Robert Carlyle o domovu a o Rampelníkovi

23. března 2012 v 20:24 | Cenicienta |  Interviews
Takový pěkný rozhovor s Robertem Carlylem. Sice toho moc neprozradí, ale je to takové pěkné podívání do jeho života.
Jak se cítí Robert Carlyle, který je od své rodiny 4300 mil daleko? Jak sám řekl, být tak daleko od jeho ženy Anastasie a dětí Avy (10), Harveyho (8) a Pearce (6) je pro něj zabiják. "Je to pro mě velmi těžké a bolí to, protože se mi po nich tak moc stýská. Po mém domově v Glasgow se mi vážně stýská. Má rodina přijela v létě do Vancouveru a moc se jim tu líbilo. Ale lhal bych, kdybych tvrdil, že to tu bez nich není těžké." "
V novém fantasy dramatu, kde jsou všechny pohádkové postavy zakleté do moderního světa si Robert zahrál Rampelníka. Ale Robert nevzhlížel k tvůrcům seriálu, Edwardowi Kitsisovi a Adamovi Horowitzovi, aby zjisti, jak tu roli zvládnout. Místo toho to byl jeho syn Pearce, který byl inspirací pro roli, kterou Robert nazývá "nejteatrálnější rolí mé kariéry".
Robert (50) řekl: "Ten Rampelníkův hlas jsem přebral od mého malinkého chlapce Pearce, kterému je šest. Vždycky běhá po domě a dělá "dehdehdehdehdeh" a hrozně divné zvuky. Pearce se vždycky ocitne v úplně novém, jeho vlastním světě, když si hraje s hračkami. A na tom jsem založil tuhle postavu. Na téhle dětskosti. Protože tohle Rampelník je... je jako dítě. Takže jsem si říkál, že musím najít nějaký dětský hlas, ale zároveň ho udělat trochu děsivým a bizarním. Je to taky trochu bláznivé, když je Rampelník tak trochu dítětem a najednou se z něj stane ta temná osoba."
A Robertův vztah s Rampelníkem? "Když mi bylo šest, byl jsem školák na základce v Newlands. Tehdy nějaká divadelní skupina navštívila naší školu a předvedli divadelní vystoupení, ve kterém byl Rampelník. Od té doby jsem o něm neslyšel a ani jsem ho nikde neviděl. Vím ale, že jsem si říkal, že je to bláznivá postava. Hrála ho tenkrát dívka - poměrně malá, jako já. Když jsem tuhle roli dostal, byl jsem docela překvapený, protože mě to vzalo zase zpátky do té třídy. Co se pohádek týče, objevil jsem je s pohádkami od Disneyho. Pamatuju si, jak mě táta bral na Sněhurku a sedm trpaslíků. To byl nejspíš první animovaný film, který jsem kdy viděl. A hrozně jsem se bál Zlé Královny. Nenáviděl jsem jí. A teď s ní den co den soupeřím v našem seriálu. Pohádka, která mě ale stále dostává je Bambi. Nemůžu se na to dívat. Ani na Dumbo. Vždycky jsem při sledování jen seděl, zaslepen slzami."

Potom dodává: "Já a moje žena se snažíme tohle našim dětem vštípit. Je asi jasné, že bývám dlouho mimo domov, ale žena jim čte pohádky. Chceme, aby ty příběhy byli součástí jejich života. Moje děti taky sledují Once Upon a Time a milují to. Poprvé hraju v něčem, co můžou moje děti sledovat."
A poté nám odpověděl na otázku, na kterou odpověděl už několikrát: jak Rampelníka a Golda vytvořil? "Tyhle postavy jsou mnohem rozšířenější, než jakékoliv jiné. Takže je podle toho musíte hrát. Nemůžete do té scény přijít a být přirozený. To by asi nefungovalo. Na divadelní škole jsem hodně pracoval s maskami. Jednu si nasadíte a v jistém slova smyslu vás to osvobodí. Máte možnost na sobě všechno změnit. Takže se na sebe podíváte do zrcadla a už nevidíte sebe. A když tohle spojíte s Commedií dell'Arte - Italskou středověkou komedií - vznikne Rampelník."
A i přes velký úspěch se Robert nemůže dočkat chvíle, kdy se vrátí domů. "Chybí mi kultura v Glasgow. To cupitání lidí v ulicích. Fotbal. Věci, po kterých dychtíte. Ale čím úspěšnější jste, tím dál jste od domovu."
"Když jsem natáčel filmy jako Plunkett And Macleane, nebo Hitler: The Rise Of Evil, zabraly mi tyhle věci kolem čtyř, nebo pěti měsíců. A ve skutečnosti jsem měl mnohem menší šanci skutečně vidět své děti, protože jsem byl jako na skládce. A v té chvíli nechcete, aby přijela vaše rodina."
Zajímavé taky je, že Robert nečte žádné kritiky: ať už dobré, nebo špatné.
"Když jste na začátku kariéry, je pro vás všechno nové. Lidé vám říkají pěkné věci, takže to dopadne tak, že nakonec chcete vědět, co si každý myslí. Čtete všechny kritiky, rozhovory... Teď už ale to nedělám. Hrozí vám totiž, že tomu všemu nakonec uvěříte. A tím nemyslím nic proti vám - jednou si tenhle rozhovor určitě přečtu. Ale ještě alespoň tak rok ne. Takhle to já dělám."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Který svět máte radši?

Pohádkový svět 41.4% (108)
Svět ve Storybrooke 23% (60)
Oba 35.6% (93)

Komentáře

1 Jean Jean | 24. března 2012 v 0:49 | Reagovat

Je neuvěřitelný!!! Miluju ho za to, jak ztvárnil Rumpela!!!! :-D Zbožňuju ho za všechny jeho role!!!!

2 Mrs.Muggle |SB| Mrs.Muggle |SB| | Web | 24. března 2012 v 13:22 | Reagovat

Líbí se mi jeho láska k rodině, pěkné. Každopádně, výborný herec!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama