Interviews

Herci a tvůrci vzpomínají na své oblíbené scény z pilotní epizody

4. března 2016 v 21:27 | Patty
100. epizoda seriálu je za dveřmi, odvysílaná bude již tuto neděli a při této příležitosti herci a tvůrci zavzpomínali na pilotní epizodu seriálu a podělili se s námi o své oblíbené momenty.


Josh Dallas o slavném polibku
"Jasně si vzpomínám, že to nebyl první den natáčení pilotu, mohl to být druhý nebo třetí," říká Dallas. "Byla to scéna, ve které Krasoň probudí Sněhurku polibkem. Probudí se, je obklopena trpaslíky v lese, ve skleněné rakvi. Vidíte ji, jak tam leží, je krásná. Krasoň přijíždí na koni. Natáčeli jsme tu scénu hluboko v lese, na krásném místě. V ten den začalo sněžit zrovna ve chvíli, kdy jsme začali natáčet. Bylo to velice symbolické. Natáčeli jsme jednu z nejslavnějších pohádkových scén, která kdy existovala, polibek z pravé lásky, když v tom začalo sněžit. Byl to mimořádný okamžik."


Edward Kitsis o skleněné rakvi
"Rozhodli jsme se, že rakev bude vyhloubená do stromu," říká Kitsis. "Opravdu jsme vysekali vnitřek stromu. Byli jsme dvě hodiny pryč od civilizace, nebyla tam žádná telefonní budka, sněžilo a Ginnifer byla oblečená v bílých šatech. Znali jsme ji z Big Love a byli jsme jejími fanoušky, ale zatím jsme nebyli přátelé, sotva jsme ji znali. Napsali jsme tu roli pro ni, ona souhlasila a my byli v šoku. Přivedli jsme ji na natáčení, kde viděla, že musí být oblečená v šatech, ležet v té zimě a sněhu ve vysekaném kmeni stromu. Měla na tváři takový ten výraz. Zeptala se, 'Tohle je ta rakev?' a my odpověděli, 'Ano.' V hlavě se mi honilo, 'Proboha, tohle bude problém.' Zeptali jsme se jí, co si o tom myslí a ona odpověděla, 'Je to zatraceně úžasné.'"


Lana Parrilla o Zlé královně a jejím příchodu na scénu
"Řekla bych, že poprvé jsme se se Zlou královnou setkali na svatbě," říká Parrilla. "To byl můj první den, co jsem Zlou královnu hrála. Byl to můj první den v kostýmu, vlasech a make-upu. Pamatuju si, že jsem byla velmi nervózní. V iPodu mi hrála hudba, byla jsem opravdu soustředěná. Chtěla jsem to zahrát skvěle a chtěla jsem, aby z toho vyšla skvěle i Regina. Chtěla jsem, aby byla skutečně postavou, kterou vytvořili. Pamatuju si, že když se dveře otevřely, i přestože tam ve skutečnosti žádné dveře nebyly, příchod na scénu, to pro mě bylo jako pro tuhle postavu, velice silné. Naučila jsem se, že přesně tohle dělá, ví jak se uvést. Takhle lidi zastrašuje. Byla to zábava, byl v tom pocit radosti a zároveň také opravdová bolest, vztek a rozhořčení, které si s sebou všechny ty roky nesla.

"Bylo to pro mě velmi poučné, jak se drží minulosti a nechává minulost, aby jí diktovala budoucnost a volby, které dělá, ale v té době byla na velmi konkrétním místě ve svém životě a neměla lásku. Nebyla šťastná. I přestože se jí její otec snažil ukázat lepší cestu, nerespektovala ho. Nikdy mu nevěřila a byla zaslepená nenávistí ke Sněhurce. Teprve ve Storybrooku, když adoptuje Henryho, naučí se od něj, že může být šťastná."


Robert Carlyle o natáčení v podzemí
"V pilotní epizodě jsem byl pouze ve dvou scénách," říká Carlyle. "Uvedení Rampelníka v cele bylo pro tuto postavu velmi silným momentem. Je to pro mě skvělá vzpomínka. Stejně tak místo, kde jsme tu scénu natáčeli, protože se nenatáčelo ve studiu. Vypadá to tak, když se na to podíváte, protože místo bylo znovu přetvořeno pro budoucí epizody. Natáčeli jsme tu scénu v Britannia Mines, pod zemí blízko Vancouveru. Bylo to zajímavé místo a určitě to pomohlo navodit scéně tu správnou atmosféru. To byla má nejvýznamnější vzpomínka na pilotní epizodu a vytváření hlasu a postavy Rampelníka."


Adam Horowitz o přivedení Rampelníka k životu
"Jeden z momentů, na které nikdy nezapomenu, bylo umístění Rampelníkovy cely," říká Horowitz. "Napsali jsme tu roli pro Roberta Carlylea. Byli jsme jeho velkými fanoušky a umírali jsme touhou pracovat s ním. Byli jsme nadšení, když souhlasil, ale nevěděli jsme, co se chystá udělat. Byl v jeskyni, ve svém kostýmu a během zkoušky nic nedělal, vše si schovával až pro kameru. Když režisér zakřičel 'akce,' vyšel ze stínu a zařval na Sněhurku. Byla to neuvěřitelná proměna."


Jennifer Morrison o Emmině příjezdu do Storybrooku
"Bylo to tak zamlžené," říká Morrison. "Když jsem natáčela pilotní epizodu, zároveň jsem ještě stále natáčela How I Met Your Mother, takže jsem pobíhala tam a zpět mezi dvěma seriály. Po celou tu dobu jsem byla bez sebe radostí. Pamatuju si, že když jsme natáčeli scénu, ve které Emma poprvé přijíždí do Storybrooku s Henrym, který bez přestání mluví celou cestu z Bostonu. Emma vyleze z auta, zabouchne dveře. 'Fajn, to stačí!' Na té scéně bylo něco, díky čemu jsem si poprvé uvědomila, že Emmu opravdu cítím v kostech. Měla jsem pocit, že je mou součástí."


Ginnifer Goodwin o zničující kletbě
"Pilotní epizoda byla tak magická," říká. "Když kletba udeřila, byl to docela šílený zářitek. Nikdy předtím jsem nebyla součástí něčeho takového."


Jared Gilmore o magických hodinách
"Byla to velmi dobrá scéna," říká. "Mou oblíbenou částí je Henry, který se chystá podívat z okna, aby viděl, jak se hodiny dají do pohybu. Bylo zajímavé sledovat, co Henry dělá ve volném čase. Zapne hudbu a podívá se z okna. Bylo hezké a zábavné tu scénu natáčet. Také si pamatuju všechny scény s Emmou v autě, protože to bylo poprvé, co jsem něco takového dělal."

Jennifer Morrison a Lana Parrilla mluví o vztahu Emmy a Reginy

2. ledna 2016 v 10:55 | Patty
Za posledních pět sérií se dynamický vztah mezi Spasitelkou přeměněnou na Temnou, Emmou, a bývalou Zlou královnou Reginou, vyvinul do jednoho z nejvíce fascinujících a nejpodporovanějších vztahů ve Once Upon a Time.

V průběhu první série byly ve sporu nejen kvůli kletbě, ale také kvůli jejich synovi Henrymu, protože obě pro syna chtěly to nejlepší, i když to znamenalo uchýlit se k použití nekonvenčních metod - jako když se Regina snažila otrávit Emmu jablkem. Ovšem jak roky plynuly, obě musely spolupracovat a bojovat proti podlejším darebákům, což zapříčinilo, že se z Reginy pomalu začala stávat hrdinka.

"Mám pocit, že jejich přátelství je opravdové," říká Jennifer Morrison. "Je úžasné vidět dvě silné ženy, které mají na obrazovce skvělé přátelství, protože obvykle spolu spolu dvě silné ženy bojují nebo mají jedna na druhou vztek. Obě tvrdě bojovaly, aby byly lidmi, kterými chtěly být, a prošly si tolika výzvami a obě v určitých ohledech selhaly, ale posunuly se dál a teď mají opravdové přátelství a navzájem si kryjí záda a jsou tu jedna pro druhou. Myslím si, že je opravdu skvělé, mít možnost něco takového vidět v televizi."
I přestože se Emma během první poloviny 5. série obrátila na temnou stranu, jejich přátelství žádnou ránu neutrpělo. "Regina nic Emmě nezazlívá," říká Lana Parrilla. "Emma se stala Temnou, protože se obětovala pro Reginu, takže Regina cítí povinnost Emmě pomoci všemi způsoby, kterými bude potřebovat. Vidí, že všechno, co Emma udělala, bylo pro větší dobro. Přijala to. Jsou zase přátelé a rodina. Spolupracují, aby našli Hooka a dostali se z Podsvětí tak nejrychleji, jak je to jen možné."

"Regina, protože byla v minulosti opravdu temná, chápe, čím si Emma prochází," dodává Morrison. "I přestože ji Emma jako Temná občas napadala, nepřestala věřit tomu, že by mohla být dobrá a nepřestala věřit tomu, že by Emma mohla být zase jednoho dne tou osobou, kterou předtím byla."

Teď, když jejich vztah vypadá silnější než kdy předtím, někteří fanoušci jsou stále dychtiví a chtějí mezi nimi vidět něco víc. "Vždy jsem jejich vztah viděla jako vztah dvou nejlepších přátel a sesterský vztah," říká Parrilla. "Jsem nervózní, když to říkám, protože existuje tolik SwanQueen fanoušků, kteří mezi nimi vidí něco jiného a nechci jim to vzít."

I přesto, Morrison si pochvaluje, jak producenti seriálu, Adam Horowitz a Edward Kitsis, vyvinuli tento vztah v něco, o co lidé usilují. "Vždy říkám, dostali jsme se k tomu, že jsme na sebe hodné," říká Morrison. "Je dobré lidem skrze televizi představit takovýto typ přátelství, protože přesně tohle potřebujeme. Potřebujeme ženy, které se vzájemně podporují a jsou tu jedna pro druhou, i když dělají chyby. Myslím si, že je to důležité vzhledem k tomu, v jaké době se nacházíme."Once Upon a Time se s druhou polovinou 5. série vrací 6. března.

Horké křeslo: Adam Horowitz a Edward Kitsis odpovídají na otázky fanoušků #3

25. prosince 2015 v 21:47 | Patty
Mají lidé v Podsvětí stále své vzpomínky?
KITSIS A HOROWITZ: Ano.

Je Podsvětí pouze plné darebáků?
KITSIS A HOROWITZ: Ne.

Budou v Podsvětí celou 5B?
KITSIS A HOROWITZ: Ne.

Vzhledem k tomu, že jsou v Podsvětí, znamená to, že nemůžou umřít nebo někoho zabít?
KITSIS: Ne.
HOROWITZ: Jen pro ujasnění.
KITSIS: Mohou umřít. Mohou zabít.
HOROWITZ: Jsou tu nové následky, které nastíníme.
KITSIS: Jsou tu věci, které jsou zjevně horší než smrt.

Všichni si s sebou vzali zbraně, ale můžou jimi přemoci lidi, kteří jsou již mrtví?
HOROWITZ: Ne použitím tradičních zbraní.

Pokud mohou přivést zpět Hooka, existuje šance, že mohou přivést zpět i někoho jiného?
HOROWITZ: Kdo řekl, že Hooka přivedou zpět?
KITSIS: Může tam umřít. Abych pravdu řekl, už mrtvý je.
HOROWITZ: Může tam umřít ještě víc.
KITSIS: Může tam shnít.

Uvidíme znovu drsnou Emmu z 1. série?
KITSIS: Rozhodně ano.
HOROWITZ: Emma je rozhodně drsňačka.
KITSIS: Musím být upřímný. Mám pocit, že Emma byla dost drsná pět sérií. Nevím o tom, že by tomu v některé sérii bylo jinak. Zabila Cruellu!
HOROWITZ: Je to tvrdá žena.

Emma má v plánu rozpůlit své srdce a sdílet ho s Hookem. Bude to opravdu tak snadné?
KITSIS: Nikdy to není tak snadné.
HOROWITZ: Ne.

Zjistíme někdy, jaké následky má sdílení jednoho srdce?
KITSIS: Možná.

Byla loď, na které byli malý Liam a Killian, Jolly Roger?
KITSIS: Ne, nebyla to Jolly Roger.

Byl příběh, který Killianův otec vyprávěl o spící kletbě a probuzení z ní díky polibku z pravé lásky, pravdivý?
HOROWITZ: Ano.

V zimním finále jsme se seznámili s Killianovým otcem, setkáme se také i s jeho matkou?
HOROWITZ: Nemůžu řici.
KITSIS: Pravděpodobně ne v tomto roce.

Uvidíme v Podsvětí Krasoňova bratra?
KITSIS: Rozhodně ano.
HOROWITZ: Ano.

Bude mezi Corou a Sněhurkou panovat napětí vzhledem k tomu, že ji Sněhurka zabila?
KITSIS A HOROWITZ: Nemůžeme říci.

Bude Regina konfrontována některými ze svých obětí?
HOROWITZ: Bylo by logické, kdyby se některé z jejích obětí nacházely v Podsvětí.

Dočkáme se nějakého navázání na zápletku Reginy jako Spasitelky, která byla načata na začátku série?
KITSIS: Mám pocit, že jsme to ukončili v Kamelotu, v tom smyslu, že se jim Regina prostě jenom snažila koupit čas. Ve skutečnosti Spasitelkou nebyla. Snažila se tím Emmě zabránit používat temnou magii, a také protože nechtěli, aby se Artuš dozvěděl, co se děje. Nemyslím si, že za tím někdy bylo něco víc, než jen tohle.

Uvidíme Emmu a Reginu společně používat magii?
HOROWITZ: Obě budou používat magii.
KITSIS: Určitě budou v Podsvětí spolupracovat.

Setká se Henry konečně s Henrym seniorem?
HOROWITZ: Nemůžu řici.
KITSIS: Bylo by to hezké.
HOROWITZ: Bylo by to emotivní.

Může Henry, jakožto Autor, ovlivnit něco v Podsvětí?
KITSIS: To zjistíme!
HOROWITZ: Nemůžu říci. (směje se)

Má už Henry vymyšlený název Operace na záchranu Hooka?
KITSIS: Ano.

Bude mít fakt, že má Cora své srdce zpět, nějaký vliv na to, kým je v Podsvětí?
KITSIS: Ano.

Zjistíme jméno Robinova dítěte v jarní premiéře?
KITSIS: Ne.
HOROWITZ: Ne v premiéře.

Ví Robin, že Regina nemůže mít děti?
KITSIS: Ví to.
HOROWITZ: Neviděli jsme tu scénu, ale ví to a je si toho vědom.

Dozvíme se konečně více o Robinově minulosti?
KITSIS A HOROWITZ: Nemůžeme říci.

Myslíte si, že je Zelena schopna lásky?
KITSIS: Řekl bych, že to je otázka, kterou bychom rádi prozkoumali.

Měl Rampelník hlubší motiv pro to, aby se stal znovu Temným, který bude v 5B prozkoumán?
KITSIS: Ano.
HOROWITZ: Ponoříme se hlouběji do jeho psychiky.

Bude se Rampelník chovat jinak se vší mocí Temných teď, když se z něj stal hrdina?
HOROWITZ: Ano, Rampelník je postava, která se vyvíjí, takže ano, bude se vyvíjet i nadále a měnit na základě všech zkušeností, které během seriálu zažil.

Je Emiliino těhotenství zakomponováno do příběhu?
KITSIS: Musíme počkat a uvidíme.
HOROWITZ: Je stále součástí seriálu. Takže pokud se někdo obává, že teď, když je těhotná, ji moc neuvidíme, tohle není ten případ.

Bylo by dítě Temného odlišné od normálních dětí?
KITSIS: Oh, kdo ví?
HOROWITZ: To je skvělá otázka.
KITSIS: Žádné jsme zatím neviděli.

Uvidíme znovu matku Belle?
KITSIS: Řeknu tohle, uvidíme minulost Belle, ale neuvidíme její matku. Uvidíme Belle předtím, než potkala Rampelníka, ale její matka do tohoto příběhu zahrnuta nebude.

Zjistíme, kdo je Rampelníkovou matkou?
HOROWITZ: Nemůžu řici.

Uvidíme v blízké budoucnosti Tarzana?
HOROWITZ: Warner Bros. připravuje film. Vypadá dost dobře.

Potkáme Dia a uvidíme Olymp?
HOROWITZ: To je skvělá otázka.
KITSIS: Ale nemůžeme říci.

Bude se někdy znovu řešit Lily a její pátrání po otci?
HOROWITZ: Ne hned, ale je to na našem seznamu věcí, které chceme udělat.

Je tady nějaká doba v Kamelotu, kterou jsme ještě neviděli?
KITSIS: Je? Ano. Ukážeme Vám ji? Ne. Zjistíme, co se s lidmi z Kamelotu stalo? Ano.

Nějaká šance, že znovu uvidíme Elizabeth Mitchell jako Ingrid?
HOROWITZ: Tohle je těžká otázka. Nikdy neříkej nikdy. Elizabeth zbožňujeme.
KITSIS: To ano.
HOROWITZ: Velmi. Takže to zatím nechejme takhle.

Natočíte někdy epizodu, ve které uvidíme, jak by to vypadalo, kdyby Regina nikdy kletbu nespustila?
KITSIS: To má potenciál.

Dočkáme se v 5B nějakých zásnub nebo svatby?
HOROWITZ: Nemůžu říci.

Výkonní producenti mluví o nedořešených záležitostech v Podsvětí, záchraně Hooka, možném Rumbelle miminku a dalších

11. prosince 2015 v 20:37 | Patty
Po odvysílání zimního finále, epizody "Swan Song" se objevily rozhovory s tvůrci, které jsem bohužel neměla čas dříve přeložit, dostala jsem se k nim až teď. Spojila jsem dva rozhovory dohromady a dozvíte se v nich například to, co se bude dít v druhé polovině 5. série, zda ještě uvidíme postavy z Kamelotu nebo to, zda se vrátí Zelena.Podsvětí vypadá přesně jako Storybrooke. Je podsvětí něčím, co se mění podle toho, kdo do něj vkročí nebo tahle říše prostě takhle vypadá?

Horowitz: Co podsvětí je a proč vypadá tak, jak vypadá je součástí příběhu, který se chystáme vyprávět. Takže i když to nechceme prozradit, můžeme říci, že existuje velice specifický důvod, proč vypadá jako Storybrooke, a má to co dočinění s lidmi, se kterými se tam dole setkáme.

Nachází se v podsvětí pouze zlí lidé? Je to něco jako peklo, správně?

Horowitz: Není to peklo. Je to místo mezi tím. Je to místo pro lidi s nevyřešenými záležitostmi, takže nezáleží na tom, zda je člověk zlý nebo dobrý.

Kitsis: Druhá polovina série je hlavně o uzavření jejich minulosti a o tom, jak se minulost vrací, aby je pronásledovala.


Ve druhé polovině série se také dočkáme nových postav: Herkula, Meg a možná Hádese. Bude to od podsvětí odděleno nebo propojeno?

Kitsis: V jistém smyslu budou v něm. V podsvětí potkáme nové lidi, ale myslím si, že spousta z toho, co lidé uvidí - svým způsobem na počest 100. epizody, jsou postavy z minulosti, které jsme už nějakou dobu neviděli.

Je pro Emmu největší bitvou najít v podsvětí Hooka nebo bojovat s lidmi z minulosti našich hrdinů, aby se k němu dostala?

Horowitz: Bude to spousta věcí. Není to jen o nalezení Hooka, je to o tom, co se stane, když Emma a naši hrdinové do této říše vstoupí a musí čelit věcem z jejich minulosti a přítomnosti. Doufejme, že to bude o prozkoumání našich postav a o tom, jak reagují na věci, o kterých si mysleli, že jim nikdy nebudou čelit.

V případě, že je někdo v podsvětí, je mrtvý navždy? Nebo je to něco z čeho může být návratu?

Horowitz: To je skvělá otázka a pravidla podsvětí, co to znamená být tam, zda můžete odejít, jak můžete odejít a kam...

Kitsis: To bude vysvětleno našim oblíbeným průvodcem podvětím, jehož jméno je Cora.

Je Cora jakousi starostkou podsvětí? Seděla v Reginině křesle, takže můžeme předpokládat, že tomu tak je?

Kitsis: Je bezpečné to předpokládat. Rozhodně má místo - no, rozumí tomu místu.

Je Hook stále tím samým mužem, do kterého se Emma zamilovala? Teď, když je v podsvětí, změnil se vůbec?

Horowitz: Řekl bych, že si prošel mnohým, stejně jako Emma, stejně jako všichni ostatní, takže nikdo už není stejný. Ale pokud se ptáte, zda je pořád temný, odpověď zní ne.

Kitsis: Ano, veškerá Temnota byla dána Goldovi.


Rampelník byl tuto sérii obzvláště frustrující. Viděli jsme, jak se z něj stal hrdina, jen aby se následně zase oddal temnotě. Je bezpečné říci, že tentokrát nemůže dojít vykoupení?

Kitsis: Víte, řekl bych, že to, co jsme viděli, byl skutečný Rampelník, který se snažil udělat to, co je nejlepší pro Belle, ženu kterou miluje. Poté si myslel, že už ji nikdy znovu neuvidí, myslel si, že bude muset zemřít a bude poslán do podsvětí, což je místo, které nemá dobré vzpomínky, místo, kde na Vás dobří lidé nečekají. A tak se chytil příležitosti, protože viděl cestu ven. Myslím si, že víte, že přesně takový Rampelník je. Je člověkem, který si vždy najde najde způsob a ten využije ve chvíli, kdy mu to nejvíc vyhovuje.

Je jasné, že Rampelník a Belle znovu oživili svůj vztah. Uvažujete o tom, že těhotenství Emilie zařadíte do příběhu?

Kitsis: Řekl bych, že to rozhodně vypadalo, jako by znovu naplnili své manželství, takže si budete muset počkat a uvidíte, ale řekl bych, že jste rozhodně na správné stopě.

Bude Rampelník i nadále lhát Belle?

Kitsis: To je skvělá otázka a myslím si, že to, jakým způsobem se s tím vypořádá a způsob, jakým to zvládne s Belle nám ukáže, zda se ze svých chyb poučil nebo zda je bude opakovat.

Jaký druh schopností Rampelník má oproti těm starým? Je teď ještě silnější vzhledem k tomu, že absorboval sílu všech Temných nebo získal úplně nový druh magie?

Kitsis: Rozhodně má veškerou moc, kterou měli Temní a je ještě silnější a pravděpodobně i trochu moudřejší. Velmi nebezpečný.

Teď, když byla Zelena vyhoštěna zpět do země Oz, budou mít konečně Robin a Regina příležitost se zase trochu více sblížit?

Kitsis: Ve druhé polovině určitě uvidíte více Reginy. Ve skutečnosti uvidíte spoustu Reginy. Uvidíte ji více s Robinem a Zelenu jsme také neviděli naposledy. Takže si myslím, že všechny tyto příběhy budou pokračovat i ve druhé polovině.


Objeví se Zelena až poté, co se postavy vrátí z podsvětí nebo to bude propleteno?

Kitsis: Její návrat brzy uvidíme. Možná ne během prvních pár epizod, ale v polovině se určitě objeví a poté bude velkou součástí příběhu.

V případě, že se vrátí zpátky do Storybrooku, budou Regina a Robin vychovávat Zelenino dítě?

Kitsis: Je to těžké, protože pokaždé, když Zelenu pustí dovnitř, rozhodně se zdá, že tuhle hru s nimi hrát nechce. Viděli jsme, že byli připraveni vychovávat ji společně se Zelenou, aby svou dceru mohla vídat, ale v okamžiku, kdy si myslela, že umřou, obrátila se k nim zády. Myslím si, že je tu spousta rodinné dynamiky, na které je třeba zapracovat.

Co Artuš? Je pryč nebo ho ještě uvidíme?

Kitsis: Je tu potenciál. Víme, že Artuš, Merida a Guinevera jsou stále ve Storybrooku, takže je možná na chvíli uvidíme.

Vrátí se Mulan a Ruby do Storybrooku, pokud se ostatní vrátí z podsvětí?

Kitsis: Ano, uvidíme je ve druhé polovině série.

Uvidíme Hookova nevlastního bratra? Byl krátce zmíněn ve chvíli, kdy Hook ve flashbacích zabil svého otce.

Horowitz: Myslíte Liama 2? (směje se)

Kitsis: Můžu Vám říci, že rozhodně uvidíme Liama 1, ale zda uvidíme Liama 2, to je ve hvězdách.


Souhlasí všichni s Emminým plánem? Bude to týmová práce nebo se ze záchrany Hooka stane její sólová mise?

Kitsis: Myslím si, že je to týmová práce. Všichni očekávají, že Emma má plán, jdou tam, popadnou Hooka, rozpůlí srdce a odejdou pryč.

To nebude snadné.

Kitsis: To nikdy není! Cesta do pekla je vždy dlážděná těmi nejlepšími úmysly.

Emma si prošla mnohým. Každá její láska umřela. Vidíte v její budoucnosti pravou lásku, ať už je to Hook nebo v případě, že se bude muset posunout dál, někdo jiný, kdo neumře?

Kitsis: Řeknu Vám, že tohle je otázka, kterou bude muset vyřešit. Přesně tohle je důvodem, proč jde do podsvětí. Konečně spustila zdi a pustila Hooka k sobě, takže nechce ztratit dalšího člověka, kterého miluje. Cituje svého otce, "Já tě vždycky najdu," a myslím si, že ať už se jedná o peklo nebo cokoliv jiného, zkusí to.

Horké křeslo: Adam Horowitz a Edward Kitsis odpovídají na otázky fanoušků #2

17. října 2015 v 17:49 | Patty
Je Emma osobou, která seslala kletbu?
KITSIS A HOROWITZ: Nemůžeme říci.

Má momentálně Emma srdce?
HOROWITZ: Ano.


Uvidíme, kdo dal meč zpátky do kamene?
HOROWITZ: Ano.

Existuje nějaká šance, že Guinevera tahá za provázky a vše zorganizovala právě ona?
KITSIS: Nemůžu říci.

Bude mít Artuš výčitky svědomí kvůli svým činům?
HOROWITZ: Ano.

Lhala Cora o Lancelotově smrti?
KITSIS: Ano.

Způsobí Lancelotův návrat problémy mezi Sněhurkou a Krasoněm?
KITSIS: Rozhodně ano.

Bude někdy Neal projevovat známky magie?
KITSIS: Jedině v případě, že se dostaneme až do 10. série. Momentálně ještě ani neumí lézt po čtyřech.

Doposud Dark Swan mluvila s Henrym, Reginou, Hookem a trpaslíky. Uvidíme ji mluvit také se Sněhurkou a Krasoněm?
HOROWITZ: Ano.

Sněhurka a Krasoň nyní stojí za svou dcerou, ale existuje nějaká hranice, kterou když Emma překročí, situace se tím změní?
KITSIS: Samozřejmě.


Bude se v této sérii znovu řešit fakt, že byl Hook schopný vzít srdce?
HOROWITZ: Ano.

Je Hookův otec naživu?
HOROWITZ: Nemůžu říci.

Jsou symboly na Hookově prstenu vodítkem k jeho minulosti?
KITSIS: Ano.

Spojí se Regina a Henry, aby přivedli Emmu zpět?
KITSIS: Ano. A myslím si, že už na tom pracují.
HOROWITZ: Rozhodně se dočkáte akce mezi Reginou a Henrym.
KITSIS: Otázka, kterou bych si pokládal zní: Budou spolupracovat Emma a Henry? Ale nikdo se mě na to nezeptal, takže neodpovím.

Použije Emma lásku jako zbraň na Henryho?
KITSIS: Rozhodně ano.

Použije Henry před koncem série své schopnosti Autora?
HOROWITZ: Nemůžu říci.

Bude mít Dark Swan poznámky k Henrymu a Violet?
HOROWITZ: Ano.

Sehraje Reginina víra v Emmu velkou roli v pozdějších epizodách?
KITSIS: Ano.
HOROWITZ: Rozhodně.


Uvidíme Robinův příběh a jeho temnou stránku, o které jsme tolik slyšeli?
KITSIS: Ano, ve druhé polovině série.

Narodí se Zelenino dítě v jiné říši?
HOROWITZ: Nemůžu říci.

Uvidíme někdy Belle konfrontovat Reginu kvůli tomu, že jí vzala srdce?
KITSIS: Netuší, že se to stalo.
HOROWITZ: V bezprostřední budoucnosti ne, ale nikdy neříkejte nikdy.
KITSIS: Někdy ano.
HOROWITZ: Určitě z toho nebude nadšená.

Uvidíme znovu matku Belle?
HOROWITZ: Momentálně ne, ale doufáme, že někdy v budoucnu.

Teď, když má Gold čiré srdce, existuje nějaká šance, že uvidíme vztah mezi ním a Henrym?
KITSIS: Vždycky je tu šance.
HOROWITZ: Je docela děda.

Mohl by být Gold novým spasitelem?
KITSIS: Nemůžu říci.

Existuje šance, že uvidíme Rampelníkovu matku?
KITSIS: Je tady šance.

Potkala Modrá Víla někdy v minulosti Merlina?
KITSIS: Minulý rok řekla, že o něm nikdo neslyšel.
HOROWITZ: Ona o něm slyšela.
KITSIS: Mluvila o něm jako o čarodějovi, ne jako o Merlinovi.
HOROWITZ: V nadcházející epizodě bude naprosto jasné, proč o něm nikdo neslyšel a proč se s ním Modrá víla nikdy nesetkala.

Vrací se také Aurora a princ Philip?
KITSIS: Doufáme, že ano.
HOROWITZ: Zbožňujeme Auroru a Philipa.

Teď, když je Emma zlá, uvidíme její interakci s Lily?
KITSIS: Ne.
HOROWITZ: Ne v první polovině série.

Ví August o tom, že se z Emmy stala Temná?
HOROWITZ: Ano, ví o tom, ale momentálně je zaneprázdněn psaním na psacím stroji v Geppettově garáži. Eiona zbožńujeme, zbožňujeme Augusta. Není součástí první poloviny série, ale chceme ho zpátky, až to bude z hlediska příběhu vhodné.

Na newyorském Comic Conu jste druhou polovinu série popsali jako peklo. Znamená to, že nám bude představeno podsvětí?
HOROWITZ: Nemůžu říci.

Vzhledem k tomu, že se vrací David Anders, můžeme doufat, že se jednoho dne vrátí také Rose McIver jako Zvonilka?
KITSIS: Víte co, můžeme doufat. Viděli jsme ji ve Vancouveru. Snažíme se to nějak vyřešit. Chceme ji zpátky, Rose se chce taky vrátit. Má hektický rozvrh, ale děláme vše, co je v našich silách.
HOROWITZ: Snažíme se to uskutečnit.
KITSIS: Bude to druhá polovina série, ale rozhodně se snažíme.
HOROWITZ: Doufáme, že hvězdy budou na naší straně a bude se moci vrátit, protože to všichni chceme.

Dočkáme se v této sérii svatby?
KITSIS: Nemůžu říci.
HOROWITZ: Rádi bychom Vám to řekli, ale nemůžeme.

Je nějaká šance, že se v téhle sérii Barbara Hershey nebo Rose McGowan vrátí jako Cora?
HOROWITZ: Znovu, rádi bychom Vám to řekli, ale nemůžeme.

Nějaká další úmrtí v téhle sérii?
KITSIS: Rozhodně. Lidé umírají.

Post Mortem ›› Co bude dál? Výkonní producenti mluví o skoku v čase, Kamelotu a Emmině temné cestě

29. září 2015 v 17:10 | Patty
Po odvyslíná premiérové epizody "The Dark Swan," se objevily rozhovory s výkonnými producenty, ve kterých naznačují, na co se můžeme těšit. Jeden z nich, zveřejněný serverem EW, jsem Vám přeložila. Upozorňuji, že článek obsahuje spoilery z první epizody, takže pokud jste ji zatím neviděli, čtěte jen na vlastní nebezpečí.


Dark Swan se zlobí a zdá se, že nikdo neví proč!


Když se Once Upon a Time po pauze vrátil s novou sérií, Emma byla transportována do Začarovaného Lesa s novým mentorem - Temnota v ní na sebe vzala podobu Rampelníka, který ji vybízel k tomu, aby svou temnou stránku přijala. Ve snaze zbavit se temnoty, se Emma vydala hledat Merlina, což ji svedlo dohromady s Meridou, jejíž tři mladší bratři byli uneseni poté, co převzala království.

Emma vytrhla Meridě srdce, ale než ho stihla rozdrtit, byla naštěstí zastavena příchodem Hooka, Krasoně, Reginy a ostatních obyvatel Storybrooku, kteří použili Zelenino tornádo pro návrat do Začarovaného Lesa.

Díky Merlinově proroctví je král Artuš a jeho rytíři přivítali na Kamelotu, vědomi si toho, že se Emma jednoho dne opět shledá s velkým čarodějem, tím samým, který navštívil Emmu jako dítě a varoval ji, aby nikdy meč z kamene nevytahovala, protože jak už bylo odhaleno, chybějící špička meče je zároveň dýkou Temného!

Bohužel se nedozvíme, zda Emma uposlechla jeho varování, protože všichni se náhle ocitli zpátky ve Storybrooku o šest týdnů později bez vzpomínek na to, co se během té doby přihodilo. Ačkoli vhledem k tomu, že jim nyní už přeměněná Temná přísahala pomstu, nebylo to zřejmě nic dobrého.


Formát děje: Podobný 3B, příběh bude zpestřen flashbacky z Kamelotu, zatímco v přítomnosti budeme sledovat vývoj ve Storybrooku, a i když uvidíme původ Merlina, Krále Artuše, Guinevery a Lancelota, "Je to opravdu o našich hlavních postavách a o tom, čím si prochází v souvislosti s Emmou," říká Horowitz. "A uvidíme, co se jí stalo, prozkoumáme tuto záhadu a jak jí ostatní můžou nebo nemůžou pomoci."

Nicméně, nečekejte, že Emma bude "vyléčena" v zimním finále série. "Temnota, ať už jí bude odebrána nebo ji kompletně pohltí, ji ovlivní," říká Horowitz. "Následky premiéry budete pociťovat napříč celou sérií. Zatímco některé příběhy chceme v zimním finále uzavřít, jsou tady větší problémy, které jsou v této epizodě představeny a budou přetrvávat až do konce série. Snažíme se odvyprávět dvě oddělené skupiny epizod a spojit je, a Emmina cesta bude trvat celou sérii."

Temná labuť povstane: Být vytrénována Temnotou poskytne divákům pohled na prvního Temného, naznačují producenti. Avšak její přeměna v naprosté zlo ovlivní především lidi kolem ní. "Když se snažíte zachránit někoho, koho milujete a máte pocit bezradnosti, protože se Vám to nedaří, tak přesně tohle se chystáme prozkoumat," říká Kitsis. "Emma je mimo a mohla by to být metafora pro závislost, mohla by to být metafora pro temnotu. Uvidíte, jak se spousta lidí, kterými je obklopena cítí bezradně ohledně toho, jak jí pomoci."

"Emma se snaží, jak jsme viděli v Kamelotu, vzdorovat Temnotě, a poté se na konci epizody objevila jako Temná," pokračuje Kitsis. "Jsme zvědaví, co se stalo a jak se to stalo. Tohle prozkumáme, co Vás přinutí podlehnout temnotě? Co Vás přinutí temnotě nepodlehnout? Její vztah se všemi blízkými bude testován. Líbí se nám myšlenka sledování Hooka, který o ni bojuje, stejně tak jako Regina a její rodina, protože Emma přišla do Storybroku jako nevěřící, a teď je vůdcem, který všechny sjednotil. Jak jste viděli, když přijdete o vůdce, nastává chaos."

Regina jako vůdce: Emma svěřila dýku do péče Reginy, víte, ještě předtím, než bývalá Zlá královna po přistání zpět ve Storybrooku zjistila, že dýka je opět v držení Dark Swan. Regina bude pod velkým tlakem, protože v rukou třímá obrovskou moc. "Pro Reginu je to spousta zodpovědnosti," říká Horowitz. "Regina je postavou, která za ty roky prošla velkým vývojem, snažila se konat dobro, ale temnota je její součástí. Snaží se přijít na to, jak udělat správnou věc a jak pomoci Emmě."

Všichni ve Storybrooku se na starostku dívají jako na vůdce, i přestože někteří z nich váhají. "To také ovlivní Reginin vztah se Sněhurkou, s někým kdo byl dříve vůdcem a na koho se lidé obraceli," říká Horowitz. "Doufejme, že to bude velice komplikované a chaotické v dobrém slova smyslu."


Tajemství Kamelotu: Ačkoli se král Artuš a jeho rytíři zdají být mírumilovní, mohli by mít postranní úmysly, když víme, že hledají dýku Temného, aby dali dohromady Excalibur. "Jde o víc, než jsme doposud viděli," říká Horowitz. "V následujících několika epizodách uvidíte více a vše bude vysvětleno." Co už nyní víme: Druhá epizoda zahrnuje bál a brzy uvidíme "bromanci" mezi Krasoněm a Artušem.

Ale větší záhadou je, co se stalo během těch šesti týdnů v Kamelotu, které si nikdo nepamatuje. "Ve Storybrooku budou naše postavy zápasit s tím, co mohli udělat Emmě, že se z ní stalo tohle," říká Horowitz. "Emma zůstává tajemná, ale to jí nebrání v interakci velmi přímým způsobem s postavami jako Hook, Regina a Henry. Zatímco ve vzduchu visí tajemství toho, co se mohlo nebo nemohlo stát, uvidíme, jak se vztahy posouvají kupředu novým směrem a to jak ve flashbacích, tak v přítomnosti, jejíž součástí bude velmi temná Emma. Ve flashbacích uvidíme interakci mezi těmito vztahy, bude učiněna spouta rozhodnutí různými postavami, jak Emmou tak lidmi, kterým na ní záleží. Některá rozhodnutí, která se zdají být jako správá, se nakonec ukážou být tou nejhorší možnou volbou."

Hádky v Krasoňově rodině: Krasoň a Sněhurka spolu vždy nebudou souhlasit, pokud jde o způsob, jakým zachránit jejich dceru. "Mary Margaret a David mají společnou minulost s Lancelotem," říká Kitsis. "Taky víme, že se David sblíží s Artušem. Víme, že Mary Margaret mohla mít dítě díky Lancelotovi, takže uvidíme Mary Margaret a Davida jako zoufalé rodiče, kteří se snaží zachránit dceru, cítí se bezmocní a nevědí, komu věřit. Dočkáte se nějakých zámeckých intrik. Když jste manželé a objeví se špatná situace, a vy nevíte, jak se s ní vypořádat, občas se obrátíte proti sobě. Uvidíme jak spolu Krasoň a Sněhurka bojují způsobem, který jsme nikdy předtím neviděli. Doufáme, že skutečnost, že spolu sdílí jedno srdce nakonec zvítězí, ale vše se děje jenom kvůli emocím, které vypluli na povrch ve snaze zachránit Emmu."

Merlinův debut: Ano, filmový uvaděč, který chytil Emmu, jak krade tyčinku, byl ve skutečnosti Merlin. "Varoval Emmu, aby nevytahovala meč z kamene," říká Kitsis. "Viděli jsme, jak meč vytáhl Artuš a zjistili jsme, že dýka Temného a Excalibur tvoří jeden celek. Vysvětlíme, proč tomu tak je a proč je Merlin tam, kde je." Horowitz dodává, "Proč varoval Emmu tolik let předtím, než k tomu došlo, to není něco, na co budete muset čekat celou polovinu série."

Osud pana Golda: I přestože je stále v komatu, pan Gold "by se mohl probudit," naznačuje Kitsis a dodává, že udržovat Golda v komatu po celou sérii nepřipadá v úvahu. "Jeho příběh ve Storybrooku je něčím, co jsme předtím neviděli. Bude se týkat samotné podstaty této postavy." Kvůli tomu bylo také důležité, aby se Belle neocitla na vedlejší koleji tím, že se bude neustále strachovat o Golda, proto nám byla představena ikonická magická růže, která Goldův stav sleduje. "Mou oblíbenou je Belle ve chvíli, kdy je silná a tu sílu letos uvidíme," říká Kitsis. Nicméně, Horowitz varuje, že Rumbelle před sebou mají stále problémy. "Je důležité si uvědomit, že Belle zajímá, co se s Goldem právě teď děje, ale to neznamená, že mu všechno odpustila a to, co dříve udělal není nutné řešit," říká.

Těhotná a naštvaná: Poté, co byl její pokus o návrat do Země Oz zmařen, vydala se Zelena na cestu do Kamelotu, což by mohla být od našich hrdinů hrozná chyba. "Zelena byla ochotná uříznout si vlastní ruku. Nemáte tušení, co dalšího udělá. Je děsivá," říká Kitsis. Co se týká jejího těhotenství, nyní je zhruba teprve šest týdnů těhotná, ale Kitsis říká, "Byl bych zklamaný, kdybychom to dítě neviděli."

Návrat Ruby a Mulan: Obě tyto známé tváře se vrátí a uvidíme je ve více epizodách, které poskytnou seriálu možnost vyplnit prázdná místa toho, co se v jejich životech událo za posledních několik let. "Nechystáme se je přivézt zpět bez vysvětlení," říká Horowitz. "Zjistíte, co Mulan celou dobu dělala a čím si prošla, to samé se týká Ruby. Jsou tady i další postavy, které se možná vrátí. Chceme ctít představu toho, že jejich životy pokračovaly... chceme Vám naznačit, kde byli a chceme abyste viděli, jak se mohou znovu spojit s ostaními a co znamená posunout se vpřed." Zatímco vlčí podobu Ruby pravděpodobně znovu uvidíme, na Mulan čeká romantika.

Henryho nová láska: Jak jsme již dříve naznačili, Henry bude poprvé zamilovaný, což se stane dříve než později. "Nenechal bych si ujít druhou epizodu, ve které možná Henryho lásku potkáme," říká Kitsis. "Nemůžete navštívit Kamelot bez toho, aniž byste se zamilovali." Plus: Uvidíme Henryho více spolupracovat s Hookem ve snaze zachránit Emmu. "Na Henrym se nám líbí to, že teď, když vyrostl, může hrát v příběhu aktivnější roli," říká Horowitz. "Uvidíte, že v některých momentech sehraje více klíčovou roli. Epizoda 5 je Henryho epizodou a je jednou z mých nejoblíbenějších."


Budoucnost Meridy: I přestože Merida odhalila Emmě svůj plán, její zážitek blízký smrti změní její motivy. "Pokud jste viděli film Brave, víte, že problémem Meridy bylo, že nejprve rozdávala rány a poté pokládala otázky," říká Kitsis. "Uvidíte ji uprostřed velice intenzivní situace a také více prozkoumáme její příběh." I když víme, že její otec zemřel, uvidíme oba její rodiče ve flashbacích, v epizodě zaměřené na Meridu.

Adam Horowitz a Edward Kitsis mluví o Dark Swan

13. září 2015 v 12:01 | Patty

Jen aby bylo jasno, až se seriál vrátí, podlehla už Emma oficiálně Temnotě?
KITSIS: Část toho, co jsme viděli s Rampelníkem, byl jeho boj, sledovali jsme, jak ho Temnota pohlcuje. To samé uvidíme s Emmou. Budeme sledovat, jak bojuje proti této velmi temné věci, která se v ní usadila. A uvidíme, co se stane.

Vše jen umocňuje zmatek nad tím, jak může být Rampelník na fotkách s Emmou?
KITSIS: Já vím. Jak je možné, že tam Rampelník je? Proč stojí za ní a proč jsme uvedli, že "Jestli chceš být Temnou, musíš se učit od toho nejlepšího?" Řekl bych, že všechny tyto otázky budou v premiéře zodpovězeny. Emma byla v první sérii trochu jako Dorotka, která nás vzala do Země Oz. Nyní nás Emma zasvětí do mytologie Temného a během první poloviny série zjistíme, kdo byl úplně prvním Temným a proč tady vůbec nějaký Temný je.

Jak je Temná Emma odlišná od toho, co víme o Emmě?
HOROWITZ: Řekl bych, že Dark Swan je "rozšířením" Emmy a průzkumem toho, kým je. Je to stejné, jako když se stal Temným Rampelník. Všechny jeho povahové vlastnosti se svým způsobem rozšířily, stejně tak jeho nedostatky a přednosti, které měl.
KITSIS: Byl zbabělcem a dýka mu dala svobodu být mocným.
HOROWITZ: Udělat z Emmy Temnou nám dalo skvělou příležitost, abychom prozkoumali kým je a to do velké hloubky a mohli tak touhle cestou prozkoumat její povahové rysy. Přesně tohle Temnota dělá. Vezme to, kým jste a překroutí to. Přesně tohle se stane s Emmou.


Můžete nám říci něco k diskuzi o tom, kdo by měl mít dýku v držení?
KITSIS: Řekl bych, že komu svěříte dýku, je zajímavá věc. Chcete věřit člověku, který má na srdci Vaše nejlepší zájmy, ale zároveň někomu, o kom byste řekli, že má schopnost vytáhnout přístroj ze zásuvky? Tím mám na mysli člověka, který ve správnou chvíli učiní správné rozhodnutí. Emma je Temná a komu dá dýku...
HOROWITZ: Nebo kdo si týku vezme.
KITSIS: Kdo si dýku vezme má mnoho významu a emocí, ale souvisí s tím také jistá praktičnost.

Mohla by Emmina temnota zlákat Hooka zpátky na temnou stranu?
HOROWITZ: No, zcela jistě je část Hooka svázána s Temnotou, která ovládá Emmu, a je to určitě něco, čemu Hook rozumí způsobem, jakým ostatní nemohou.
KITSIS: Ale řekl bych, že momentálně je hlavně zaměřen na záchranu ženy, kterou miluje. Hook strávil 300 let tím, že se snažil zabít Rampelníka, takže se tak jednoduše nevzdá, tak snadno se nezmění.

Jak Sněhurka s Krasoněm celou situaci zvládají? Způsobí to mezi nimi nějakou vřavu?
KITSIS: Ano. Vůbec poprvé od první série uvidíme, jak jeden s druhým nesouhlasí a to kvůli způsobu, jakým nejlépe zachránit svou dceru. Je to úplně stejná situace jako u jiných rodičů s dítětem: Když nevíte, jak zachránit dítě, způsobí to doma spoustu stresu.

Pomstí se Emma lidem, kteří její rodině v minulosti ublížili?
KITSIS: Nevím, jestli se pomstí lidem, kteří ublížili její rodině, vzledem k tomu, že možná její rodina ublížila jí.

Jennifer Morrison mluví o hraní Temné Emmy

20. července 2015 v 22:44 | Patty
"V první epizodě 5. série ještě není Temnou," vysvětluje Robert Carlyle. "Možná se jí stane, ale v tuto chvíli se toho snaží zbavit. Snaží se zbavit temné magie."

Poté, co byla temnota uvnitř Rampelníka uvolněna, rozhodla se Emma obětovat pro město a stala se novou Temnou aka Dark Swan. I přestože výkonní producenti Adam Horowitz a Edward Kitsis řekli, že Emma se s temnotou snaží bojovat, podle fotografií a videí je jasné, že se jedná o předem prohranou bitvu.

"Předtím, než se vzdá a ponoří se do temnoty, její dobrá část s tím bojuje, je to náročný a neustálý boj, který je úzkostný a intenzivní," říká Jennifer Morrison. Ale jakmile ji úplně pohltí temnota, je to úplně jiný příběh. "Během celé této cesty je úplně jiná. Začala jsem zkoumat všechny její protiklady a vše, co bylo opakem všeho, pro co kdy bojovala."

"Emocionálně je to zajímavé, protože na temné Emmě je něco zábavného a uvolněného, je jí jedno, co si lidé myslí a nedělá si starosti se zachraňováním lidí," pokračuje herečka. "V jistém slova smyslu je v té temnotě jakási lehkost, protože nemusí dělat správnou věc, nemusí se snažit být silná a být po celý čas lepším člověkem. Je v tom trocha svobody, což je opravdu zábavné."
Morrison cituje svého bývalého kolegu ze seriálu Dr. House, Hugha Laurieho, "Vždycky mi říkal, 'Když řídíš motorku, máš pocit, že létáš. Když létáš, jsi osvobozen od gravitace.' Mám pocit, že přesně tohle reprezentuje House, protože podle toho, co si o něm ostatní lidé mysleli, na něj gravitace nepůsobila. A myslím na to pokaždé, když hraji Temnou Emmu, protože je opravdu osvobozena od všech věcí, které ji celý život tížily."

"Snažím se být nepříjemná, temná a zlá, je to o osvobození od zodpovědnosti tím nejtemnějším způsobem, jakým si dovedete představit. Je naprosto sobecká, benevolentní ve své smyslnosti. Je něco jako sociopat, někdo zcela bez svědomí."

Aby se do tohoto způsobu myšlení dostala, Morrison strávila spoustu času výzkumem. "Knihovna v New Yorku byla úžasná," říká. "Několik kurátorů mi vytáhlo tuny a tuny výzkumů psychologie jistých pohádek, některých starších méně známých pohádek, které dnes nutně nemusíme najít v pohádkové knížce. Pro Emmu jsou tu skvělé paralely. Dívala jsem se obecně také na několik věcí o labutích, snažila jsem se vytáhnout něco málo z mytologie a psychologie pohádek."

Kromě "intenzivního seznamu skladeb," které Morrison pomáhají vžít se do postavy, také říká, že i kostým Dark Swan jí hodně pomohl. "Je zřejmé, že poslední čtyři roky jsem měla ten luxus, že mě oblékali do džínů a trička, teď mám trochu více extravagantní kostým, ve vlasech bílou a další věci, takže je to pro mě něco úplně jiného," říká.

Adam Horowitz a Edward Kitsis mluví o Temné Emmě, Rampelníkově osudu, Camelotu a dalších

12. července 2015 v 16:03 | Patty
Dočkáme se nějakého skoku v čase, až se seriál vrátí?
Horowitz: Uvidíte přímé následky toho, co se stalo ve finále 4. série.

Co nám můžete říci o Emmě jako Temné? Jaké budou její schopnosti a bude zcela zlá?
Kitsis: Správnou odpovědí na tuto otázku je, že uvidíte obojí. Chceme Vám ukázat, jak by se stala zlou a co se stane, kdy a pokud se to stane.
Horowitz: Uvidíte, jak se k tomu pomalu dopracovává.

Je nějaká její část, která s tímto nutkáním bojuje nebo tomu podlehla?
Kitsis: Každá její část s tím bojuje. Otázka, kterou si chceme během premiéry klást zní: Viděli jsme Rampelníka a jeho slabost, a viděli jsme Temného předtím než doslova obelstil Rampelníka, aby ho zabil, čímž zrušil prokletí. Takže co se stane, když se tohle všechno smísí s nejčistší magií ze všech a bude mít Emma sílu s tím bojovat?

Jaké rozdíly budou mezi Emmou a Rampelníkem, když byl Temným on? Bude uzavírat dohody stejně jako Rampelník?
Horowitz: Jak se Temný projeví, to záleží na každém člověku, který tuto roli převezme. Emma bude mít jako Temné své vlastní jedinečné vystupování.
Kitsis: Chystáme se Vám ukázat mytologii Temného. Jedna věc, o které přemýšlíme je, že v momentě, kdy se stanete Temným, umožní Vám to mít svobodu, bez jakýchkoliv zábran.
Horowitz: Stanete se nejhorší verzí sebe sama.

Jak jí říkáte?
Kitsis: Hodně jsme o tom mluvili. Vzhledem k tomu, že je Temná a je Emma Swan, měli jsme pocit, že musíme použít Dark Swan, ale hluboko ve svém srci se mi pořád líbí Black Swan, ale Dark Swan je pro nás tím pravým.

Jaké témata tuto sérii prozkoumáme?
Kitsis: Prozkoumáme aroganci. Prozkoumáme lásku a co se stane, když ji použijete jako zbraň a co Vás donutí to udělat. V minulosti jsme řeli, že láska je tou nejmocnější magií ze všech. Donutí Vás dělat spousty věcí, které byste za normálních okolností neudělali.

První věc, která mě napadá je, že kvůli Emmině lásce ke své rodině se možná bude chtít pomstít jistým lidem, kteří v minulostit její rodině provedli špatné věci.
Horowitz: Tohle všechno je nedílnou součístí temnoty, se kterou bude bojovat.
Kitsis: Pomsta je velice nízko visící ovoce, které chcete utrhnout.

Jak se Henry bude vyrovnávat s tím, že je Emma Temná?
Kitsis: Henry začne tak, jak to dělá vždy. Má srdce pravého věřícího. Věří ve svou mámu, věří tomu, že bude bojovat a zastaví to a že ji zachrání, tak jako vždycky.

Kdo má v tuto chvíli Emminu dýku?
Horowitz: To je skvělá otázka. Kdo má dýku v držení, kde zůstala a jak to funguje, zjistíme docela rychle.
Kitsis: Zjistíme to v premiéře série.

Co budou dělat Sněhurka a Krasoň na začátku série? Budou Emmu přesvědčovat, ať zůstane dobrá nebo se budou soustředit výhradně na nalezení Merlina?
Kitsis: Je to kombinace obojího v tom smyslu, že hledání Merlina je vlastně klíčem k osvobození Emmy. Jak jsme viděli, Emma všechny sjednotila, každý byl na své vlastní straně. Máme pocit, že když se vydali do Země Nezemě, právě tam je Emma sjednotila a stala se vůdcem. Co se stane teď, když musíte zachránit vůdce a jiného nemáte?

Když se Rampelník stal Temným, nikam nezmizel. Dostaneme vysvětlení toho, kam Emma zmizela?
Horowitz: Roznodně ano.
Kitsis: Ukážeme Vám to. Řekl bych, že hlavním rozdílem je, že Rampelník předchozího Temného zabil, takže se okamžitě stal novým Temným. Viděli jsme, že Učeň Rampelníka temnoty zbavil, ale ta byla poté neovladatelná, takže je to úplně nový způsob přijmutí kletby Temného.

Jak se Hook vyrovnává s tím, že mu Emma řekla, že ho miluje, poté se stala Temnou a zmizela?
Kitsis: Hooka uvidíme ve stavu, "Zašel jsem až příliš daleko na to, abych teď nebyl šťastný." Emmu chce zachránit za každou cenu.

Je Emma hlavním záporákem první poloviny 5. série nebo se této role ujme někdo jiný?
Horowitz: Řekl bych, že to není tak jednoduché, ale samozřejmě je zlá. Je tady temnota, se kterou se budeme potýkat.
Kitsis: Uvidíme nové postavy, které přijdou a odejdou. Jedna z věcí, která se nám líbí na tom, že se Emma stala Temnou je, že se znovu zaměříme na dynamiku v rodině.
Horowitz: Charmingova rodina zažívá krizi. Tohle je jeden z pohonů začátku 5. série.
Kitsis: A Charmingova rodina nyní čítá o mnoho více lidí, řel bych.

Zelena a Robin Hood se budou držet poblíž. Můžete nám něco říci o milostném trojúhelníku a čemu bude muset Regina čelit s blížím se příchodem Zelenina a Robinova dítěte?
Horowitz: Neříkal bych tomu milostný trojúhelník.
Kitsis: Je to milostná překážka. Je to nepříjemný host, který Váš dům neopustí. Říkají, že jenom potřebují místo, kde by mohli přespat než si najdou něco vlastního, ale nikdy si nic vlastního nenajdou.
Horowitz: Je jasné, že Zelenina přítomnost představuje mnoho problémů.
Kitsis: Řekl bych, že je to host, který od Vás nikdy neodejde a místo jídla Vás chce zabít.

Takže Zelena se nebude snažit o vykoupení?
Kitsis: Rozhodně ne ve chvíli, kdy ji uvidíme.
Horowitz: Ne, to je jisté.
Kitsis: To by nebyla zábava.
Horowitz: Prohnaná čarodějnice je stále prohnaná. Řekl bych, že se ani trochu nestydí za to, co udělala, což však neznamená, že uvnitř ní není zmučená dušička. Samozřejme, že chceme, aby její přítomnost v seriálu měla nějakou hloubku, ale udělala dost strašných věcí. Její přítomnost vytvoří problémy, se kterými se Robin a Regina budou muset vyrovnat. Jo, tohle není milostný trojúhelník.

Vzhledem k tomu, že si Emma dala za úkol najít Regině šťastný konec, bude teď Regininou misí vrátit jí tu laskavost?
Kitsis: Doufám, že ano, jinak by byla opravdu sobecká.

Stejně jako se vztah Emmy a Hooka ocitl na zadním sedadle ve chvíli, kdy se Emma snažila pomoci Regině najít její šťastný konec, bude se teď to samé týkat i vztahu Robina a Reginy?
Kitsis: Jedna věc, kterou vím o Merlinovi je, že má spojení s králem Artušem a jedna věc, kterou vím o králi Artušovi je, že pochází z Camelotu, a další věc, kterou vím je, že Camelot je místo jako stvořené pro romantiku. Pokud víme, všechny pár budou stále velice aktivní.

Michael Socha už není jednou z hlavních postav, znamená to tedy, že se tenhle rok nedočkáme jeho příběhu s Anastázií?
Horowitz: Doufáme, že se k tomu dostaneme. Doufáme, že Michaela uvidíme více. Už není jednou z hlavních postav, ale pořád je součástí světa Once Upon a Time.
Kitsis: Zůstáváme velkými fanoušky.


__________________________________________________
Zdroj: Entertainment Weekly
Přeloženo z anglického originálu.

Horké křeslo: Adam Horowitz a Edward Kitsis odpovídají na otázky fanoušků

9. července 2015 v 21:25 | Patty
Ovlivní to, že se Emma stala Temnou v důsledku hrdinského činu a ne díky vraždě, nějakým způsobem to, kým se stala?
Kitsis: Tak trochu.

Dají Henry a Regina nějaký název operaci na záchranu Emmy?
Kitsis: Měli by!
Horowitz: Nemůžu řici.

Překročí Krasoň a Sněhurka hranice, aby Emmu dostali zpět?
Horowitz: Ano.

Bude Regina díky Emmině temné stránce v pokušení?
Kitsis: Myslím si, že jsme vždycky v pokušení. Vždycky je větší zábava vyrazit někam s někým, kdo je ochotný dostat se do potíží.

Bude mít Emma schopnost vidět budoucnost?
Horowitz: Emma své schopnosti prozkoumá.

Znamená Goldovo čisté srdce ztrátu paměti a reset osobnosti?
Horowitz: Nemůžu říci.

Bude mít Rampelník i nadále magii?
Kitsis: Nemůžu říci.

Vzhledem k tomu, co se stalo Emmě, bude Henry litovat, že zlomil Autorovo pero?
Kitsis: Rozhodně ano.
Zamiluje se Henry?
Kitsis: Doufám, že ano, ale je to rozpačitý teenager. Jako všichni 13letí chlapci, kteří si musí najít cestu přes minové pole k prvnímu rande.

Uvidíme více Henryho jako Autora?
Kitsis: Ano.

Narodí se v 5. sérii Zelenino dítě?
Kitsis: Ano.

Mohou být účinky lektvaru, díky kterému je Regina neplodná, zvráceny?
Horowitz: Nevidím důvod, proč by tomu tak nemohlo být. Vždy existuje naděje.

Vrátí se Hook zpět na temnou stranu teď, když nemá žádný důvod zůstat dobrý?
Kitsis: Myslím si, že má hodně dobrý důvod zůstat dobrý a tím je záchrana ženy, kterou miluje. Doufám, že nepodlehne.

Bude Jolly Roger v 5. sérii nějakým významným způsobem použit?
Kitsis: Nedokážu si představit, že nebude!
Horowitz: Jak by nemohl? Musíte používat Rogera!

Vzhledem k tomu, že máme nového Temného, budeme mít také nového Spasitele?
Kitsis: Určitě ano.
Horowitz: Skvělá otázka.

Dočkáme se v 5. sérii nějaké taneční scény?
Kitsis: Ano.

Je otcem Lily někdo, koho už známe?
Horowitz: Nemůžu říci.

Seznámíme se s Merlinem již v premiéře série?
Kitsis: Ne.

Existuje nějaká šance, že do seriálu zahrnete zlou čarodějnici Morganu Le Fay?
Horowitz: Nemůžu říci.

Uvidíme v nové sérii více Augusta?
Horowitz: Doufáme, že ano.

Dočkáme se v nové sérii nějakých dalších známých tváří?
Horowitz: Doufáme, že ano. Je několik postav, které bychom chtěli přivézt zpátky. Je příliš brzy na to, abychom Vám řekli jejich jména, ale za čtyři série máme mnoho oblíbenců.

Bude mít Emma rozdvojenou osobnost, když je Spasitelka a nová Temná?
Kitsis: Ano.

Je Emma novým hlavním záporákem nebo můžeme očekávat jiného zloducha?
Kitsis: Nikdy nevíte, co se stane ve Storybrooku.

 
 

Reklama