádkovém světě je Krasoň donucen k svatbě s dcerou krále Midase a ve Storybrooke se Mary Margaret snaží držet dál od Davida, který je ženatý s jinou ženou. Jejich "šťastně až do smrti" by mohl být běh na dlouhou trať, ale jejich hvězdná láska vytváří čisté kouzlo, když jsou oba na scéně.
Mezi natáčením ve Vancouveru si Ginnifer Goodwin našla chvilku času, aby nám řekla pár věcí, které nás v příštím díle čekají - od prvního setkání Sněhurky se sedmi známými obličeji po to, zda si některé z postav začnou vzpomínat na svou pohádkovou postavu.

Tento týden se zameříme na prince Krasoně a jeho hrozící svatbu s jinou ženou. Jak se s tím Sněhurka vyrovnává a co se jí honí hlavou?
Sněhurka se s Krasoňovou hrozící svatbou s jinou ženou vůbec nevyrovnává! Ona... jak to říct, abych nedostala padáka? [smích] Dělá vše, co je v jejích silách, aby na něj zapoměla, a nemůže ho, jak sama říká, dostat z hlavy. A dojde jí, že potřebuje novou taktiku. Potřebuje vyzkoušet nějaké nové věci. K této myšlence se ukotví na začátku tohoto dílu. A v našem paralelním světě ve Storybrooke přichází Mary Margaret na to, že je pro ní také nemožné dostat Davida Nolana z její hlavy. A není tak silná, jako Sněhurka, samozřejmě. Podlehne její posedlosti a - myslím, že to už bylo odhalené v promo videích - stane se něčím jako stalkerem, což je zábava. Opustili jsme Davida Nolana a Mary Margaret v místě, kde jí odmítl po tom, co jí dodal nadji. Ale i přesto pokaždé, když na něj narazí, nemůže si pomoct, ale musí se usmívat. Nemůže si pomoct, ale ztrácí se v něm. Nemůže si pomoct, ale skoro zapomíná, co jí udělal, přes to všechno. Víte, úplně se v něm utápí, v něm i v jeho energii a dělá jí to tak šťastnou. Ani neví, jak to on cítí k ní, ale ví, že ona je ráda v jeho přítomnosti. Takže místo toho, aby se na něj snažila zapomenout, jako Sněhurka, Mary Margaret se vyžívá v pocitech, které má když je poblíž něho.


Myslím, že ze všech postav jsou diváci nejvíce naklonění k Mary Margaret a Davidovi - a Sněhurce a Krasoňovi - jako emocionální části seriálu, takže je skvělé, že uvidíme další díl, kde prozkoumáme více z jejich příběhu. Jsou to scény, na které se já celý týden těším.
To se tak krásně slyší! Souhlasím. Kdykoliv, kdy čtu scénář, musím říct, že jsem nejvíce nadšená z těchto scén, protože jakožto divák jsem k tomuto příběhu nejvíce připoutána. Proto jsem tuhle roli - nebo role - chtěla hrát. Je to příběh o lásce a já miluju tyhle překážky!

Taky tenhle týden pořádně uvidíme trpaslíky. Můžeš nám říct o scénách s nimi a jak se můžou odlišovat od trpaslíků, které známe, když si na Sněhurku vzpomeneme?
Je to trochu jiné, než jak jsme to kdy předtím slyšeli, ale myslím, že i tak jsme to zahráli s velkou úctou k Disney verzi. Ale uvidíte, že se potkali už předtím, než jak to vidíte v animované Disney verzi, kde najednou uklízí jejich dům. Uvidíte, že se do sebe umí navzájem vžít, Sněhurka a trpaslíci. Objeví, že toho mají spoustu společného a že společně ze sebe dostávají to nejlepší. Nemůžu říct moc o tom, jak se potkají, protože je to velká součást toho příběhu, ale je to nádherné, překrásné odhalení. Můj bože, musím říct, že jsem byla tak - tohle je trochu poznámka mimo - ale byla jsem tak dojatá, když jsme natáčeli scénu "Sněhurka a sedm trpaslíků". Víte, ta malá holka ve mě byla dojatá, protože tohle je vztah, o kterém si všichni myslíme, jak moc dobře ho známe. A když jsem ho doopravdy začala objevovat a prozkoumávat bylo pro mé vnitřní osmileté já velmi uspokojivé.
Vlastně... protože to bylo poprvé, kdy jsme se sešli na natáčení, herci, kteří hrají trpaslíky - Super Sedmička, Tým Sedm (mají spoustu nádherných přezdívek, tenhle gang) - dali mi ten nejúžasnější dárek. Dali mi úžasnou panenku Sněhurky a taky mi dali deníček Sněhurky, a na každou stránku tohoto deníčku nakreslil každý z nich sám sebe jako trpaslíčka a napsali k tomu poznámku o tom, jak se dáme dohromady a začneme s touhle výpravou. To bylo tak neskutečně speciální. Tihle chlapi o mě mají vážně starost. Všichni jsme mrzli, mrzli, mrzli v lesích ve Vancouveru a oni mi dávali horkou čokoládu a kafe - uprostřed noci! Všichni jsme se o sebe navzájem starali, je to tak milující prostředí - je to přesně jako pohádka, kterou si představujete. Jako například: jsou čtyři hodiny ráno, všichni jsme měli omrzliny a všichni jsme se smáli.

