synopsis › season five

5x14 Devil's Due

14. března 2016 v 20:39 | Patty
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Devil's Due
ČESKÝ NÁZEV: Ďáblův dluh
PREMIÉRA (USA): 20. března 2016

GOLD NALÉZÁ MOTIVACI A CHCE POMOCI EMMĚ ZACHRÁNIT HOOKA, KDYŽ HÁDES ROZPOUTÁ SVŮJ HNĚV - Hookovo zajetí se začne ubírat temným směrem, když mu Hádes vyhrožuje, že ho odsoudí k řece Ztracených duší poté, co si Hook odmítne vybrat, kteří tři z jeho přátel zůstanou v Podsvětí. Mezitím, Gold najednou dychtí pomoci Emmě, Sněhurce, Davidovi, Regině, Robinovi a Henrymu najít Hooka, aby se mohl vrátit domů k Belle, ale aby tak mohl učinit, musí v Podsvětí vyhledat svou ex-manželku Milah a požádat ji o pomoc. Ve flashbacích z Pohádkové Zěmě čelí Rampelník a Milah smrtící krizi týkající se jejich syna, Baelfirea, která Rampelníka přinutí uzavřít dohodu, jež ho bude pronásledovat.

5x13 Labor of Love

8. března 2016 v 7:12 | Patty
OFICIÁLNÍ NÁZEV: Labor of Love
ČESKÝ NÁZEV: Práce z lásky
PREMIÉRA (USA): 13. března 2016

MARY MARGARET POŽÁDÁ O POMOC HRDINU Z DĚTSTVÍ, ABY ZACHRÁNILI HOOKŮV ŽIVOT - V Podsvětí uprchlík z Hádova vězení informuje hrdiny, že je Hook držen v zajetí. Ale dříve, než mohou hrdinové Hooka zachránit, musí čelit děsivé bestii, která střeží vězení. Mary Margaret vyhledá starého přítele z dětství, který ví, jak příšeru porazit. Nicméně, jakmile se shledávají, zjistí, že již není hrdinou, kterým dříve býval. Mezitím, ve flashbacích ze Začarovaného lesa se mladá Sněhurka snaží zachovat mír v králoství a musí se naučit, jak být opravdovým hrdinou, pokud se chce jednoho dne stát královnou.

5x12 Souls of Departed

13. února 2016 v 7:00 | Patty
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Souls of Departed
ČESKÝ NÁZEV: Duše zemřelých
PREMIÉRA (USA): 6. března 2016

POTÉ, CO SE HOOK OBĚTUJE, ABY ZACHRÁNIL STORYBROOKE, HRDINOVÉ HO NÁSLEDUJÍ DO PODSVĚTÍ, KDE NARAZÍ NA TVÁŘE ZE SVÉ MINULOSTI - Emma, Regina, Mary Margaret, David, Robin, Henry a Gold přichází do Podsvětí, aby zachránili Hooka a zjišťují, že jejich hledání bude mnohem obtížnější, než očekávali. Obyvatelé Podsvětí - všechny duše s nedokončenými záležitostmi a mnoha docela osobními vendetami - pronásledují naše hrdiny na každém kroku. Mezitím, ve flashbacích z Pohádkového lesa se známá tvář z minulosti Zlé královny vrací, aby Regině předložila perfektní dárek k narozeninám.

5x11 Swan Song

3. prosince 2015 v 8:52 | Patty
OFICIÁLNÍ NÁZEV: Swan Song
ČESKÝ NÁZEV: Labutí píseň
PREMIÉRA (USA): 6. prosince 2015

TEMNÍ SE PŘIPRAVUJÍ NA VYMAZÁNÍ BÍLÉ MAGIE Z POVRCHU ZEMSKÉHO JEDNOU PRO VŽDY, COŽ VEDE K TOMU, ŽE TEMNÁ EMMA STANE TVÁŘÍ V TVÁŘ TEMNÉMU HOOKOVI - Temné obležení Strorybrooku je plném proudu, když jeden z Temných zacílí živou duši a chce ji obětovat, aby se mohl vrátit do říše živých. S hrozící zkázou, Gold radí Mary Margaret, Davidovi a ostatním hrdinům, aby strávili své poslední okamžiky se svými milovanými. Emma se však odmítá vzdát, protože ví, že je zodpovědná za všechna špatná rozhodnutí, která učinila jako Temná - je tu pouze jeden problém, Temný Hook. Když je v sázce osud Storybrooku, Hookvy činy zdrtí Emmu způsobem, který nikdo nečekal.

Ve flashbacích z Pohádkové Země, Zlá královna testuje Hookovo odhodlání tím, že ho přinutí konfrontovat démony z jeho minulosti předtím, než na něj sešle jednoho z jejích.

5x10 Broken Heart

25. listopadu 2015 v 7:41 | Patty
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Broken Heart
ČESKÝ NÁZEV: Zlomené srdce
PREMIÉRA (USA): 29. listopadu 2015

OSUD STORYBROOKU VISÍ NA VLÁSKU VE CHVÍLI, KDY JE VZTAH EMMY A HOOKA TESTOVÁN TAK JAKO NIKDY PŘEDTÍM - Ve flashbacích z Kamelotu se Hook stává Temným a jeho touha pomstít se Rampelníkovi znovu vyplouvá na povrch. Když se Emma a Hook neshodnou na dalším postupu, kousky skládačky do sebe konečně začnou zapadat, když události v Kamelotu postihnou současnost a my jsme svědky konfrontace mezi silami světla a temnoty. Mezitím ve Storybrooku, Hookova staletí stará touha pomstít se Rampelníkovi je oba postaví do nebezpečí zatímco Emmina láska čelí zkoušce ve chvíli, kdy se snaží přesvědčit Hooka, aby se odvrátil od temnoty předtím, než se ona, Mary Margaret, David a Regina pustí do nové mise, když je uvolněno neznámé zlo.

5x09 The Bear King

11. listopadu 2015 v 8:15 | Patty
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Bear King
ČESKÝ NÁZEV: Medvědí král
PREMIÉRA (USA): 15. listopadu 2015

Zelena a Artuš cestují do DunBrochu, aby získali kouzelnou relikvii, která jim poskytne výhodu, jež potřebují, aby porazili Emmu a naše hrdiny. Jejich cestu zkříží Merida, která je vlastní misi za účelem splatit dluh, který její otec, král Fergus, dlužil čarodějnici, ještě než zemřel. Merida získá pomoc od dvou přátel, Mulan a Ruby, ale aby uspokojila čarodějnici a zachránila DunBroch, nejprve musí zjistit totožnost rytíře, který zabil jejího otce. Ve flashbacích, Merida se naučí statečnosti a cti, když trénuje a jede do boje po boku Ferguse v nechvalně proslulé bitvě, která si vyžádá jeho život.

5x08 Birth

11. listopadu 2015 v 8:14 | Patty
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Birth
ČESKÝ NÁZEV: Narození
PREMIÉRA (USA): 15. listopadu 2015

Napětí v Kamelotu vrcholí, když Merlin, nyní pod kontrolou Artuše, dává Emmě ultimátum - buď odevzdá dýku Temného a Prométheovu jiskru nebo zabije celou její rodinu. Emma se odmítá vzdát a tak společně s našimi hrdiny nastoupí proti Artušovi, Merlinovi a Zeleně v epické bitvě plné magie a odhodlání. Ve chvíli, kdy se blíží konec, je Emma nucena učinit volbu, kterou nikdo nečekal. Zpět ve Storybrooku, Zelenino těhotenství je záhadně urychleno a Hook dělá zoufalá rozhodnutí ve snaze dostat odpovědi od Dark Swan.

5x07 Nimue

3. listopadu 2015 v 7:09 | Patty
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Nimue
ČESKÝ NÁZEV: Nimue
PREMIÉRA (USA): 8. listopadu 2015

V Kamelotu, Melin je v čele mise, jejíž účelem je dát dýku dohromady s Excaliburem, aby tak mohl použít zbraň k záchraně Emmy a zbavit ji temnoty, která ohrožuje její duši. Se Zelenou v závěsu, se Hook, Mary Margaret, David, Regina a Robin vkrádají do Artušova hradu, aby vzali zlomený meč vyšinutému králi. Mezitím, Merlin bere Emmu na cestu, během které konfrontuje svou starou nemesis a zažehne posvátnou jiskru, kterou potřebuje, aby sjednotil Excalibur. Obě strany jsou testovány, ale jedna utrpí ránu, která by mohla zmařit celou operaci.

Ve flashbacích z doby dávno ještě před králem Artušem, mladý Merlin najde smysl života poté, co je obdařen magií a nesmrtelností, ale když se zamiluje do mladé uprchlice Nimue, vše se změní ve chvíli, kdy jejich románek spustí řetězec událostí, které se v současnosti dotknou jednoho z našich hrdinů.

5x06 The Bear and the Bow

27. října 2015 v 21:10 | Patty
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: The Bear and the Bow
ČESKÝ NÁZEV: Medvěd a luk
PREMIÉRA (USA): 1. listopadu 2015

MERIDINA ODVAHA JE TESTOVÁNA VE CHVÍLI, KDY JSOU V SÁZCE ŽIVOTY JEJÍCH BRATRŮ A OSUD BELLE ZÁVISÍ NA GOLDOVI - Ve flashbacích z Kamelotu, náhodné setkání s Merlinem, Davidem, Hookem a Belle dá Meridě novou naději v její snaze zachránit své bratry od klanu DunBroch. Odhodlaná neponechat nic osudu, se Merida s Belle vydávají na nebezpečnou cestu, která vyvrcholí neocenitelnou lekcí odvahy.

Ve Storybooku Regina, Mary Margaret a David objevují kouzlo, které umožňuje jednomu z Merlinových vyvolených s ním komunikovat, ale když Artuš selže, hrdinové ho začnou podezřívat. Mezitím, Emma přikáže Meridě zabít Belle v naději, že tím donutí Golda stát se hrdinou. Když Merida nedokáže neuposlechnout Emmina příkazu, Gold musí najít odvahu bojovat za život Belle nebo riskovat, že svou lásku navždy ztratí.

5x05 Dreamcatcher

20. října 2015 v 8:00 | Patty
ORIGINÁLNÍ NÁZEV: Dreamcatcher
ČESKÝ NÁZEV: Lapač snů
PREMIÉRA (USA): 25. listopadu 2015

V Kamelotu se Mary Margaret a David pokouší získat zpět dýku Temného a Emma použije lapač snů k tomu, aby nahlédla do minulosti a zjistila, jak se Merlin transformoval do stromu. Emma a Regina se snaží přijít na rozhodující přísadu, kterou musí získat, aby osvobodili Merlina, ale je to závod proti Artušovi, který nechce, aby byl Merlin osvobozen. Mezitím, za podpory jeho matek sebere Henry odvahu a pozve Violet na rande.

Zpět ve Storybrooku, hrdinové se vloupají do Emmina domu v naději, že najdou Golda, ale to, co najdou jim poskytne pohled na Emmin plán. Daleko před zraky všech se Merida pouští do úkolu, který jí dala Emma, a začíná z Golda dělat hrdinu, který je potřeba k tomu, aby mohl být Excalibur vytažen z kamene.
 
 

Reklama