Únor 2016

Nová upoutávka k epizodě "Souls of Departed"

29. února 2016 v 16:12 | Patty |  videos › promo videos
Během včerejšího předávání Oscarů byla vypuštěna krátká upotávka k epizodě 5x12 "Souls of Departed."


Dalších 7 spoilerů k epizodě "Souls of Departed"

28. února 2016 v 17:23 | Patty |  Spoilery


1. Nalezení Killiana je prioritou číslo jedna, takže se všichni rozdělí do menších skupin, aby ho našli rychleji.

2. Proč je Podsvětí pokroucenou verzí Storybrooku? Robin a Regina mají teorii. Myslete na slepici a vejce.

3. Připravte se, že budete skrze flashbacky transportováni zpět do první série (a tak trochu i do druhé, v jiné scéně), když se Cora spolčí s nepravděpodobnou osobou, aby své dceři připravila narozeniny, na které nezapomene.

4. Když už je řeč o hrozných rodičích, Peter Pan se vrací. Má to, co Rampelník potřebuje, ale co chce výměnou? Důležitější je, kdo bude v ohrožení, jestliže Rampelník s jeho podmínkami bude souhlasit?

5. Regina stojí před těžkou volbou: dokončit misi nebo riskovat život někoho, koho miluje. Emma, Cora a Henry (starší) k tomuto tématu mají co říct. Čí radu si Regina vezme k srdci?

6. Emma a Killian se znovu shledávají velmi nečekaným způsobem. Jeho objevení se nám poskytne náhled na podmínky podsvětí. Znovu, bude muset být učiněna volba.

7. V epizodě je načat více než jeden příběh. Věděli jsme, že plánem bude záchrana Killiana, ale rýsovat se začne také dodatečný plán. Ale to jen pokud jde o naše hrdiny. Zloduchové mají několik vlastních plánů.

Úryvky ze scénáře:

"Pokud nebudu chtít, nic nenajdeš."

"Ne, ale tvůj popis je docela přesný."

"Nezajímá mě, co jsou zač. Jsou odporní."

"Zabít je tady dole relativním pojmem."

"Zahrával/a sis s magií, které jsi nerozuměl/a."

"Neodejdeme dokud nenajdeme Hooka."


Once Upon a Time se s novými epizodami vrací 6. března.

As long as I write [1. kapitola]

27. února 2016 v 16:23
Název: As Long as I Write
Autor: Lya
Postavy: Regina, Robin, Roland, Autor a pak všichni ostatní__________________________________________________________________________________

Nová kletba

To ráno se jí vůbec nechtělo z postele. Měla zatuhlý krk a cítila se ještě unaveněji než když šla spát. Jak je to vůbec možné? Robin ještě podřimoval, rozhodla se, že mu ještě těch pár minut dopřeje.
Potichu vyšla z ložnice a zavřela za sebou dveře. Vešla do koupelny a podívala se na sebe do zrcadla. S kritikou si prohlédla svůj pomalu stárnoucí obličej, který byl, po tolika letech, konečně lehce zbrázděn pár vráskami. Když si na to jednou postěžovala Robinovi, zasmál se a řekl jí, že každou vrásku, kterou má, získala patrně kvůli němu, nebo jejich dětem. To byla pravděpodobně pravda, protože v moment, kdy kletba byla zlomena a kdy začali s Robinem žít jako spořádaný pár, začalo se času poddávat i její tělo. Ať už to byly vrásky, nebo občas bolavá kolena. Zamířila rovnou do kuchyně, kde se snažila, s hlavou trochu na stranu, jak se snažila unikat bolesti, udělat snídani pro děti. No, pro děti - Rolandovi bylo dvacet jedna let a zrovna měl prázdniny, proto byl doma. Jinak studoval na univerzitě v Chicagu historii. Liliane se konečně sžila s její novou, střední školou, takže v poslední době nikdo nemusel čelit jejím ranním náladám a křiku, že nikam nejde. Robin ji totiž přihlásil do lukostřeleckého kroužku, kde se ukázala být jednoznačně nejlepší, což mělo za následek, že ji její spolužáci přestali otravovat a začali k ní spíše vzhlížet. Regina měla ostatně pocit, že až moc, podle hladových pohledů, které po její dceři vrhali někteří kluci, když ji vyzvedávala.

Za chvíli už Liliane seběhla dolů, s brbláním, že není fér, že se vysokoškoláci už flákají, zatímco středoškoláci musejí chodit do školy.

Regina na ni zůstala zírat. Liliane na sobě měla šedou minisukni a pruhované podkolenky. Tohle jí ona rozhodně nekoupila.

"Jdeš do školy, nebo někam na lov kluků?" zeptala se se strachem z odpovědi Regina.

"Ale mami, tys musela chodit stejně v mým věku, konec konců, postavu mám po tobě." ušklíbla se Lily.

"Já ve tvém věku chodila se šaty, co tě obepínaly tak těsně, že nadechnout se byl výkon vrcholového sportovce," zavrtěla Regina hlavou a s nelibostí sledovala, jak se její dcera natahuje po chlebu a u toho se kření.

"No jo, já zapomněla, žes vyrůstala v pohádkové říši."

Tohle byl jeden z mnoha problémů, na který naráželi při výchově. Oni nevyrůstali ve světě, kde jejich dcera. A Lily na jednu stranu rozčilovalo, že nikdy neviděla ten jejich, i když to skrývala tím, že si ze svých rodičů utahovala.

"Dokud neuvidím, neuvěřím," prohlásila jednou v Babiččině bistru. Za ní zrovna seděla Zvonilka, která sebou cukla a vyděšeně se podívala po Regině. "Nemluvíme o vílách," rychle jí zašeptala a Zvonilka se zase otočila ke svému jídlu.

Za chvíli se k nim přidali i Robin s Rolandem, oba ještě rozzívaní a v pyžamech. Lily to zhodnotila odfrknutím a vyvrácením očí. Roland se natáhl pro jablko, položil si ho na hlavu, narovnal celé tělo a vyzývavě se podíval na svou sestřičku, kterou tak rád škádlil.

"Tak co, trefíš se do jablka?"

"Se zavřenýma očima. Jen počkej dnes odpoledne po závodech, zkusíme to." Odpověděla nadšeně.

"Na to zapomeňte!" ohradili se rychle Regina s Robinem.

"Žádné střílení po sobě! Mohli byste si ublížit." Dodal ještě Robin.

Lily slupla ještě jeden krajíc, hodila si brašnu na rameno, a když procházela kolem zrcadla, čistě z legrace a proto, aby popudila svou matku, se zastavila u zrcadla a zeptala se: "Zrcadlo, Zrcadlo, kdo dneska vyhraje lukostřelecký souboj?" Pak se otočila k rodině a s ušklíbnutím prohlásila: "Ukazuje mě, tak snad má pravdu." U dveří popadla toulec s šípy a luk a vyběhla, když poprvé zatroubil školní autobus.

V kanceláři na ni čekala hromada papírování. Občas nechápala, proč seslala kletbu, při které musela být furt zašitá a řešit nějaké problémy. Pak si vždycky připomněla, že proto, aby o všech problémech věděla, ale nyní si přála, aby od toho všeho měla pokoj.

Z ničeho nic jakoby se zatáhla obloha. Koukla se na hodinky, bylo teprve deset a počasí mělo být jasné. Vstala ze židle, došla k oknu a zkameněla. Její strach, že klid trvá nějak příliš dlouho a že se přece něco musí pokazit, byl zjevně oprávněný. Stála a sledovala, jak všechno pohltila černočerná tma. Dveře kanceláře se rozlétly, běžel za ní Robin. Když uviděl její překvapený a vyděšený výraz, ani se neptal, jestli o tom něco ví a přiskočil k ní. Pevně ji objal a byli tak i ve chvíli, kdy je obklopil černý mrak a odnášel je pryč. Drželi se tak pevně, jak jim to síly dovolily, ale nějaká cizí síla je tlačila od sebe. Cítila, jak jí zarývá nehty do masa, jak se jí odmítá pustit, jak její prsty povolují a jak naposledy ucítila, jak jí sevřel předloktí. Pak se sama vznášela v nicotě a po chvíli ztratila vědomí.

Regina se se škubnutím probudila z bezvědomí a posadila se. Až po chvíli si uvědomila kde vlastně je. Byla ve svém pokoji v Začarovaném lese. Ne v komnatě, kterou dostala coby královna, ale v pokoji kde vyrůstala.

"Probudila ses, zlatíčko?" šouravými kroky se k ní blížil muž, o kterém si myslela, že ho už snad nikdy neuvidí.

"Tati!" zavýskla, vyskočila z postele a rozběhla se k němu, pevně ho objala a odmítala se od něj odpoutat, i když ji začal už trochu nervózně poplácávat po zádech.

"Děje se něco? Mělas snad špatný sen?"

Regina na něj zůstávala hledět, nechápala, jak je to možné, jak to, že jí nemá alespoň za zlé, že ho před pár desítkami let zabila proto, aby se mohla pomstít Sněhurce.

"Co se stalo?" zeptala se nejistě.

"Byla jsi hodně unavená, šla sis lehnout ihned, jak král odjel. Tvá matka ti vzkazuje, že dneska přijdou švadleny šít tvou svatební róbu," pak se zarazil a dodal: "a že ti zrušila tvou lekci jízdy na koni." Asi se bál křiku, ale Regina nebyla schopná slova.

Otočil se a odešel, s trochu nejistým výrazem, zdali ji tam může nechat samotnou, když se chová tak divně. Ani se neohradila, když jí řekl, že si dneska nezajezdí.

Odtrhla pohled od svého otce a podívala se do zrcadla. Musela se hodně ovládat, aby nevykřikla. Vrásky byly pryč. A co více, bylo toho pryč mnohem víc. Kila, která přibrala při těhotenství i jizvy, které získala ve Storybrooku. A její tvář … byla úplně mladá. Vypadala, jakoby jí bylo kolem dvaceti. Zarazila se, trochu zapřemýšlela, no ano! Byl tady král, měla být svatba… to znamenalo, že jí má být dvacet dva let.

Najednou si přesně uvědomila, do jaké chvíle se dostala. Byl to ten den, kdy ji král požádal o ruku. Ten večer, kdy její matka zabila Daniela. To, že jí její otec řekl, že jízdy další den budou zrušeny, byl ten důvod, proč se za ním vydala po setmění a riskovala tak, že se jí nějaká stráž nalepí na paty.

Zamotala se jí hlava a zavrávorala. Těch několik desítek let jejího života ve Storybrooku se nikdy nestalo? Byl to snad sen? To přeci není možné! Pohled jí sklouzl na ruku, kde jí jasně vystupovala zarudlá jizva. Ta, kterou jí způsobil Robin, když se od ní nechtěl odloučit. Na jednu stranu si oddechla, protože to byl zároveň důkaz existence Lily. Ale co bude dělat? A jak jsou na tom ostatní? Jsou tady s ní? Jsou taky mladí? Co se stalo s těmi, kteří v této době neexistovali?

Na dveře jejího pokoje někdo zaklepal a po chvíli a bez vyzvání vstoupila Sněhurka. Bylo jí dvanáct jako tehdy.

"Ehm, Regino?" zeptala se nejistě, jakoby se bála pokračovat.

"Co se stalo?" zeptala se Regina, ani ji nenapadlo, že když už je Snow tady s ní, že by zapomněla na všechno, co se stalo.

"Nevím! Snesl se oblak jako při nějaké kletbě. Jsme zase v době, kdy jsme se potkaly, ale co se stalo s těmi ostatními? Co David? Co Neal? Neal neexistoval v této době, je možné, že by mohl přestat existovat?" v jejím hlase byla znát panika, stejná, jakou cítila Regina. Co se stalo s jejich dětmi?

"Musíme to zjistit," rozhodla Regina.

"Ale jak?"

"Musíme najít ostatní. Měli by být tam, kde byli v této době. "

"Ale jak se za nimi dostaneme? Nezapomeň, že se máš stát královnou! Jak se asi můžeš dostat do Sherwoodského lesa, aniž by ti v tom někdo zabránil?"

Regina se chvíli zamyslela.

"Myslím, že je čas na lekci jízdy na koni." Najednou si vzpomněla, že jí její otec - její ŽIVÝ otec - právě řekl, že jí matka jízdu ten den zrušila. No co? V porušování pravidel byla zběhlá právě díky tomuto období.

Podívala se z okna. Začínalo svítat. Ohlédla se na Sněhurku, která seděla na posteli, prsty propletené a zoufale se rozhlížela kolem sebe.

"Nechápu to, já to opravdu nechápu," šeptala tiše.

"Já taky ne," Regina si k ní přisedla na postel.

"Asi budeme muset najít vysvětlení dřív, než se stane něco opravdu zlého. Sněhurko, myslíš, že tím, že jsme tady, můžeme změnit budoucnost?" vyplašeně se na sebe obě podívaly. Kdyby to byla pravda, musely by se chovat přesně jako tehdy. Udělat krok za krokem stejná rozhodnutí, stejné chyby.

Sněhurka po chvíli zavrtěla hlavou.

"Není možné chovat se, jakoby se nikdy nestalo to, co se stalo." Regina si oddychla. Na chvíli se bála, že se Sněhurka bude dožadovat chování jako tehdy. To by pro ni ovšem znamenalo zopakovat si svatbu s jejím otcem. A to rozhodně neměla v úmyslu. Po zádech jí přešel mráz, když si vzpomněla, jak probíhala jejich svatební noc. Ostatně v tom stejném rytmu pak probíhalo i celé jejich manželství. Až do chvíle, kdy už neměla na výběr a musela zakročit.

Sněhurka zbledla a chytila Reginu za paži dříve, než stačila odejít.

"Počkej, nemůžeš jít," špitla vystrašeně.

"Musím ho najít. Musím zjistit, jestli je v pořádku, musím zjistit, co se stalo mým dětem!" "Já to chápu, ale poslouchej mě chvíli!" zakřičela jí do tváře a doufala, že zvýšení hlasu na její přítelkyni postačí. Že se pozastaví a vyslechne ji. Regina váhala. Byla rozpolcená mezi tím vytrhnout se utíkat do stájí a mezi tím, že si Sněhurku poslechne a zjistí možná rizika. V jejím těle bojovalo srdce s mozkem. Nakonec - jako již tolikrát - vyhrál mozek.

"Dobře, poslouchám."

Sněhurka ji odvedla k posteli a přiměla ji sednout si.

"Musíš si uvědomit, že si máš za pár dní vzít mého otce. Máš se stát královnou," Sněhurka polkla a Regina vyvrátila oči. Čekala, že jí řekne něco, co nevěděla, ne že zrekapituluje období, ve kterém se - nikdo neví proč - ocitly.

"… když se vydáš za Robinem," pokračovala Sněhurka, "… když utečeš z hradu, budou tě hledat. Cesta do Sherwoodského lesa je tři dny dlouhá. Jestli tě nechytí při ní, a je jisté, že by po tobě začalo pátrat celé království a stalo by se to, mohli by tě chytnout ve chvíli, kdy bys našla Robina. A víš, jak by to dopadlo?"

Regina zrovna nebyla schopna racionálně uvažovat a Sněhurka rozhodila v zoufalství rukama.

"Mysleli by si, že tě unesl. S jeho pověstí. Unést královu snoubenku… víš, co by ho čekalo za trest? A co ostatní z jeho skupiny? A co tvoje děti? Jestli tady jsou? Všechny by čekal stejný trest jen za to, že by mu pomáhali." Z Regininy tváře se vytratila i poslední kapka barvy, které tam snad zůstaly. Mozek porazil srdce. Uvědomovala si, že tady musí zůstat. Nebo snad srdce porazilo mozek? Z lásky k Robinovi, ze strachu, že by ho mohla uvést do ohrožení, se nevydá hledat někoho, kdo by jí snad pomohl přijít na důvod, proč jsou všichni uvězněni v letech, která mají již všichni za sebou! V letech, která se stala léty, na které by Regina nejraději zapomněla.

"Co budeme dělat?" ozvala se po chvíli zoufale Sněhurka.

Regina se otřásla a vrátila se do přítomnosti.

"Potřebujeme zázrak," dodala tiše.

Regina vstala z postele a začala se rozhlížet okolo sebe. Přecházela po pokoji, ani si neuvědomovala, co hledá, jen pátrala po něčem, co by jim snad mohlo pomoct najít klíč. A v tom to spatřila. Spatřila knihu, kterou nikdy neměla v tomto království, ale ve Storybrooku to všechno začala. Kniha pohádek, Bylo-Nebylo vyražené zlatým písmem. Ležela pod postelí a Regina se k ní rychle sehnula a začal jí listovat jako v horečce.

Příběh knihy se však nezměnil. Všechno zůstávalo při starém. Regina tam byla stále popsaná jako Zlá královna, Sněhurku zachránil David… to všechno přesto, že se vrátili do této doby! Sněhurka se k ní přidala a obě hypnotizovaly knihu.

"Co to ale znamená?"

"To znamená, že naši minulost, to vše, co se odehrálo ve Storybrooku, nikdo jen-tak nesmazal. To znamená, že všichni, kteří sem byli přeneseni touto kletbou ze Storybrooku mají povědomí o tom, že je to další kletba. To znamená, že musíme najít člověka, který se s námi určitě také přenesl a který by tohle měl umět dát do pořádku." zaryla si nehet do jizvy a zkopírovala její tvar. Rána se otevřela a na její kůži se dostalo pár kapiček krve.

"Autora."-pokračování příště-


Název epizody 5x21

25. února 2016 v 19:04 | Patty |  Spoilery

On the Set of Once Upon a Time - Season 5 (February 2016)

25. února 2016 v 14:38 | Patty |  Gallery update

V galerii najdete fotografie z natáčení epizody 5x20 "Firebird," která bude zaměřena na Emmu a její minulost.

24491146634_d351f4d1b3_k.jpg25003603302_f33b11cec0_k.jpg24826163940_b0b5403005_h.jpg24826165650_54cd62f2ea_b.jpg
24755296019_c7ab9845ad_k.jpg25096647586_1119a6c7e0_k.jpg24492310384_50bf69c815_k.jpg24492310644_3319fbad1a_k.jpg

CcAdlGgVIAAyazF.jpgCcAoS4eUYAANWy7.jpgtumblr_o32odzwZCu1sfsiyio1_540.jpgtumblr_o30timwm5T1qjmim2o1_1280.jpg

GALLERY LINKS:
On the Set > season five > February 16th, 2016 (13x)
On the Set > season five > February 17th, 2016 (10x)
On the Set > season five > February 23rd, 2016 (19x)

Once Upon a Time nám představí mentora Emmy

23. února 2016 v 21:58 | Patty |  Spoilery


Ve 20. epizodě, která dostala název "Firebird," se v hostující roli objeví herečka Rya Kihlstedt. Stvární roli Cleo, poskytovatelky půjček ke splacení kaucí, která měla drsné mládí a věří pouze svým instinktům. Je popisována jako někdo, kdo "za drsným zevnějškem skrývá silnou pečovatelskou stránku, kterou moc často nenechvá vyplout na povrch."

Pokud se Vám zdá, že se svým popisem hodně podobá Emmě z 1. série, je to tím, že Cleo byla Emminou mentorkou dlouhou dobu předtím, než na její dveře zaklepal Henry.

"Chystáme se prozkoumat období v životě Emmy, které jsme ještě nikdy předtím neviděli. Uvidíme jaký byl její život předtím, než se stala poskytovatelkou půjček ke splacení kaucí. Už bylo na čase!"

V Podsvětí se setkáme s Nealem

22. února 2016 v 19:01 | Patty |  Spoilery

Fanoušci o návratu Michaela Raymonda-Jamese spekulovali tak dlouho, až se všechny spekulace ukázaly býti pravdivé. TV Line před chvílí zveřejnil informaci o tom, že se herec ve 100. epizodě vrátí a zopakuje si tak roli Neala/Baelfirea, který ve druhé polovině 3. série zemřel.

Michael Raymond-James se minulý měsíc vplížil do Vancouveru, aby natočil scénu pro epizodu "Souls of Departed," ve které Neal, Emmina pravá láska, zachrání život nedávno zesnulému Hookovi.

TV Line: 11 spoilerů k epizodě "Souls of Departed"

22. února 2016 v 8:04 | Patty |  Spoilery

Do premiéry 100. epizody s názvem "Souls of Departed" zbývají ještě celé dva týdny, ale již nyní si můžete přečíst několik spoilerů k epizodě, které zveřejnil server TV Line.


1. Premiéra 5B odstartuje jednou z nejsilnějších a velice emotivních scén, které jsme kdy v seriálu viděli, poskytne zadostiučinění příběhům minulým i současným.

2. Epizoda je trochu více zaměřená na Reginu, jak v současnosti tak i ve flashbacích, ve kterých bude Regina slavit narozeniny, a kde někdo překvapivý dá Zlé královně dar, po kterém touží.

3. Případ chybné totožnosti zanechá jednoho z hrdinů trochu nervózního.

4. Postava, se kterou jsme se poprvé setkali v pilotní epizodě, a kterou jsme již chvíli neviděli, se znovu vynoří ve chvíli, kdy to nejméně čekáte.

5. Pod dohledem Slepé čarodějnice, se v Podsvětí v Babiččině bistru podávají perníčky a děti.

6. První setkání mezi dvěma postavami, které bude tak trochu mlhavé.

7. Klíč k pokoji č. 8 zapříčiní milý moment mezi Henrym a Emmou.

8. Nedávno zesnulý Hook už zažil lepší dny.

9. Čajový šálek se znovu objeví na scéně a vyvolá flashback "ztracené" scény mezi Rampelníkem a Belle.

10. Na konci epizody jedna z postav zažije zvrat štěstěny.

11. Od první chvíle, kdy je odhalen vládce Podsvětí, je jasné, že si Greg Germann hraní Háda neskutečně užívá.

100th Episode Celebration of 'Once Upon a Time' - February 20th, 2016

21. února 2016 v 11:22 | Patty |  Gallery update


Včerejší večer byl ve znamení oslavy 100. epizody Once Upon a Time. V galerii si můžete prohlédnout více než 100 fotografií a další během dne ještě určitě přibydou. Z hlavního obsazení se oslavy nezůčastnily pouze Emilie de Ravin a Ginnifer Goodwin.

142553_6611.jpg142553_6625-900x600.jpgtumblr_o2vsyzvDe81ub3czno1_540.pngtumblr_o2vv6ycmii1rnf3pxo1_1280.png

GALLERY LINK:
Appearances > 2016 > February 20th - 100th Episode Celebration (120x)