Regina měla své pohledy teď upřené hlavně na Emmu, v průbhu posledních několika dílů. Čeká něco na Reginu a Mary Margaret?
Jsme vždy propojené. Hlavní zápletkou je, že Regina se bude vždycky snažit, aby kletba i nadále platila. Ale myslím, že v téhle části příběhu - pokud si dobře vzpomínám - se zaměřují Emma i Regina na nového cizince, který přijel do města: Kdo je a co tu chce dělat? Protože lidé sem nikdy nemají přijet ani odjet, možná pouze pokud jsou z našeho světa. Takže je to velká událost, to že přijel.

Když o tom mluvíme, mohla bys nám říct, jak se jeho příběh nějak propojí s tvým příběhem, jestli vůbec?
Zatím naše příběhy vůbec nejsou propojené. Ale můžu vám říct tohle: Měla jsem milion teorií na to, kdo je onen cizinec, ale všechny byly špatně! Záměr tvůrců s touhle postavou je mnohem lepší než to, s čím bych já kdy přišla. Víte, neříkají nám všechno, ale snaží se nám pomoci s věcmi, které musíme vědět, abychom mohli naše postavy lépe reprezentovat - tak, jak nás potřebují, abychom je reprezentovali. Ale sem tam jsem občas otravovala s tím, kdo by mohl cizinec být a konečně se mi něco doneslo. A panebože, je to skvělé!

Ještě jsme neviděli Mary Margaret a pana Golda pohromadě - tedy ne ve Storybrooke. Měla jsi možnost s Robertem znovu pracovat, ať už v jakémkoliv světě?
Měla. Měla jsem s ním několik scén - ne tunu, ale několik ano. A pane bože, s ním je taková radost pracovat.

Vypadá, jako by si to užíval.
Užívá! Je to tak strašidelný záporák a ve skutečnosti je to ta nejštědřejší, nezábavnější osoba, plná vřelosti a lásky. Je to tak povzbuzující a inspirující, když ho vidíte, jak se mění v Rampelníka a pana Golda. Musím si vždycky připomínat, že se ho v obou světech bojím. Myslím, že svým způsobem se ho v pohádkovém světě Sněhurka sice bojí, ale je zároveň schopná držet se. Je velmi dobrá v maskování strachu. Zatímco Mary Margaret neumí nic moc skrývat, protože je hrozně mírná a hrozně rezervovaná. Takže při natáčení si to musím připomínat, stejně jako včera, když jsme spolu natáčeli scénu: "Ale ne. Já se ho bojím. Tohle není Bobby Carlyle. Tohle je skutečně strašlivá, studená lidská bytost."

Když je Sněhurku tak nebojácná, podle flashbacků, které jsme viděli, zatímco Mary Margaret je, jak jsi sama řekla, rezervovaná a tak trochu sražená k zemi světem, ve kterém žije - je to pro tebe výzva hrát postavu v postavě?
Myslím, že to je největší výzva - zatímco sdílím nejistoty Mary Margaret, myslím, že se víc připodobňuju k Sněhurčině energii. Vracím se tam a zpátky při hraní těchto postav v jeden a ten samý den. Víte, je spousta věcí, ve kterých je Sněhurka jiná, ale když už jsem Sněhurka, musím se snažit o moc víc, abych se vrátila do Mary Margaret a schovala Sněhurku uvnitř ní.

Díl, který bude vysílán 29. ledna nám představí Sněhurčina otce, kterého hraje úžasný Richard Schiff...
Ach ano, můj bože, doufám, že se ještě vrátí. Je skvělý jako Sněhurčin otec. A určit víte, že Emilie de Ravin bude hostovat jako Belle. Myslím, že to bude někdy uprostřed února. A Amy Acker z Angela bude v příběhu, který objevuje vše kolem Rejpala, což je taky skvělé. Máme ty nejlepší hostující hvězdy.

A vypadá to, že Sněhurčin příběh se trochu splete s Aladinem. Pokud se nepletu, Sněhurčin otec s ním má něco společného?
Máme lampu. Řeknu vám, že do tohoto příběhu je zahrnuta lampa, ale co na tvůrcích seriálu miluju je, že znovu představují postavy, které jste mysleli, že znáte, naprosto překvapivým způsobem. Takže řeknu, že tu máme lampu, ale nemůžu vám přesně popsat tu postavu.

Zlá Královna celou sérii upouští nápovědy o tom, co mohla Sněhurka udělat, když jí zradila. Mohla bys nám něco prozradit, jako třeba kdy zjistíme, co se mezi nimi stalo?
Nedočkáme se toho hned. Budeme teď odkrývat jiná tajemství, ale myslím, že je to něco, co si nechávají pro pozdější datumy. Ale po cestě k tomu dnu se dozvíme nápovědy.

V poslední epizodě byl úžasný moment na konci, kdy Mary Margaret obdivovala Emminu dětskou dečku a tak nějak měla záblesk o propojení světů. Uvidíme jí, jak si začne vzpomínat, a nebo uvidíme třeba jen více takových déjá vu momentů?
Vlastně vůbec nevím, protože jedna z věcí, o které vážně vůbec nevím je jejich (tvůrců) plán ve slučování těchto světů. Nejsem si jistá, jak brzy je sloučí a doufám, že to nebude moc brzo, protože já tenhle seriál doopravdy týden co týden sleduju a doopravdy jsem vždycky ohromená, stejně jako fanoušci. Je to vážně neuvěřitelné, být součástí něčeho, co přesahuje realitu i to, co si dokáže člověk představit. Takže když to vidím na obrazovce, týden co týdend mě to překvapí. A k Mary Margaret a vzpomínání: Určitě budou v této sérii krůčky dopředu, ale i krůčky dozadu. Královna je velmi mocná, a udělá cokoliv, co může, aby nám znemožnila vzpomínání.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 *Martin *Martin | Web | 21. ledna 2012 v 10:10 | Reagovat

Once upon a time? Tak to mi něco říká, nikdy jsem ten seriál neviděl, nicméně fotografie vypadají velice lákavě, takže seriál se na úplně první 'před'pohled tváří docela kvalitně... když na něj někdy narazím, nejspíše by stálo za to se podívat :)

,,Tento týden se zameříme na prince Krasoně a jeho hrozící svatbu s jinou ženou. Jak se s tím Sněhurka vyrovnává a co se jí honí hlavou?"
Tato otázka a vlastně i ostatní zní velice humorně - vykládat o pohádkových postavách jako o sousedce vedle ze vchodu :) Je to humorné :D

2 Endííí Endííí | Web | 21. ledna 2012 v 11:45 | Reagovat

VGS 1. kolo vyhlášeno - můžeš hlasovat a shánět hlasy.

http://glee-daily.blog.cz/1201/vgs-hlasujte-1-kolo

3 Vinnie.♥ Vinnie.♥ | Web | 21. ledna 2012 v 12:39 | Reagovat

Ten rozhovor je skvělý :) Hlavně doufám,že si Mary začne vzpomínat :)

4 Adelle Adelle | Web | 21. ledna 2012 v 14:44 | Reagovat

Wow, Ginnifer je tak strašně sympatická a milá osůbka. Hrozně jsem si ji za tak krátkou dobu oblíbila. :) Jinka skvěle přeložený článek, máš můj obdiv. Opravdu se těším na ten příští díl se Sněhurkou a Charmingem, stejně tak jako se těším na všechny ostatní. Tento seriál je prostě skvělý, myslíš, že když je díl o Jeníčkovi a Mařence, tak tě prostě nic nepřekvapí. Pak tam je ale jedna nebo dvě scény, které tě naprosto dostanou a prostě si říkáš - pane bože, co bude dál? Takže já jen doufám, že všechny nacházející díly budou aspoň tak perfektní jako ty vysílané. A ještě jednou děkuju za výborný článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama