Jennifer Morrison o kouzlu Once Upon a Time

15. března 2012 v 20:28 | Cenicienta |  Interviews
Jennifer Morrison nepotřebovala kouzla k tomu, aby pochopila, že Once Upon a Time mělo potenciál stát se hitem.
"Pamatuju, že jsem jela do Vancouveru (kde se natáčí Once Upon a Time) a byl to víkend, kdy vycházel poslední Harry Potter film," řekla Jennifer. "A pokaždé, když jsem šla do Starbucks mi lidé říkali: 'Jdeš se podívat na nový Harry Potter film?'"
"A vzpomínám, že jsem se po cestě zastavila ve Starbucks hodněkrát a každý barman mi řekl to samé. A řekla jsem si, že to je pro nás dobré znamení. Protože v našem seriálu je element boje dobra se zlem a do toho je zamíchaná mytologie do velmi opravdových vztahů a citů. To mi dalo tajnou naději, že si to rychle najde diváky."
A diváky si Once Upon a Time skutečně rychle našlo. A i když můžeme říct, že jakákoliv show, která se stane hitem může být považovaná za překvapení, úspěch Once Upon a Time vážně pozvedlo několik obočí.
Příběh je zasazen do dvou světů: Flashbacky se ukazují z pohádkového světa a pak je tu moderní město, které se jmenuje Storybrooke v Maine, kde se ze všech vašich oblíbených pohádkových postav - Sněhurky, Rampelníka, Karkulky, atd. stali obyčejní lidé, kteří žijí svůj obyčejný život, aniž by znali svou pravou identitu.
Jennifer Morrison v příběhu vystupuje jako Emma Swan, jejíž příjezd do města dal věci do pohybu. Nevěří tomu, že je tu skutečně nějaká kletba, natož aby věřila tomu, že ona je klíčem k jejímu zlomení. Ale určitě si už všimla, že je na Storybrooke něco zvláštního.

Morrison, která předtím vystupovala jako doktorka Allison Cameron v Housovi řekla, že jedna z věcí, která jí zaujala na Once Upon a Time je to, že si tvůrci nevymýšlí příběh v průběhu natáčení.
"Když jsem si s nimi poprvé sedla a oni mi řekli všechny jejich nápady pro tento seriál, připadalo mi, že ten seriál už sami šest let sledují. Neříkám, že jsou nějak přísní a že nenechávají náš seriál dýchat. Ale mít tohle před sebou je zábavné, protože si můžete všimnout, že něco malého se nakonec vyvine v něco ohromného. Máme několik postav, které uvidíte v první sérii na pár sekund, ale - a Bože doufejme, že budeme moct pokračovat - kolem třetí série by se mohli stát stálicemi v našem seriálu. To prostě nemůžete vědět, s těmi všemi semínky, které zasívají."
Jennifer potom porovnávala jejich seriál k muzikálovému vystoupení Wicked. "Ve Wicked se vrátili zpátky v čase a vysvětlili, proč byla zelená čarodějnice zelená a proč byla taková, jako byla. A tohle my děláme každý týden s různými pohádkami. A zároveň tu stále funguje efekt domina. Když už jsme jednou něco ustanovili a něco se konečně vyřeší, ovlivní to další věci, které ještě nejsou vyřešené. Připadalo mi, že vyprávění toho příběhu bylo velmi podobné vyprávění Harryho Pottera, nebo Pána Prstenů. Je to vhodné pro více věkových skupin a pro různé druhy lidí, co se týče fanoušků."
Takže teorie Jennifer Morrison je taková, že Harry Potter, Pán Prstenů a Wicked připravili pro Once Upon a Time vhodné prostředí.
No, úspěch Once Upon a Time možná není až tak překvapivý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama