Září 2015

5x02 The Price

30. září 2015 v 18:04 | Patty |  synopsis › season five
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Price
ČESKÝ NÁZEV: Cena
PREMIÉRA (USA): 4. října 2015

Ve snaze ochránit Emmu, podnikne Regina kroky způsobem, který ji otestuje jako sílu dobra. Král Artuš a královna Guinevera pořádají na počest hrdinů na Kamelotu bál, ale když oslava nabere nebezpečný spád, David a Robin musí vyrazit do akce nebo přijdou o zásadní výhodu v boji za záchranu Emmy. Zpět ve Storybrooku, Hook nasadí osvědčenou techniku v naději, že přivede Emmu zpět na stranu dobra, zatímco hrdinové zjišťují, že s nimi z Kamelotu domů přicestovala neočekávaná přítěž.

Post Mortem ›› Co bude dál? Výkonní producenti mluví o skoku v čase, Kamelotu a Emmině temné cestě

29. září 2015 v 17:10 | Patty |  Interviews
Po odvyslíná premiérové epizody "The Dark Swan," se objevily rozhovory s výkonnými producenty, ve kterých naznačují, na co se můžeme těšit. Jeden z nich, zveřejněný serverem EW, jsem Vám přeložila. Upozorňuji, že článek obsahuje spoilery z první epizody, takže pokud jste ji zatím neviděli, čtěte jen na vlastní nebezpečí.


Dark Swan se zlobí a zdá se, že nikdo neví proč!


Když se Once Upon a Time po pauze vrátil s novou sérií, Emma byla transportována do Začarovaného Lesa s novým mentorem - Temnota v ní na sebe vzala podobu Rampelníka, který ji vybízel k tomu, aby svou temnou stránku přijala. Ve snaze zbavit se temnoty, se Emma vydala hledat Merlina, což ji svedlo dohromady s Meridou, jejíž tři mladší bratři byli uneseni poté, co převzala království.

Emma vytrhla Meridě srdce, ale než ho stihla rozdrtit, byla naštěstí zastavena příchodem Hooka, Krasoně, Reginy a ostatních obyvatel Storybrooku, kteří použili Zelenino tornádo pro návrat do Začarovaného Lesa.

Díky Merlinově proroctví je král Artuš a jeho rytíři přivítali na Kamelotu, vědomi si toho, že se Emma jednoho dne opět shledá s velkým čarodějem, tím samým, který navštívil Emmu jako dítě a varoval ji, aby nikdy meč z kamene nevytahovala, protože jak už bylo odhaleno, chybějící špička meče je zároveň dýkou Temného!

Bohužel se nedozvíme, zda Emma uposlechla jeho varování, protože všichni se náhle ocitli zpátky ve Storybrooku o šest týdnů později bez vzpomínek na to, co se během té doby přihodilo. Ačkoli vhledem k tomu, že jim nyní už přeměněná Temná přísahala pomstu, nebylo to zřejmě nic dobrého.


Formát děje: Podobný 3B, příběh bude zpestřen flashbacky z Kamelotu, zatímco v přítomnosti budeme sledovat vývoj ve Storybrooku, a i když uvidíme původ Merlina, Krále Artuše, Guinevery a Lancelota, "Je to opravdu o našich hlavních postavách a o tom, čím si prochází v souvislosti s Emmou," říká Horowitz. "A uvidíme, co se jí stalo, prozkoumáme tuto záhadu a jak jí ostatní můžou nebo nemůžou pomoci."

Nicméně, nečekejte, že Emma bude "vyléčena" v zimním finále série. "Temnota, ať už jí bude odebrána nebo ji kompletně pohltí, ji ovlivní," říká Horowitz. "Následky premiéry budete pociťovat napříč celou sérií. Zatímco některé příběhy chceme v zimním finále uzavřít, jsou tady větší problémy, které jsou v této epizodě představeny a budou přetrvávat až do konce série. Snažíme se odvyprávět dvě oddělené skupiny epizod a spojit je, a Emmina cesta bude trvat celou sérii."

Temná labuť povstane: Být vytrénována Temnotou poskytne divákům pohled na prvního Temného, naznačují producenti. Avšak její přeměna v naprosté zlo ovlivní především lidi kolem ní. "Když se snažíte zachránit někoho, koho milujete a máte pocit bezradnosti, protože se Vám to nedaří, tak přesně tohle se chystáme prozkoumat," říká Kitsis. "Emma je mimo a mohla by to být metafora pro závislost, mohla by to být metafora pro temnotu. Uvidíte, jak se spousta lidí, kterými je obklopena cítí bezradně ohledně toho, jak jí pomoci."

"Emma se snaží, jak jsme viděli v Kamelotu, vzdorovat Temnotě, a poté se na konci epizody objevila jako Temná," pokračuje Kitsis. "Jsme zvědaví, co se stalo a jak se to stalo. Tohle prozkumáme, co Vás přinutí podlehnout temnotě? Co Vás přinutí temnotě nepodlehnout? Její vztah se všemi blízkými bude testován. Líbí se nám myšlenka sledování Hooka, který o ni bojuje, stejně tak jako Regina a její rodina, protože Emma přišla do Storybroku jako nevěřící, a teď je vůdcem, který všechny sjednotil. Jak jste viděli, když přijdete o vůdce, nastává chaos."

Regina jako vůdce: Emma svěřila dýku do péče Reginy, víte, ještě předtím, než bývalá Zlá královna po přistání zpět ve Storybrooku zjistila, že dýka je opět v držení Dark Swan. Regina bude pod velkým tlakem, protože v rukou třímá obrovskou moc. "Pro Reginu je to spousta zodpovědnosti," říká Horowitz. "Regina je postavou, která za ty roky prošla velkým vývojem, snažila se konat dobro, ale temnota je její součástí. Snaží se přijít na to, jak udělat správnou věc a jak pomoci Emmě."

Všichni ve Storybrooku se na starostku dívají jako na vůdce, i přestože někteří z nich váhají. "To také ovlivní Reginin vztah se Sněhurkou, s někým kdo byl dříve vůdcem a na koho se lidé obraceli," říká Horowitz. "Doufejme, že to bude velice komplikované a chaotické v dobrém slova smyslu."


Tajemství Kamelotu: Ačkoli se král Artuš a jeho rytíři zdají být mírumilovní, mohli by mít postranní úmysly, když víme, že hledají dýku Temného, aby dali dohromady Excalibur. "Jde o víc, než jsme doposud viděli," říká Horowitz. "V následujících několika epizodách uvidíte více a vše bude vysvětleno." Co už nyní víme: Druhá epizoda zahrnuje bál a brzy uvidíme "bromanci" mezi Krasoněm a Artušem.

Ale větší záhadou je, co se stalo během těch šesti týdnů v Kamelotu, které si nikdo nepamatuje. "Ve Storybrooku budou naše postavy zápasit s tím, co mohli udělat Emmě, že se z ní stalo tohle," říká Horowitz. "Emma zůstává tajemná, ale to jí nebrání v interakci velmi přímým způsobem s postavami jako Hook, Regina a Henry. Zatímco ve vzduchu visí tajemství toho, co se mohlo nebo nemohlo stát, uvidíme, jak se vztahy posouvají kupředu novým směrem a to jak ve flashbacích, tak v přítomnosti, jejíž součástí bude velmi temná Emma. Ve flashbacích uvidíme interakci mezi těmito vztahy, bude učiněna spouta rozhodnutí různými postavami, jak Emmou tak lidmi, kterým na ní záleží. Některá rozhodnutí, která se zdají být jako správá, se nakonec ukážou být tou nejhorší možnou volbou."

Hádky v Krasoňově rodině: Krasoň a Sněhurka spolu vždy nebudou souhlasit, pokud jde o způsob, jakým zachránit jejich dceru. "Mary Margaret a David mají společnou minulost s Lancelotem," říká Kitsis. "Taky víme, že se David sblíží s Artušem. Víme, že Mary Margaret mohla mít dítě díky Lancelotovi, takže uvidíme Mary Margaret a Davida jako zoufalé rodiče, kteří se snaží zachránit dceru, cítí se bezmocní a nevědí, komu věřit. Dočkáte se nějakých zámeckých intrik. Když jste manželé a objeví se špatná situace, a vy nevíte, jak se s ní vypořádat, občas se obrátíte proti sobě. Uvidíme jak spolu Krasoň a Sněhurka bojují způsobem, který jsme nikdy předtím neviděli. Doufáme, že skutečnost, že spolu sdílí jedno srdce nakonec zvítězí, ale vše se děje jenom kvůli emocím, které vypluli na povrch ve snaze zachránit Emmu."

Merlinův debut: Ano, filmový uvaděč, který chytil Emmu, jak krade tyčinku, byl ve skutečnosti Merlin. "Varoval Emmu, aby nevytahovala meč z kamene," říká Kitsis. "Viděli jsme, jak meč vytáhl Artuš a zjistili jsme, že dýka Temného a Excalibur tvoří jeden celek. Vysvětlíme, proč tomu tak je a proč je Merlin tam, kde je." Horowitz dodává, "Proč varoval Emmu tolik let předtím, než k tomu došlo, to není něco, na co budete muset čekat celou polovinu série."

Osud pana Golda: I přestože je stále v komatu, pan Gold "by se mohl probudit," naznačuje Kitsis a dodává, že udržovat Golda v komatu po celou sérii nepřipadá v úvahu. "Jeho příběh ve Storybrooku je něčím, co jsme předtím neviděli. Bude se týkat samotné podstaty této postavy." Kvůli tomu bylo také důležité, aby se Belle neocitla na vedlejší koleji tím, že se bude neustále strachovat o Golda, proto nám byla představena ikonická magická růže, která Goldův stav sleduje. "Mou oblíbenou je Belle ve chvíli, kdy je silná a tu sílu letos uvidíme," říká Kitsis. Nicméně, Horowitz varuje, že Rumbelle před sebou mají stále problémy. "Je důležité si uvědomit, že Belle zajímá, co se s Goldem právě teď děje, ale to neznamená, že mu všechno odpustila a to, co dříve udělal není nutné řešit," říká.

Těhotná a naštvaná: Poté, co byl její pokus o návrat do Země Oz zmařen, vydala se Zelena na cestu do Kamelotu, což by mohla být od našich hrdinů hrozná chyba. "Zelena byla ochotná uříznout si vlastní ruku. Nemáte tušení, co dalšího udělá. Je děsivá," říká Kitsis. Co se týká jejího těhotenství, nyní je zhruba teprve šest týdnů těhotná, ale Kitsis říká, "Byl bych zklamaný, kdybychom to dítě neviděli."

Návrat Ruby a Mulan: Obě tyto známé tváře se vrátí a uvidíme je ve více epizodách, které poskytnou seriálu možnost vyplnit prázdná místa toho, co se v jejich životech událo za posledních několik let. "Nechystáme se je přivézt zpět bez vysvětlení," říká Horowitz. "Zjistíte, co Mulan celou dobu dělala a čím si prošla, to samé se týká Ruby. Jsou tady i další postavy, které se možná vrátí. Chceme ctít představu toho, že jejich životy pokračovaly... chceme Vám naznačit, kde byli a chceme abyste viděli, jak se mohou znovu spojit s ostaními a co znamená posunout se vpřed." Zatímco vlčí podobu Ruby pravděpodobně znovu uvidíme, na Mulan čeká romantika.

Henryho nová láska: Jak jsme již dříve naznačili, Henry bude poprvé zamilovaný, což se stane dříve než později. "Nenechal bych si ujít druhou epizodu, ve které možná Henryho lásku potkáme," říká Kitsis. "Nemůžete navštívit Kamelot bez toho, aniž byste se zamilovali." Plus: Uvidíme Henryho více spolupracovat s Hookem ve snaze zachránit Emmu. "Na Henrym se nám líbí to, že teď, když vyrostl, může hrát v příběhu aktivnější roli," říká Horowitz. "Uvidíte, že v některých momentech sehraje více klíčovou roli. Epizoda 5 je Henryho epizodou a je jednou z mých nejoblíbenějších."


Budoucnost Meridy: I přestože Merida odhalila Emmě svůj plán, její zážitek blízký smrti změní její motivy. "Pokud jste viděli film Brave, víte, že problémem Meridy bylo, že nejprve rozdávala rány a poté pokládala otázky," říká Kitsis. "Uvidíte ji uprostřed velice intenzivní situace a také více prozkoumáme její příběh." I když víme, že její otec zemřel, uvidíme oba její rodiče ve flashbacích, v epizodě zaměřené na Meridu.


DISKUZE ›› 5x01 The Dark Swan

28. září 2015 v 19:41 | Patty |  Diskuze

Premiéra 5. série byla odvysílána. Pod tímto článkem se o epizodě můžete libovolně rozpovídat a se všemi se podělit o své dojmy a názory.

Diskuzi najdete v záhlaví, v rubrice SHOW, takže kdykoliv se budete chtít vyjádřit k některému ze starších dílů, máte možnost.


Název epizody 5x09

28. září 2015 v 16:39 | Patty |  Spoilery


Nová epizoda: 5x01 The Dark Swan

28. září 2015 v 5:30 | Patty |  Díly Download


Stahujeme!

Od nové série už Vám sem nebudu vkládat přímé odkazy ke stažení. Jsem si jistá, že si potřebný odkaz ke stažení epizody dokážete najít sami. Kdyby se přeci jenom vyskytl nějaký problém, dejte mi vědět do komentářů.

Pokud máte zájem o anglické titulky, stahujte je na stránce Addic7ed.com. O české titulky se stará skvělý web cwzone.cz, stav překladu tedy můžete sledovat tam.

Stažení epizody

Epizodu najdete ke stažení například na serverech uloz.to nebo webshare.cz. Do vyhledávače stačí zadat Once Upon a Time/Once Upon a Time s05e01 nebo Once Upon a Time 5x01.

Poradí Vám také google, přes který najdete spoustu odkazů.

Dnes večer/zítra ráno nová epizoda!

27. září 2015 v 14:05 | Patty

Několika měsíční pauze ja konečně za námi, dnes večer bude v Americe odvysílána premiérová epizodě 5. série s názvem "The Dark Swan."
Jak už jste zvyklí, zítra ráno se tady objeví článek k nové epizodě a také diskuze.