Pohádkový svět Lany Parrilly

10. února 2012 v 10:21 | Cenicienta |  Interviews
Další rozhovor s Lanou, neprozrazuje děj, takže pro ty z vlás, co se vyhýbají spoilerům naprosto ideální.

Lana Parrilla, jejíž role v fantastickém dramatu Once Upon a Time zahrnuje i strašlivou Zlou Královnu nebyla spokojená s tím, že o své postavě věděla pouze to, že je zlá.
"Vidíte, jak zmučenou má duši," říká Parrilla, "a já se rozhodla, že tuhle bolest poodhalím." Když se připravovala na konkurz, ptala se sama sebe - co způsobuje její bolest?
"Takže jsem šla na meditaci, uviděla jsem spoustu z její minulosti a to mě pohltilo." Objevila tak, že "obrovská zrada a ztráta někoho, koho hluboce miluje je to, co způsobilo všechnu tu temnotu uvnitř ní a způsobilo to, že má potřebu každého v jejím životě trestat. Nechce, aby byl kdokoliv šťastný, protože její štěstí jí bylo sebráno."
Parrilla se podělila o jejím rozhovoru s tvůrci seriálu, Kitsisem a Horowitzem: "Měli vlastní vize, které byly úplně stejné s těmi mými. Možná, že mě pohltily JEJICH myšlenky!"
"Když přišel scénář k Once, říkala jsem si, že tohle nejspíš vydrží jenom jednu sérii. Ale byla jsem odhodlaná to risknout. I kdyby se to nevybralo do vysílání, byla bych šťastná, že jsem tu roli dostala."

Měla by říct "role". Má ne jednu roli, ale dvě. "Na začátku to byla výzva - najít jejich hlasy a nějak je odlišit. Chtěla jsem, aby měl královnin hlas hlubší resonanci a aby měla svobodné tělo - je to hurikán, je výrazná. Regina je, myslím, více vypočítavá. Je to politička. Musí držet své emoce na uzdě."
I teď, po té době, vám může tohle přebíhání z postavy na postavu motat hlavu. A to doslova: když hraje Zlou Královnu, má pro sebe jen pár rekvizit a za sebou zelené plátno. "Po šestnácti hodinách před zeleným plátnem se vám doslova motá hlava." Říká a směje se. "Většina královniných scén je v paláci. Žádné stěny. Žádný koridor. Žádný krb. Jeviště je obrovské, a nemá nic, čeho bych se mohla chytnout."
Ale není to tak, že by nerada předstírala - jako malá v Brooklynu dělala přesně tohle.
"Hrála jsem hodně fantasy her," vzpomíná dnes čtyřiatřicetiletá herečka. "Vytvářela jsem si světy a věřila jsem v ně. Takže teď to pro mě, jako dospělou, není o moc jiné. Říkala jsem si, že když jsem to dokázala tenkrát, dokážu to i teď. Ale tuhle část mozku jsem vážně dlouho nepoužívala."
Její představivost byla podporovaná jejím otcem, Samem Parrillou, profesionálním hercem baseballu, který měl v sobě kus komedianta: Když byl na cestách, vytvořil postavičku jménem Popito, která mluvila s malou Lanou na telefonu. Lana, samozřejmě, Popita nikdy nepotkala, ale představovala si ho jako někoho tichého, koktavého a malého, kdo žil pod gaučem v otcově cestovním autě.
"Je to můj nejstarší přítel," říká Parrilla, skoro jako by v něj věřila.
Zeptali jsme se jí na její tetování ve tvařu pírka na jejím zápěstí a ona si vzpoměla na vážně těžkou dobu, která otestovaala její víru. "Žila jsem v L.A a měla jsem vážně těžké období, ztrácela jsem víru. Řekla jsem: "Dej mi znamení. Proč jsem tady?"" A v ten moment uviděla pírko, jak tančí ve víru větru. "V několika dalších měsících jsem viděla víc pírek, hlavně ve chvílích, kdy jsem se cítila emocionálně zničená a dole. Ptáte se na znamení, ale vše co dostanete je spíš potvrzení. Jste to, co lidé potřebují, abyste byli. Prostě se zhluboka nadechněte."
Je to už jedenáct let, co to pírko zahlédla, ale teprve před třemi lety si nechala udělat to tetování.
"Dala jsem si na to čas. A teď když se na to podívám, cítím se šťastná," říká Parrilla, která vidí život jako show, jako sérii bylo-nebylo momentů. "Je to moje."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Vaše oblíbená postava?

Sněhurka/ Marry Margaret 14.9% (188)
Princ Krasoň/ David 11.2% (141)
Zlá královna/ Regina 11.7% (148)
Rampelník/ Pan Gold 15.9% (201)
Emma Swan 11.6% (146)
Henry Mills 6.7% (84)
Jiminy Cricket/ Archie Hooper 7.1% (89)
Šerif Graham 8.6% (108)
Jiná 12.4% (157)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama