Jennifer Morrison: "Hodně věcí se stane vážně rychle."

18. března 2012 v 16:45 | Cenicienta |  Interviews
Další z nových rozhovorů je s Jennifer Morrison. Buďto se Jennifer vážně ráda opakuje, nebo nevím, protože je to hodně podobné (ale ne stejné) jednomu rozhovoru, který jsem s ní už překládala.
Co bude Emma dělat, když ví, že ty otisky patří Mary Margaret? Je to její spolubydlící a její přítelkyně, ale zároveň je taky důležité, že Emma je šerifka.
Přesně tak. Emma je přesvědčená o tom, že Mary Margaret by nic špatného neudělala a že se ve městě děje něco divného. Ale pokud by Emma nepostupovala tak, jak by měla a nepostupovala podle důkazů - i kdyby se snažila dokázat, že to na Mary Margaret někdo nastražil - nedělala by svou práci pořádně. Vypadalo by to, jako kdybych Mary Margaret tak nějak fandila a Regina by měla důvod proč mě vyhodit. A pokud by mě vyhodila a do mé pozice dosadila někoho jiného, ten by se o případ Mary Margaret určitě postaral. Takže si myslím, že pro Emmu je to vážně nešťastná a frustrující pozice, když vidí, že všechny důkazy směřují proti osobě, které ona vážně věří a vážně jí na ní záleží. Ale myslím, že zároveň je ráda, že ona je ta, která má tuhle moc v rukou, protože díky tomu snad pomůže Mary Margaret.

Má Emma nějaký důvod, proč by si myslela, že je do toho zapletená Regina?
Myslím, že o Regině v téhle chvíli neuvažuje. Myslím, že je pouze velmi přesvědčená o tom, že Mary Margaret by nikoho nebyla schopna zabít. Takže se jí zdá, že se děje něco divného a špatného a že se někdo snaží na Mary Margaret z nějakého důvodu nastrašit past.

V tomto seriálu je jedna velmi zajímavá zápletka - máš dva rodiče, ale prostě nevěříš tomu, že by to skutečně byli oni. Emma a David měli mezi sebou nedávno konečně pár scén, ale většinou to bylo kvůli tomu případu s Kathryn. Uvidíme více scén mezi nimi, které se netýkají toho případu?
V tomhle momentu k jakémukoliv stýkání, bohužel, nemají důvod. Mají mezi sebou jen malinké scény, a to jen kvůli tomu případu, samozřjemě. Myslím, že jednou určitě uvidíte nějaké scény mezi nimi, ale Emma vážně nevěří tomu - a to ani trošičku - že by ten muž mohl být jejím otcem. Takže to není tak, že by šla za Davidem a říkala si: "Ach bože, možná je to můj taťka." Je to jen muž, do kterého se Mary Margaret zamilovala a který způsobil spoustu problémů tím, že k lidem nebyl upřímný. A teď ještě všechno to s jeho ženou... Myslím, že pro Emmu je David něco jako centrum všech komplikací.

Emma už byla ve Storybrooke několik měsíců. Očividně je pro ní moc těžké a masivní uvěřit něčemu jako "to jsou mí rodiče", myslíš ale, že už si začala všímat toho, že v tom městě se děje něco divného?
Myslím, že v té věci s kletbou je absolutně na bodu mrazu. Myslím, že si myslí, že se ve městě děje něco divného v tom smyslu, že je tam někdo hodně manipulativni a že tam někdo na Mary Margaret něco nastražil. A myslím, že si myslí, že se tam dějí špatné věci v politickém slova smyslu a ona nechápe proč a kdo by je dělal. Prostě jen nevěří tomu, že by v tom měla prsty ta kletba.


A co její vztah s Augustem? Uvidíme nějaký pokrok? Očividně máme víc než jeden důvod, abychom si mysleli, že je August docela podezřelý.
Ohledně Augusta je určitě hodně skeptická. August je někdo, kdo toho o sobě moc nepoví a to je Emmě velmi podobné. Ona sama toho o sobě nikdy moc neříkala, protože si chce nechávat některé věci pro sebe. A ví, že ona ty věci tají z moc dobrého důvodu. Takže proto předpokládá, že to, proč August věci skrývá má nějaký důvod. Proto je ohledně něho tak skeptická. A uvidíme mezi nimi tak trochu taneček, kdy se budou přitahovat a odstrkovat. Emma se bude snažit odhalit, jestli mu může důvěřovat a jestli jeho motivy jsou dobré nebo ne. Ale teď je to pro ní tak trochu divoká karta. Kohokoliv jiného už má poměrně prokouklého, ale u něj prostě neví.

Seriál je zajímavý i kvůli tomu, že s různými příběhy a různými postavami může každý díl vyjít v úplně jiném tónu. Díl může být více vrtošivý, jako třeba ten s vílami. Ale v té poslední s Karkulkou jsme viděli, že seriál dokáže být taky pořádně temný. Je to pro tebe zábavné, když se to takhle mění?
Jo. To se mi na seriálu hodně líbí, protože mi přijde, jako by to representovalo skutečný život. Věci můžou vypadat hodně světle a vesele a pak se všechno může během chvilky změnit. Zrovna před chvílí jsem mluvila s kamarádem, kterému se, velmi tragicky, připletla přítelkyně do vážně ošklivé autonehody a celá její rodina se změnila od základů a musí se vyrovnávat s úplně jinými překážkami: doufají, že se z toho dostane a že bude v pořádku. Jejich život se změnil v jednom okamžiku. A myslím, že tohle hodně můžete vidět v našem seriálu, dějí se tam hodně extremní věci, které se můžou stát každý den a je to o tom, jak víra pomáhá všechny extrémy trochu vyléčit.

Co myslíš, že pomohlo Once Upon a Time tak rychle najít fanoušky?
Víte, myslím, že to je ta trocha tajemna, která v tom je. Tuhle otýzku mi lidi poklídali hodně už když jsem byla v House. Je to tím, že jednou za čas v seriálu posbíráte všechny malé puzzlíky dohromady. Je to o tom kousku magie. Vždycky to začíná tím, jak je seriál napsaný a to, jak je Once Upon a Time napsané je neuvěřitelné, nové a originální. A potom je tady taky to, že všichni herci sedí těm postavám, které hrají, takže lidé se s tím vážně stotožňují a vidí tu chemii mezi postavami. Pak to taky záleží hodně na režisérech, na produkci, na tom, kdo se stará o kostýmy... Záleží na všech těhlech věcech. A taky mi připadá, že tvůrci našeho seriálu mají vážně silnou vizi. Velmi často se stává, že se natočí vážně dobrý pilot, ale postupem času seriál ztratí svoje kouzlo. Ale myslím, že u House i u Once Upon a Time jsme viděli příklady seriálů, které měli neuvěřitelné nápady a pokračovali s nimi. A taky jsme ochotní bojovat za ten seriál, za to, aby to mělo určitou kvalitu a určitou vizi, která by diváky každý týden k televizi lákala. A oba seriály toho vážně byly schopné. To je podle mě často to, co začnete u seriálů postrádat.
Možná, že máte dobrý pilot, ale v druhém díle už si jako divák říkáte: "No, jde to." U třetího dílu si říkáte: "To nechápu. Už mi to ani nepřipadá jako ten samý seriál." Víte, co tím myslím? Takže mi připadá, že když před sebou máte nějakou vizi, je to velkou částí, která vám může zaručit úspěch seriálu. A kromě toho, jde taky o trochu štěstí a magie.
My děláme seriál o pohádkách v době, kdy se svět potýká s hospodářskou krizí a děje se spousta politických věcí. Je to doba, kdy lidé hledají naději a ptají se sami sebe na svou víru a hledají únik od všech těchto bojů. A myslím, že Once Upon a Time je pro tohle tak trochu vhodné. Řekla jsem to už předtím, ale myslím si, že to nebyla náhoda, že Sněhurka byla poprvé vydaná v době Velké Deprese a teď se k ní vracíme (a nejen k ní, ale i k jiným pohádkám), v době, která je k Velké Depresi hodně porovnávaná.

Protože nenatáčíš scény z pohádkového světa, je to pro tebe zábavnější, když díly sleduješ a vidíš všechno to prostředí, které není součástí tvého natáčecího dnu?
Určitě! Tu část seriálu vážně vidím jen jako divák, takže je to vážně pěkné. Je krásné být přemístěn do tohoto místa - i když samozřejmě čtu scénáře - ale vidět tohle místo a užívat si to jako pravý divák. Je to pro mě něco jako luxus.

Kromě toho, co se stalo s Kathryn, je tu něco dalšího, na co se těšíš, až to diváci uvidí?
Upřímně řečeno, řekla bych, že až se dostaneme k dílům 20, 21 a 22, hodně věcí se stane vážně rychle. Přirovnávám to k horské dráze, kdy jsme v každém díle kousek vylezli a kolem dvacátého dílu jsme už vážně na vrcholu. A pak v jednadvacátém a dvaadvacátém se pustíme a jen letíme dolů. Spousta otázek, které byly za celou tu sérii vyřčeny se začnou zodpovídat a malé kousíčky se začnou dávat dohromady. Hodně věcí se velmi rychle odhalí a uvidíte spolu hodně postav a uvidíte, jak jedna postava křižuje cestu druhé postavě.

Před chvílí jsi zmínila House. Jaké to pro tebe je, když teď House končí, po dlouhé, úspěšné cestě?
Já vím, je to šílené. House pro mě byl hlavní životní záležitostí po dlouhých šest let a je to úžasnou součástí mého života. V divném slova smyslu se zdá, že House byl v televizi odjakživa. Je to těžké, představit si, že to teď končí. Ale myslím, že - jak už jsem před chvílí řekla - bylo to neuvěřitelně napsané. A myslím, že je krásné, že ten seriál vydržel tak dlouho a doteď byl stále mezi top seriály a že byl stále považovaný za kvalitní.

Říkala jsi, že tě pravděpodobně v Housovi už neuvidíme, viď?
Ne, zatím mi nikdo neřekl, že bych se tam mohla objevit.

Jsem ohromným fanouškem nového Star Treku. Jsi sice jen na začátku filmu, ale jaké to pro tebe bylo? Zahrát tolik emoci?
To natáčení trvalo asi deset dní a byl to neskutečný zážitek. Skutečně. Práce s J.J. Abramsem byl splněný sen. Je to jeden z těch režisérů, který... On pro tebe neustále nachází něco nového. Chápej, vždycky jsem přišla tak hrozně, hrozně připravená, s tolika nápady a on přišel s ještě více. Je to hrozně povzbuzující způsob práce, protože občas musíte natočit jednu scénu šedesátkrát nebo sedmdesátkrát - z různých úhlů - a on vás neustále povzbuzuje k novým nápadům a nesustále přichází k novým způsobům, jak nad tím přemýšlet. Bylo to pro mě jako herečku naprosto inspirující. Byl to nádherný čas. Chris byl taky úžasný, protože i když jsme nebyli fyzicky v tom samém pokoji, četli jsme mimo kameru nějaké věci pro naše scény, abychom si to pak dokázali představit.

A mimochodem, musím ti ještě říct, že jsi na PaleyFestu minulý týden vypadala nádherně. Válela jsi v tom obleku!
Ach, díky, díky. Upřímně jsem jen chtěla mít něco pohodlného. Tak jsem si řekla: "No, tak si vezmu oblek!" (smích)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ajinka Ajinka | Web | 18. března 2012 v 16:49 | Reagovat

S rozhodováním o  Mary Margaret to Emmě nezádivím...

2 Ája z <3 90210 <3 Ája z <3 90210 <3 | Web | 18. března 2012 v 17:00 | Reagovat

Ahoj SbénQo :), prosím přečteš si tento článek http://beverlyhills90210-newgeneration.blog.cz/1203/zahlasujte-prosim-3 a zahlasuješ pro mě? :) Mockrát děkuju :) A vždycky oplatím :)...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama