Rozhovor s Jamiem

20. března 2012 v 14:59 | Cenicienta |  Interviews
Pro ty z vás, co mají dobrou angličtinu doporučuju přečíst si to v angličtině, protože jsem z nějakého důvodu odmítala překládat všechna ta sprostá slova, co Jamie řekl =D. Rozhovor je v originále na jedné z fanstránek o Jamiem - http://www.jamie-dornan.org/.
"Kdybych někdy četl mé rozhovory, říkal bych si: "To je ale pitomec!""
Když přijel na focení photoshootu do Londýna, pobaveně se díval na našeho fotografa, který na modela zabaleného ve zlatém hedvábí křičel: "Ukaž mi peníze!".
"Omlouvám se, nikdy mi tohle ještě při focení photoshootu žádný fotograf neříkal," řekl poté v jeho výrazném, severoirském akcentu.
"Modeling pro mě byl dobrou dráhou. Vydělal jsem si z toho hodně peněz a měl jsem možnost cestovat, ale to je pro mě tak všechno. Neexistuje mnoho míst, kam můžete jet a dělat modeling. Už ničeho dalšího v modelingu nedosáhnu. Panebože, už zase zním jako pitomec, že jo?"
Když se jeho herecká kariéra v Americe rozjela, může konečně mnohem snáž mluvit i o takových věcech, jako kolikrát si zlomil nos (třikrát), kolikrát se zranil při golfu (třináctkrát) a jak si každý v Americe myslí, že je to Skot.
Jamie se narodil v malém městečku Holywood ("Každý to vyslovuje jako Hollywood," trvá na svém Dornan). Navštěvoval školu v Belfastu. Jeho otci, hráči rugby a herci, nabídli místo v Rada, ale on si vybral cestu v medicíně. Jamie si ale nikdy nepřipadal jako akademický typ.
"Naučil jsem se toho tenkrát hodně o herectví, ale to jsem se jen motal kolem. (Jamie využil trochu peprnější výraz než "motal"). Věděl jsem, že nejsem ten typ člověka, co by jen každý den seděl a pracoval s čísly - na tohle prostě nemám mozek. Nikdy jsem ani nepřemýšlel o tom, že bych zkončil někde v kanceláři."
Studoval marketing na universitě v Middlesbrought, ale po jednom roce toho nechal. "Nedělal jsem tehdy nic jiného, než že jsem pil a hrál rugby. Nechodil jsem na hodiny. Kdybych dostal kvalifikaci, nedělal bych světu marketingu dobré slovo."
Na konci jeho prvního roku mu sestra doporučila, aby se přihlásil do televizní reality show, "Model Behaviour", kde jako první místo bylo kontakt na modelingovou aganturu. "Přišel jsem na jeviště, kde bylo z každého města pět lidí. Já jsem byl jeden z pěti z Belfastu, což vám asi moc neřekne. Přijel jsem do Londýna. Měli jsme bydlet ve společném domě. Během druhého dne mě z toho domu vyrazili."
I přes to, že ho v show odmítli, s jedním z agentů agentury Select se spojil a zeptal se, jestli mu dají druhou šanci. Když mu nabídli práci, skončil na univerzitě a přestěhoval se do Londýna.
V té době taky začal ve folkové kapele Sons Of Jim s jeho kamarádem Davidem Alexanderem, když si užívali svůj úspěch. Jamie ale přiznává, že kapela nebyla nejlepší volba. "Nebyli jsme dobří. Byli jsme lehce zmanipulovatelní, nechali jsme se lehce navést a nakonec jsme zpívali písničky, které jsme ani zpívat nechtěli."
O modelingu:
"Na Milan Fashion Week jsem byl jen jednou, a bylo to zatraceně příšerný. Kterej chlap by si to užil? Celou dobu jste s zatracenejma pitomejma modelama, kteří pořád říkají: "Ach, viděl jsem tě v té a té kampani, vážně sis vedl dobře." A jediné, co byste jim na to chtěli říct je: "Jdi do hajzlu, nechci se s tebou bavit o mojí práci."... Ale to je asi mnou."
O herectví:
"Nebylo to tak, že by mě někdo z modelingu vytáhl a hodil do herectví. Dělal jsem všechny ty hovadiny, který dělá pro roli každej. Lidi od tebe očekávají, že budeš hrát nějakou roli. A ve skutečnosti je to tak, že musíš víc pracovat na tom, abys zlomil stigma. Většina modelů, který jsem já potkal byli blbečci, takže všechno to co se o nich říká a všechny ty předsudky jsou, řekl bych, opodstatněné."
Po deseti letech v modelingu a pěti letech jako muzikant a po krátkém pokusu se stát profesionálním hráčem rugby se zdá, že Dornan našel své místo. "Nerad sedím na jednom místě. Omlouvám se, zase se chovám jako pitomec, že jo?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Vaše oblíbená postava?

Sněhurka/ Marry Margaret 14.9% (188)
Princ Krasoň/ David 11.2% (141)
Zlá královna/ Regina 11.7% (148)
Rampelník/ Pan Gold 15.9% (201)
Emma Swan 11.6% (146)
Henry Mills 6.7% (84)
Jiminy Cricket/ Archie Hooper 7.1% (89)
Šerif Graham 8.6% (108)
Jiná 12.4% (157)

Komentáře

1 Ivka :) Ivka :) | E-mail | Web | 20. března 2012 v 15:09 | Reagovat

:D

2 Julli Julli | Web | 20. března 2012 v 18:35 | Reagovat

Nedělal jsem tehdy nic jiného než, že jsem pil :D to se má čím chlubit :D. Jak mi on chybí jako model fešák, ale teda jako Graham byl lepší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama