Barbara Hershey pro The Hollywood Reporter

30. března 2012 v 19:40 | Cenicienta |  Interviews
Herečka nominovaná na Oscara, Barbara Hershey, se v neděli zastaví v pohádkovém světě jako Cora, matka Zlé Královny Reginy (Lana Parrilla) v díle, který se jmenuje "The Stable Boy". A jak nám Hershey sama řekla, Cora "má pro svou dceru hodně ambicí", jako každá jiná matka. Jediný háček je v tom, že její přání pro Reginy nepochází zrovna z čistého místa.
"Když otevřete zlu dvěře a vpustíte ho dovnitř sebe samých, vleze to do vás a uspořádá si oslavu. Začne přebírat moc," prozradila Hershey The Hollywood Reporter. "V době, kdy se s Corou seznámíme je už zlem pohlcená."
Můžeš nám Coru popsat?
Barbara Hershey: Cora je matka Zlé Královny. Dokonce je ještě zlejší. Má pro svou dceru hodně ambicí. Má ambice, co se týče její lásky. Chce, aby její dcera byla v pořádku a aby byla šťastná. A je přesvědčená, že šťastná bude jen tehdy, když si vezme krále. Rozhodně ne, když si vezmě někoho od koní. V tom díle uvidíte nápovědy o tom, co k tomu Coru samotnou vede, ale o její minulosti není uvedeno nic jasně. Ona chce pro svou dceru to, co by pro svou dceru chtěla většina matek, není na tom nic zvláštního - jen to, že má postava je vážně zlá a je zlem pohlcená a ovládá velmi pochybnou magii. Což bylo zábavné hrát.

Jeden z tvůrců seriálu řekl, že Cora má velmi specifický pohled na svět. Můžeš nám o tom říct něco víc?
Eddie a Adam tvrdí, že zlo se nerodí, zlo se tvoří. A řekla bych, že je to nejspíš pravda. Nevím, možná, že zlo se i rodí. Lidé se můžou narodit bez empatie, tak, jako se někteří rodí třeba bez končeniny. Ale Cora má rozhodně velmi specifické důvody. Když otevřete zlu dvěře a vpustíte ho dovnitř sebe samých, vleze to do vás a uspořádá si oslavu. Začne přebírat moc. V době, kdy se s Corou seznámíme už je zlem pohlcená. A jestli se takhle narodila, to nevím. Myslím si, že ne. Není na sedadle řidiče v tomhle původu zloby.

Takže netušíš, odkud ta zloba pramení?
Mám své vlastní nápady. Často si jako herec musíte vymyslet minulost vaší postavy sami. Což jsem udělala i v tomhle případě a poslala jsem to Eddiemu a Adamovi a okamžitě s tím souhlasili. Myslím, že by se jim asi některé detaily líbily jinak. Nejsem si jistá, jak to stoprocentně bylo. Ale vím, co jí změnilo, co se stalo.

Je možné, že v určitou chvíli uvidíme dobrou stránku Cory?
Možná, možná. Její dobrou stránkou, je láska k její dceři, ať už se vyvinula jakkoliv špatně. To je jediné místo, kde nechala lásce prostor. Ale protože je tak plná zla, vypadá ta láska velmi zvláštně. Ale myslím si, že jí Cora miluje.

Vztah Reginy a Cory je alespoň podle ukázek při nejlepším hašteřivý. Ovlivní to nějak budoucí vývoj?
Tomu příběhu nechali otevřený konec a já proti pokračování rozhodně nic nemám. Vůbec netuším, co plánují dál, ale to je to zábavné na seriálech. Nikdy nevíte, co pro vás napíšou. Vím, že je spousta nápadů na spoustu pohádek a že mají vymyšlenou spoustu skvělých příběhů. Jak to ale skončí, nevím.


Je možné, že se Cora objeví ve Storybrooke?
Ne v tomhle díle. Možná v budoucnu...

Chová se podle toho, co je v nejlepším zájmu pro její dceru?
Myslím, že to je sporné. Myslím, že Cora si myslí, že se tak chová. Musíte si to pak rozhodnout sami, co si o tom myslíte. Myslím, že je ale tak pohlcená zlem, že pořádně nevidí, co je pro její dceru nejlepší. Lidé na to budou mít různé reakce.

Uvidíme mezi nimi něco jako souboj? Mezi Reginou a Corou?
Něco jako souboj? Ach, to určitě!

Už máš za sebou hodně rolí. Jako například nedávno v Black Swan. Jak bys tuhle pohádkovou roli srovnala s ostatními?
Je jiná. Nemyslím si, že jsem někdy předtím pracovala na fantasy. A přitom jsem vždy fantasy milovala. Myslím, že fantasy je něco základního, proto s námi tak dlouho vydrželo. Přitahuje mě to a zdá se to být "štavňaté". Je to zábavná role, a jsem moc ráda, že jí můžu hrát - že můžu mávnout rukou a vy odletíte. Tenhle seriál se mi i moc líbí. Tak proč bych do toho nešla?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Buffy Buffy | Web | 30. března 2012 v 19:56 | Reagovat

skvělý rozhovor hraje zajimavou postavu :)

2 Julli Julli | Web | 30. března 2012 v 20:03 | Reagovat

Myslím si, že ona ještě pořádně zamíchá karty v pohádkovém světě. Nemohli vybrat líp úplně se na Regininu matku hodí :).

3 ♥Verča ♥TVD♥ ♥Verča ♥TVD♥ | Web | 30. března 2012 v 21:25 | Reagovat

pěkný bloček :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama