Raphael Sbarge o seriálu.

14. března 2012 v 18:13 | Cenicienta |  Interviews
Přeložila jsem další rozhovor. Je poměrně starý, nejspíš z ledna, nebo tak, ale objevila jsem ho až teď. Raphael toho moc neříká, ale je fajn tu mít i něco s ním :)
V novém seriálu Once Upon a Time byly pohádky přepracovány novým způsobem ve stylu fantasy, který zasahuje i do moderního světa.
Assigment X teď mělo příležitost popovídat si s Raphaelem Sbargem o jeho postavě Archiem Hopperovi - Jiminy Cricket.

Řekni nám víc o tvé postavě. Víme, že to tvá postava neví, ale v minulosti to byl Jiminy Cricket - tedy před tím, než ho zasáhla ta kletba.
Předpokladem je, že je tu kletba, ale nikdo o ní neví a nikdo neví, kým ve skutečnosti je. To nám umožňuje to, že se můžeme dívat zpátky do pohádkového světa a některé postavy si už i vzpomněly, jako šerif (Jamie Dornan) - se kterým to moc dobře nedopadlo.

Mimochodem, já ten seriál sleduju - a nejen to, já ho přímo miluju.
Co se ti na něm líbí?

Celý život miluju fantasii a sci-fi.
Byl jsi i fandou Ztracených?

Zatraceně, jo!
Připomíná ti naše show Ztraceni? Nebo ti to připadá úplně odlišné?


Ne, je to něco úplně jiného. Občas přemýšlím o tom, kdo o tom druhém světě ví, jestli Rampelník, nebo Zlá Královna. Myslím, že to jsou oba.
Zdá se to tak, že?

Co si o tom myslíš ty?
Zdá se, že to oba vědí. Jako kdyby na ní něco měl a ona stále měla moc, ale on má tu možnost jí kdykoliv kdy chce trumfnout. Zdá se, že jí dokáže zastrašit tak, jak nikdo jiný.

V "tvém" díle (That Still Small Voice z 27. listopadu 2011) jsi se stal Jiminym Cricketem - takže v pohádkovém světě jsi byl cvrčkem a v tomto světě jsi psycholog. Přemýšlel jsi někdy nad tím, proč je z tvé postavy psycholog?
Tvůrci si vzali všechny tyto ikonické postavy jako Královnu, Rampelníka a Krasoně a přemýšleli, kým by byli v pohádkovém světě. Když přemýšlíte nad tím, kým by měl být Jiminy Cricket, který představuje svědomí, přijdete na to, že když z něj uděláte psychologa, je to velmi zajímavá volba. Je jasné, že to je z toho důvodu, že psycholog s vámi vlastně pracuje, aby vám pomohl rozpoznat, co je špatné a co ne a jakou cestou byste měli jít a pomáhá vám tu cestu najít. Myslím, že to bylo velmi chytré rozhodnutí. Na konci toho dílu si lidé mohli říct: "Ach, netušil jsem, že tohle je příběh Jiminyho Cricketa." Samozřejmě, že naši tvůrci si to celé vymysleli. Je to skvělá ukázka toho, jak krásná je jejich představivost. Ale co jsme viděli bylo to, že jeho svědomí ho stálo hodně. Nebylo to tak, že se najednou probudil a byl pro všechny uvědomělým chlapem... trpěl. Když ho přeměnili v cvrčka, bylo to proto, že si to sám přál. Přál si to od Modré víly. Takhle to z ní hrozně vtipně, když to říkám (směje se). Přál si to, protože byl jeho život hrozný a on chtěl něco jiného.

Znáš ten příběh z Disneyovského Jiminyho Cricketa? "Ať je tvé svědomí vždy tvým průvodcem." To mě napadne, když se řekne Jiminy Cricket. A Geppetto.
Samozřejmě. To napadne všechny.

A taky je to loutka starostky - jako všichni ostatní.
Ano. Ona to celé vede.

Ale úplně celé ne. Ještě je tu Gold.
Ano, on drží esovou kartu.

Jak se koukáš na vývoj seriálu? Přivedli jste Jeníčka a Mařenku a myslím, že se brzy seznámíme s více pohádkovými postavičkami.
Ano. Viděli jsme i Popelku. To, co ve skutečnosti dělají je, že si berou příklad ze Ztracených - u každého příběhu ukazují jejich minulost. To způsobuje několik věcí. Zaprvé, dělá to těch 45 minut, které na každý díl máme, mnohem napínavější. Zadruhé, když je tam nějaká postava, i kdyby jen na dvě scény, víte toho o ní mnohem víc a to jen díky tomu, jak je to bohatě napsané. A zatřetí, pokládají tím základy bitvě, která se určitě jednou stane. A teď jsme u šestnáctého dílu a vy u osmého, ale to, co se skutečně děje je to, že naši tvůrci přejdou do cresenda, co se týče setkání zla a dobra.

Ty a ostatní jste v podstatě základem seriálu.
Ano. A pak třeba Popelka, nebo Jeníček a Mařenka dokreslují příběhy ostatních a dávají nám najevo, kdo skutečně jaký je.

Můžeš nám říct, co bude dál?
Nemůžu toho moc říct, ale můžu říct, že se o každém dozvíme zase něco víc. A pro nás herce je to taky kus nadšení. Protože nám taky nic neříkají. Běháme za nimi se scénáři a říkáme: "Panebože, co se stane dál?"

A ty panenky u Golda, to jsou tvý rodiče?
Ne, to jsou Geppettovy rodiče, ale od teď, vždy když půjdete do toho obchodu uvidíte ty panenky, uvidíte ten příběh. Co je na tom vyprávění krásné je to, že v každé nové epizodě si zodpovíte nějakou otázku z minulých. Lidé mi stále říkají: "Jsem na vašem seriálu tak hrozně závislý! Nemůžu se dočkat toho, co se stane dál!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cathie. Cathie. | Web | 14. března 2012 v 18:51 | Reagovat

zajímavý rozhovor :) postava Jiminy Cricketa se k němu hodí :)

2 Patty Patty | Web | 14. března 2012 v 19:19 | Reagovat

Další sneak peek k Ringer? Pochybuju :-D

3 Patty Patty | Web | 14. března 2012 v 19:25 | Reagovat

Asi se někam zatoulal, ale neboj však on se objeví plus 4 další :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama