Rozhovor s herci o seriálu

11. ledna 2012 v 22:24 | Cenicienta |  Interviews
Mám tu další rozhovor. Je starší, představuje postavy, seriál. Takže pro ty z vás, co se na Once ještě nedívají a neví, jestli by měli nebo ne je tenhle rozhovor ideální :).
Co bychom měli vědět o Emmě Swan?
Jennifer Morrison: Emma je neuvěřitelně zraněná žena. Jediné co ví je, že byla jako dítě opuštěná a žila od té doby v pěstounské péči a v dětských domovech, dokud nebyla dostatečně stará na to, aby se o sebe postarala sama. Četla jsem o dětech v dětských domovech a jak i v těch nejlepších podmínkách to může být pro děti těžké - a v mnoha případech se ty děti neocitnou v "nejlepších podmínkách". Takže Emma za svůj život viděla spoustu násilí. Viděla spoustu týrání. Je to někdo, kdo se po celý svůj život cítil opuštěný a sám a nikomu nevěří - nechce nikomu věřit. Proto je Henry fascinujícím objevem v jejím životě, stejně jako všichni ve Storybrooke, protože je pro ní velmi odzbrojující, když se musí vyrovnávat s lidmi, kteří jsou nejspíš ve skutečnosti vážně hodní a milí a nemají žádné postranní úmysly. Takže myslím, že obzvlášť Mary Margaret je pro Emmu velmi odzbrojující, protože se zdá, že nemá žádné postranní úmysly a zdá se, že je vážně hodná - a myslím, že s tím se Emma nikdy v životě nesetkala. A má to na ní velmi zvláštní efekt. Je tolik navyklá na to, aby byla ostražitá. A najednou je tu žena, která jí okamžitě může odzbrojit. A zároveň žije s ohromnou vinnou, protože lituje toho, že se kdy vzdala Henryho. Udělala to, protože si myslela, že mu tím daruje lepší život a opravdu tomu věřila. Máte tu ženu, která nejspíš žila téměř na ulici a najednou měla dítě. Bylo by sobecké, kdyby po tom dítěti chtěla, aby si procházelo stejným životem jako ona - to si alespoň myslela. A pak ji jednou najde, když je mu deset a není v dobré životní situaci - to je pro ní naprosto zničující a je přeplněna pocitem viny. Takže Emma je žena, která je velmi osamělá, velmi zničená a velmi poškozená.


Jaké to je pracovat s hercem jako je Jared Gilmore, který hraje syna Emmy, Henryho?
Jennifer: Jared je hrozně milý chlapec a jsem na něj hrozně pyšná, protože od pilotu hrozně vyrostl. Když ho sledujete, vidíte, jak moc miluje hraní. Je jedno z těch dětí, které herectví vážně miluje. A chce v tom být dobrý. A to množství práce mu dalo možnost tolik vyspět a tak rychle. Je vidět, jak mu roste sebevědomí a vidíte, jaké má schopnosti zvládat věci na natáčení. Prostě výrazně vyrostl a bylo vážně zábavné to sledovat, vidět, jak je nadšený. Je to pro mě pocta s ním pracovat. Těžké na tom jsou technické věci. Když máte někoho, kdo může pracovat použe 6-8 hodin denně, musíte pracovat tak, abyste dostali co nejvíce materiálu s ním, takže většinou pracuju sama, pouze mi v pozadí někdo čte Henryho repliky. Takže tohle je část podivného technického elementu na který musíte při natáčení s mladším hercem pamatovat. Je zvláštní pak scénu natáčet znovu s někým, kdo není on, když natáčíme mé části. Ale pro Jareda je to zábava a vážně si to užívá. Žehnám jeho malému srdíčku, protože si ho občas můžeme nechávat dýl, když není ve škole. Říkáme tomu "dýňování" ("pumpkining") - nromálně "dýňuje" od deseti hodin večer, v létě "dýňoval" i o půl jedné. Chudák dítě. Měl spoustu replik a všechny je pokaždé řekl skvěle, ale viděli jste, jak je unavený, když byla půlnec a my všichni jsme říkali: "Panebože, dejte to dítě do postele, vždyť je mu deset!" Ale on to všechno miluje. Užívá si to! Hned každému zlepšuje den.

Můžete se představit a představit postavu, kterou v show hrajete?
Jared Gilmore: Jmenuju se Jared a hraju Henryho. Henry je v podstatě postava, která spojuje oba světy. Chci říct, je v podstatě jediný na celém světě, kdo ví že všichni ve Storybrooke ve státě Maine jsou pohádkové postavy, ač o tom nevědí. Takže je to dost zajímavé hrát, když jste ten, kdo říká: "Jo, ty jsi Jiminy Cricket," nebo "Jo, ty jsi Sněhurka," nebo tak. Je to zábava.
Raphael Sbarge: Já jsem Raphael Sbarge a hraju dvě postavy, Archieho Hoppera a Jiminyho Cricketa. Jsem tedy spíše hlas Jiminyho, který je počítačová postavička a pak tedy Henryho terapeut, doktor Archibald Hopper. Seriál se snaží vzít tyhle úžasné postavy které známe a znovu je objevit, předělat je. Miluju ty postavy.

Když jste viděli pilotní díl, co na vás udělalo největší první dojem?
Jared: Myslím, že největší moment byl pro mě... Mám rád celý díl, ale nejvíc se mi líbilo vidět postavy v obou světech - jak vypadají a tak. Bylo to zajímavé vidět, jak vypadali v pohádkovém světě a jak vypadají teď.
Raphael: Když jsem četl scénář k pilotu, bylo jasné, že je to jeden z nejlepších scénářů, co jsem kdy četl. Ale to také může být smrtelným polibkem. Takže si říkáte: "A, sakra, to může být trochu moc abiciózní na to, abyste v tom pokračovali." Pokračování je dlouhodobý proces, je to skoro jako dělání filmu do kina. Ale to vzrušující na celé věci bylo: "Ach můj bože, to je ještě lepší, než jsem si myslel, že to bude." Co se týče speciálních efektů, kvality herců a hlavně - na celém seriálu je něco podbízivého a z toho jsem také neuvěřitelně nadšený. A už jen fakt, že jsou si oba světy tak vzdálené. Když jste byli v jednom z nich, byli jste vážně tam. A pak ta hudba! Ještě jednou, všechny tyhle elementy se sloučí a já... Já jsem z téhle show vážně nadšený a z toho rozsahu možností v těch příbězích.

Mohl by ses představit a představit svou postavu v seriálu?
Josh Dallas: Jsem Josh Dallas a hraju okouzlujícího prince, Krasoně.

Jaký byl tvůj první dojem ze seriálu?
Josh: Úplně to přesáhlo všechna má očekávání. Samozřejmě, nejdřív jsem četl scénář pilotu a jako herec jsem si pomyslel: "Wow, to je vážně zajímavé!" Protože scénáře jako je tenhle si nepřečtete každý den. Myslím, že je to vážně unikátní a myslím, že v ABC jsou velmi odvážní v tom, že se do tak velkého konceptu pustili - dáváme divákům něco jiného. než to co tam v neděli večer bývá. Myslím, že je to vážně důležité. Měl jsem na pilot úplně stejnou reakci, jako diváci. Jako herec musím být schopný tam přijít a začít hrát takovou ikonu, kterou je princ Krasoň a zamíchat do toho věci, které o něm nevíme. Dozvíme se o něm víc: jeho předci, odkud pochází a díky čemu je tak královský. Jaké je jeho pravé jméno? Je to vážně Krasoň? Tohle všechno budeme zjišťovat. A myslím, že pro nás, herce, je to neuvěřitelně skvělý zážitek. Myslím, že ač jsme viděli spoustu verzí prince Krasoně, stejně o něm moc nevíme. Víme, že jednoho dne přijde, zachrání ji polibkem a to je celé. Což není špatné, ale na Eddiem Kitsisovi a Adamovi Horowitzovi, tvůrcích seriálu, je skvělé, že vytvořili postavy, které mají minulost.

Přemýšlel si nad tím, jak se dá scénář přemístit na obrazovku?
Josh: Určitě nad tím přemýšlíte. Říkáte si: "Máte dva světy, jak to bude fungovat?" Půjde to nějakým sledovatelným způsobem? Ale Eddie a Adam pochází z rodokmenu Ztracených a umí podobné příběhy - epické příběhy - vyprávět. A myslím, že tohle je něco přesně takového, a tihle chlapi vážně věřili, že to na obrazovce bude vypadat stejně dobře, jako vypadal scénář - a vypadalo to ještě lépe.

Když si oblékneš kostým prince Krasoně, změní tě to tak, že tě to přenese do tvé postavy?
Josh: Jo, to určitě. Chodím jinak. Přemýšlím o sobě jinak. Víte co, máte u sebe připoutaný meč, takže si připadáte jako velkej tvrďák. Všechno tohle vám jako herci pomáhá. Když znáte zevnějšek postavy, trochu vám to pomáhá zjistit, co se děje uvnitř - jako třeba to, že se nebojí zašpinit si ruce. Má království, které musí řídit. Má tuhle ohromnou lásku, kterou je Sněhurka. A pak je tu někdo, kdo ohrožuje jeho rodinu, takže udělá všechno, co bude v jeho silách, aby se ujistil, že se jim nic nestane.
Popsal bys nám tvou postavu v seriálu?
Robert: Zatím jsme natočili jen pár dílů, takže můj názor na něj je pořád ještě v procesu. Když jsem se s Once poprvé seznámil, byl jsem tak nějak ovlivněný tím, co jsem si o Rampelníkovi myslel už předtím. Je to "šťavnatá" postava. Je velmi divadelnická. Myslím, že zajímavé na téhle postavě je to, že nezůstává jen fantastickým emlementem, protože když se na něj podíváte v našem světě, stále není úplně normální a je trochu mimo rovnováhu. Takže to je pro mě velká možnost si s touto postavou vážně vyhrát.

Je to velký pokušitel, že?
Robert: To je, svým způsobem. Ale je to všechno v dobrém jménu této postavy.

Pokoušíš se o to, aby byl mezi Rampelníkem a Goldem velký rozdíl?
Robert: To je těžké, abych řekl pravdu. Hodně je rozděluju hlasově.

Jak moc bude pan Gold namočený v aférách ve Storybrooke?
Robert: Ví toho víc, než si myslíte. Regina, Zlá Královna, ví nejspíš víc, ale myslím, že on je naopak nebezpečnější.

Vaše postava má nejspíš nějakou závislost na jménech. Je to zdroj jeho moci, nebo jen zbraň, kterou užívá?
Robert: Ve středověkých časech se věřilo, že když znáte něčí jméno, máte nad nimi moc. Lidé neradi říkali svá jména. Odtud tahle záležitost pochází. Takže jména jsou skoro klíče k duším.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pajuša♥ ©BRIDGITMENDLERFAN Pajuša♥ ©BRIDGITMENDLERFAN | E-mail | Web | 12. ledna 2012 v 16:54 | Reagovat

Hneď ako budem mať čas, hor sa do čítania :D

2 R.Aly R.Aly | Web | 12. ledna 2012 v 17:21 | Reagovat

Týjo dlouhé čtení,ale nevadí :D,ohledn Roberta co hraje toho Rampelníka tak má v určitosti pravdu :) a možná,že přeci jen je asi nebezpečnější a jsem zvědavá co se dozvíme o princi Krasoňovi když o něm se toho tolik moc neví :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama