Jennifer Morrison a posledních sedmi dílech

14. března 2012 v 19:30 | Cenicienta |  Interviews
Opět se objevuje spousta rozhovorů, samozřejmě teď, když mi na notebooku blbne internet.
Ve čtení pokračujte jen s vědomím, že se dozvíte spoustu spoilerů.

V díle z tohoto týdnu vkládala Emma hodně důvěry v její "super-sílu" - schopnost rozpoznat, zda jí někdo lže. Ale před několika týdny jí Sidney lhal. Zjistí brzy, že tohle "spojení" nemusí být tak pravdivé?
Myslím, že jednou na to určitě příjde. Myslím, že ohledně Sidneyho byla vždycky Emma tak trochu skeptická, protože ho měla Regina tak dlouho jako svého poskoka, že je pro Emmu těžko uvěřitelné, že by se někdo mohl takhle rychle změnit. Ale taky je ve městě, ve kterém nemá moc lidí na své straně. Takže občas mi připadá, že si říká, že musí udělat co nejlepší-nejhorší rozhodnutí. Je to, jakoby věděla, že by ohledně Sidneyho měla být skeptická a zároveň je to pro ní něco jako nejlepší možnost. Je to skoro jako kdyby se přesvědčovala, že je důvěryhodný, protože nemá jinou možnost. On je totiž jediná osoba, která se může dostat k informacím, které potřebuje - a ona od něj potřebuje pomoc. Ale ano, určitě se probere a uvědomí si, že jí vůbec nepomáhá.

Promo k příštímu týdnu nám odhalilo, že Emma skutečně zatkne Mary Margaret za vraždu Kathryn. Mary Margaret byla ve Storybrooke Emminou nejlepší přítelkyní, takže co tyhle události budou znamenat pro jejich vztah?
Je to pro Emmu vážně smutná situace, protože je jasné, že si nemyslí, že by byla Mary Margaret vinná. A zároveň se objeví několik důkazů, které směřují jasně k ní. Emma tak nějak nemá žádnou jinou možnost, protože kdyby ty důkazy nebrala jako pádný důvod k zatčení, pak by to vypadalo, jakože se snaží Mary Margaret pomoci, což by znamenalo, že Emma nedělá její práci pořádně, což by dalo Regině pádný důvod Emmu vyhodit. Takže je to jako efekt domina - problémy, které by se mohly stát, kdyby Emma nepracovala podle pravidel. Takže i když je to pro Emmu něco příšerného, zatknout někoho koho doopravdy považuje za přítele a doopravdy Mary Margaret věří, cítí, jakoby takhle Mary Margaret nejlépe ochránila - lépe, než kdyby jí nezatkla, protože pak by Emmu vyhodili a někdo jiný by se začal zaobírat případem Mary.Myslím, že jsi už v minulosti řekla, že se snažíte vyhnout se ve scénách mezi Emmou a Mary Margaret nebo Davidem hrát scény alá "rodič/dátě", protože nechcete, aby si diváci mysleli, že Emma, Mary Margaret nebo David něco tuší, že ano?
Ano. Myslím, že tomu Emma skutečně nevěří. Uvnitř ní není ani malá část, která by věřila tomu, co Henry naznačuje o pohádkovém světě. Takže nikdy nemůžu jít do scény s pocitem, že tomu věří. Takže všechny scény s Davidem nebo Mary Margaret jsou vždy z perspektivy dvou lidí, kteří se právě potkali - a přesně tak se k nim chová. Věřím, že ji k nim něco přitahuje, nějakým způsobem. Že je mezi nimi něco jako magnet. Ale myslím, že ona si myslí, že je to jen proto, že podle ní jsou to dobří lidé a ví, že jí říkají pravdu. Nemyslí si, že by to bylo proto, že jsou vlastně příbuzní.

V díle z příštího dílu bude pan Gold zástupcem Mary Margaret. Co si o tom myslí Emma?
Myslím, že je hodně proti tomu, že si ho Mary najala, protože mu nevěří - a to z dobrého důvodu. Nakonec všechny rozkoly, které Emma bude od téhle doby mít s Goldem, pochází z toho, že nesouhlasí s jeho metodami a nesouhlasí s tím, jak věci dělá, ale často souhlasí s jeho výsledky. Často ho podezřívá, že jeho postranní úmysly slouží jen jemu, ale často nepomáhají jenom jemu, ale i Emmě. Takže často to dopadá tak, že si musí vybrat menší zlo a rozhodnout se, zda bude spolupracovat s ním v tom, co dělá a jak to dělá, aby dosáhla výsledku, který potřebuje na ochranu lidí, které chce ochránit, nebo zda se má od toho držet pryč a udělat to všechno po svém.

Myslím, že producenti v nějakém nedávném rozhovoru řekli, že se všechny problémy s Kathryn brzy vyřeší. Takže v epizodě, kterou teď natáčíte, vyrovnaly se síly mezi Emmou a Reginou, nebo má pořád Regina větší moc?
Tam, kde teď jsme se to začíná trochu vyrovnávat. Je tu více a více věcí proti Regině, které by mohly lidem ve městě ukázat, že možná není dobrá starostka. Součástí kletby bylo, že se lidé na nic neptali: tak nějak žili v mlze, vůbec nepřemýšleli nad věcmi, které pro ně byli den co den normální po osmadvacet let. Teď se všechno dalo do pohybu, protože Emmina přítomnost ve městě nutí lidi se tak nějak probudit a říct si "Počkat, proč bych tohle měl dělat?" Takže Regina začíná ztrácet pevnou půdu pod nohama, co se týče toho, že by měla moc nad ve městě moc. Takže uvidíme malý posun moci - nebo alespoň trochu rovnováhy mezi silami - protože jakmile jednou zasejete semeno pochyby, pak už není tak mocná, jak jednou byla.

V díle, který bude vysílaný 25. března Emmu unese Storybrooková verze Kloboučníka. Co můžeš o téhle epizodě říct?
Nejspíš to byla zatím nejzábavnější díl, co jsem kdy natočila. Byl to jeden z mých nejoblíbenějších scénářů. Hrozně jsem si to užila. Sebastian Stan, který hraje Kloboučníka, je naprosto vyjímečný herec. Takže to bylo skvělé s ním každý den pracovat. S jeho postavou udělal tak úžasné věci. Tím chci říct, ani vteřinku jsem nepochybovala o tom, že je tím, koho hrál. Takže z tohoto pohledu jsem si to vážně užila.
V Emmě taky zasejeme několik zajímavých semínek, protože se objeví další osoba, která jí bude říkat to samé, co Henry. Stále si to může vysvětlit tak, že si řekne: "No, možná četl tu knížku. Možná, že existuje další kopie té knížky. Možná o ní slyšel." Ale je to vážně úplně poprvé, co se v Emmině brnění objeví první ranky. Ne, že by si hned začala myslet, že existuje nějaká kletba a že jsou všichni z pohádek, ale myslím, že si vážně začíná myslet, že se kolem děje něco velmi temného a dost možná nebezpečného a že to musí vyřešit.

Už víme Augustovo jméno a víme, že je to spisovatel, ale víc toho nevíme. Jak se mezi ním a Emmou věci vyvíjí?
Pomalu, ale jistě. Chci říct, že je ohledně něho očividně velmi podezřívavá. Je to cizinec, který přijel do tohohto města a neposkytuje o sobě moc informací. Emma se s tím stotožňuje - ona sama je někdo, kdo si nechává věci pro sebe a nerada toho o sobě moc říká, protože se cítí, jakoby měla co zamlčet. Je si vědoma svých důvodů, proč to dělá a proto je ohledně něho tak moc podezřívavá. Takže v příštích dílech jí uvidíte, jak tak nějak testuje, jestli mu má věřit, nebo ne. V určitém způsobu mu několik věcí povolí, ale pak ho zase v určitém způsobu od sebe odstrkuje - aby prověřila, jak je důvěryhodný, na které straně doopravdy stojí a jestli je nebo není nebezpečný okolo Henryho, nebo kohokoliv jiného. Je to něco jako taneček. Na konci série zjistíte, kdo to je. Ale chvilku to ještě potrvá.

Můžeš nám říct něco o tom, co právě natáčíte?
Myslím, že celou tuhle sérii - abych to metaforicky řekla - jsme stoupali po téhle horské dráze. V každé epizodě jsme vystoupali určitou část. Stoupali, stoupali, stoupali, stoupali. U dvacáté epizody už jsme na vrcholu. A u 21. a 22. už jen padáme dolů. Takže všechny ty malé části puzzlíků, které jste po celou sérii viděli, byly tak nějak naplánované pro tohle. A spousta věcí se vážně rychle stane. Všechno se to velmi rychle začne dávat do kupy. Je to konec jako vichřice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Vaše oblíbená postava?

Sněhurka/ Marry Margaret 14.9% (188)
Princ Krasoň/ David 11.2% (141)
Zlá královna/ Regina 11.7% (148)
Rampelník/ Pan Gold 15.9% (201)
Emma Swan 11.6% (146)
Henry Mills 6.7% (84)
Jiminy Cricket/ Archie Hooper 7.1% (89)
Šerif Graham 8.6% (108)
Jiná 12.4% (157)

Komentáře

1 Endííí Endííí | Web | 14. března 2012 v 19:31 | Reagovat

vy se docela napřekládáte, jdu si teda počíst :D

2 Tesa Tesa | 15. března 2012 v 17:16 | Reagovat

Moc hezkej rozhovor, už se těším na finále :)

3 Jenny Jenny | Web | 17. března 2012 v 20:00 | Reagovat

Už se těším až zmizí Sidney, zjistím kdo je cizinec a jsem zvědavá na pana Golda jako právníka :D
Trošku mi začíná vadit, jak se stále vracíme do různých úrovní minulosti, moc se tam skáče, ale chápu, že to tak musí být.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama