Článek o Jennifer z Allure

4. března 2012 v 21:14 | Cenicienta |  Interviews
Přeložila jsem moc pěkný článek o Jennifer z časopisu Allure, odkud pochází i její nejnovější photoshoot. Mapuje její život a kariéru a doprovází ho Jenniferiny komentáře.

Jennifer Morrison nese na svých bedrech jeden důležitý úkol - zachránit kouzelné město v Maine. Ale když bude mít hodně štěstí, zachrání zároveň i "network drama".
Od začátku nové televizní sezóny - což není moc dlouhá doba - nevznikl jeden, ale rovnou dva seriály založené na pohádkách. Lidé se z toho neradovali. Pohádkové dramata jsou velmi těžké "prodat" masám, které jsou zvyklé na pískání mladých teenagerů a na to, jak si manželky vytrhávají falešné řasy.
Nicméně, na scéně se objevil hrdina. Once Upon a Time na ABC překonalo svého protivníka, Grimma na NBC a bylo korunováno jako nejlépe ohodnocené nové drama této sezóny.
Důvod? Mezi princeznami s amnestií, zlými čarodějnicemi, raněnými princi a reptajícími trpaslíky totiž září postava Morrison - Emma Swan, moderní, nesentimentální bývalá lovkyně lidí, s červenou koženou bundou a krásnýma očima.
Jde tu o dost. Na letošních Zlatých Glóbech šlo jen málo cen k ABC - Modern Family byli jediní, kteří vyhráli větší cenu. Ale Once Upon a Time, vytvoření tvůrci Ztracených - Adamem Horowitzem a Edward Kitsis, s bujným prostředím, rozsáhlými příběhy z minulosti a superhrdinkou Emmou, má potenciál přivést milion ztracených oveček k této stanici.

Podle seriálu je Emma ztracnou dcerou Sněhurky a prince Krasoně. Pokud Emma někdy dostane pohádkový přívlastek, bude to SněhurkoKrasavice.
"Sněhokráska" je taky vhodný popis pro její kariéry. Poprvé všechny zaujala v roli doktorky Allison Cameronové v seriálu House. Bulvární magazíny si jí začaly všímat ještě víc, když se zasnoubila s jejím kolegou z House, Jessem Spencerem. Její publicisti museli být nadšení, ale Jennifer z té náhlé pozornosti takovou radost neměla - obzvlášť poté, co se její zasnoubení zrušilo. "Snažili jsme se to zvládnout jak nejegelantněji to šlo," řekla. "Miluju herectví. Nikdy mi moc nezáleželo na tom, jestli lidem záleží na tom, kdo jsem."
Její další známější role následovala na CBS v seriálu How I Met Your Mother a na chvíli bylo několik fanoušků nadšených myšlenkou, že její postava, vášnivá aktivistka Zoey, by mohla být hledanou "matkou". (Omlouváme se, ale ne.)
Morrison upevnila geekovství ve své fanouškovské základně, když hrála matku Jamese T. Kirka ve filmu z roku 2009 - Star Trek, a pak si zahrála roli ve filmu Warrior. Postava alkoholického Nicka Nolte ukradla veškerou diváckou pozornost v tomto filmu, ale Morrison měla kmenovou postavu - podrážděnou, ale podporující manželku - a ukázalo se, že je dynamickou sílou.
Než se vrátila do televize, zvládla si dokonce ještě zahrát na Broadwayi v roce 2010, když hrála matku Helen Keller v podání Abigail Breslin v The Miracle Worker.
Morrison tvrdí, že za svůj úspěch může vděčit především tomu, že vyrůstala v Arlington Heights (Chicago) s rodiči muzikanty. "Nechtěla bych začínat kdekoliv jinde," říká. "Sbalili jsme si svačinky a šli jsme na muzikální představení středních škol. Tenkrát to pro nás hodně znamenalo."
V roce 1992 byla modelkou pro Sports Illustrated for Kids s Michaelem Jordanem. Editoři hledali dívku, která nebude moc plachá, takže se Morrison chopila míče a na každého vyplazovala jazyk. Možná nebyla plachá, ale měla ohromnou úctu k Jordanovi. "To byla chvíle, kdy jsem byla nejvíce zaražená ze setkání s hvězdou za celý můj život. Nevěděla jsem, co mu říct!"
Studovala divadelnickou školu a angličtinu na universitě v Loyole, kde se stala legendou díky smíchávání školního rozhvrhu s jejím zaneprázdněným životem - promeškala spoustu hodin, které podřídila své herecké kariéře. "Musela jsem chodit za školními poradci a vysvětlovat jím, proč si musím přehodit hodiny. Ukazovala jsem jim, jak jsem si říkala, že by se to dalo udělat a oni vždycky řekli: "Nás by ani nenapadlo, že tohle by mohlo být možné!" Byla jsem velmi kreativní, když přišlo na rozvrhy." A taky výkonná - svůj titul získala během tří let.
To, že by vysokou nedokončila pro ní nebylo ani k uvážení. "Je to osobní záležitost. Nikdy jsem nechtěla přijít na konkurz a cítit se zoufalá. Chtěla jsem si být jistá, že mám i jiné možnosti."
Morrison už věděla, jak Hollywood chutná - hrála dcaru Richarda Geera a Sharon Stone ve filmu z roku 1994 - Intersection - ale věděla, že se může naučit nejvíc v Steppenwolfském divadle.
Jediné, čeho lituje je, že jediný čas, který strávila v Chicagu byl v době, kdy byla "hladovějící herečkou". "Lidé se mě ptají, kam by si měli zajít do dobré restaurace, ale já vůbec nevím. Mohla bych jim říct, kde seženou levně kousek pizzy - naproti Loyole - ale to je všechno, co vím."
Teď v životě Morrison nefiguruje žádný muž - a rozhodně ani pizza. Každý den začíná s vitamíny a se zeleninovým snídaňovým shakem, a pak má ovesnou kaši s kapustovým shakem k obědu. "Luxus si dovolím až při večeři. To si dávám, co chci."
Aby vypadala tak, jak vypadá, znamená to chodit třikrát týdně běhat, horkou jógu čtyřikrát týdně a box. Její styl oblékání je hodně podobný její postavě v Once Upon a Time: "Obyčejné pohodlné oblečení, s něčím na hraně. Vždycky něco najdu, co se mi líbí a pak to nosím znovu a znovu." Vyfotili jí v oblečení od Stelly McCartney, Calvina Kleina, Missioni, 3. 1 Phillip Lim, a v poslední době hodně v Isabel Marant.
Morrison má poněkud štěstí na projekty, které si vybírá - a nakonec je dělá ještě lepšími. Je to ten druh osobnosti, který má dobrý vliv na ostatní - nedávno se zasekla u turniketu v metru a nějaký cizinec jí dal svou kartu, aby mohla projít.
Ale štěstí s tím má málo co dělat, tuší Morrison. "Často slyším, jak lidé říkají: "Panebože, tohle se stalo skoro přes noc!" Nevidí tu těžkou práci - a ta těžká práce je to, co na tom miluju!"
Určitě má ale nějakou svou vílu, která se jí vznáší za zády. Přecijen, většině herců nespadl scénář k Once Upon a Time do klína. Morrison vzpomíná na den, kdy obsazení Once zjistilo, že seriál dostal celou sérii. "Byli jsme na natáčení a zjistili to přes telefon. Šli jsme ven a objevila se tam ohromná duha - ta taky skončila v traileru. Mám fotky té duhy! Všichni jsme říkali: "Tohle je šílenost. Děláme seriál o pohádkách a objeví se tu duha?" Takže možná, že věc jako štěstí existuje," říká Morrison. "Možná."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Duel: David nebo Graham?

David
Graham

Komentáře

1 Ilorin Ilorin | Web | 4. března 2012 v 21:37 | Reagovat

Skvělý rozhovor, skvělý překlad. To s tou pizzou je boží :-D

2 HaY HaY | Web | 4. března 2012 v 21:57 | Reagovat

Moc pěkný článek a úžasná ta první fotka u něj :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama